Autor Wątek: Problem z czujnikiem parkowania  (Przeczytany 3130 razy)

swanyadi

  • Gość
Problem z czujnikiem parkowania
« dnia: Styczeń 15, 2010, 21:28:09 pm »
Posiadam manualną skrzynie, i kiedy wrzucam wsteczny to czujnik piszczy pomimo ze nic nie ma za samochodem. Czytałem juz wiele ale nie pomogło nic . Podobno jak jest zabrudzony to piszczy ale czysciłem i to samo. Chciałem wyciągnąć czujnik i sprawdzić bo morze nie łączy ale nie wiem jak to zrobić by nie uszkodzić go . Wogle to ciężko sie za to zabrać bo od spodu jest zabudowane plastykiem. Jakieś sugestie chłopaki??

piotruspan

  • Gość
Odp: Problem z czujnikiem parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:43:27 pm »
Ja mam ten sam problem.
Niestety mam złe wieści. Żeby dostać się do czujnika trzeba zdjąć zderzak inaczej nie da rady

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z czujnikiem parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2010, 00:00:38 am »
przy bardzo niskich temperaturach czujnik moze lekko zwariowac, takze jak jest (tylko lekko) brudny to
tez nie dziala prawidlowo. w s-type nie latwo sie do niego dostac, najlepiej jest przy wymontowanym
zderzaku, niestety.

adam74

  • Gość
Odp: Problem z czujnikiem parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 04:27:15 am »
Potwierdzam to co napisał Kogut - z autopsji niestety - czujnik nie lubi wilgoci i niskich temperatur (w upały też szaleje) - najlepiej działa w angielskie lato  :-gwizd

artleks

  • Gość
Odp: Problem z czujnikiem parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2010, 08:53:50 am »
Po kilkudniowym postoju pod śniegiem u mnie był podobny problem - dokładne oczyszczenie czujników okazał się wystarczający  :-super

swanyadi

  • Gość
Odp: Problem z czujnikiem parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:47:36 pm »
Fakt są mokre. Ale najgorsze jest to że nie tykają aż dwa z nich :-[ I nie sądzę że to pogoda. Ale poczekamy zobaczymy wypogadza się na wyspach.