Autor Wątek: PIN a podłączenie akumulatora.  (Przeczytany 4643 razy)

Godan

  • Gość
PIN a podłączenie akumulatora.
« dnia: Grudzień 06, 2009, 18:47:19 pm »
W moim Jaguarze (2001 2500 benzyna duży panel LCD dotykowy) jak kiedyś odłączyłem akumulator - to PIN tylko wpisywałem żeby włączyć radio, i klimatronik - zapłon włączał się bez wpisania PIN-u. Teraz gdy wyłączam akumulator i podłączę  go na nowo nie włączy mi się zapłon gdy najpierw nie wpiszę PIN-u. Jak piwinno być prawidłowo tak jak kiedyś, czy tak jak obecnie ???

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2009, 10:18:10 am »
PIN jest tylko do radia- wyłącznie. Jest zrobiony po to, że jak ktoś gwizdnie Ci radio to bez pinu nie może z niego korzystać. Zapłon bezwarunkowo powinien działać bez wpisanego pinu lub nawet bez radia w samochodzie.

blackyR

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2009, 18:25:42 pm »
To podajcie ten PIN bo wczoraj musiałem klemę odłączyćw poszukiwaniu zagubionego prądu w prawym ksenonie,,

Proszę o pilne odpowiedz chyba ze każdy ma inny pin:(

W książce serwisowej znajdę?  :-help

blackyR

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2009, 18:59:49 pm »
jeszcze pytanie z wątku alternator To on jest przyczyną mojego  nieświęcącego się ksenona?

Sprawdziłem bezpieczniki ok  obok przekaźniki ok ksenon świeci!!

Powtarzam stał w ciepłym w te mrozy wyjechałem z garażu  po dwóch godzinach stania przestał działać

 :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help

jag-max

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2009, 19:12:21 pm »
To podajcie ten PIN

W książce serwisowej znajdę?  :-help

PIN do radia jest indywidualny. Przy książce serwisowej masz małą kartkę z PINem.

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2009, 20:46:57 pm »
jeszcze pytanie z wątku alternator To on jest przyczyną mojego  nieświęcącego się ksenona?

Sprawdziłem bezpieczniki ok  obok przekaźniki ok ksenon świeci!!

Powtarzam stał w ciepłym w te mrozy wyjechałem z garażu  po dwóch godzinach stania przestał działać

 :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help :-help

może żarnik ci pada- żarówka ksenonowa

Innowierca

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:28:28 pm »
To nie żarnik tylko przetwornica pada. Jak nie zapali spróbuj kilka razy włączyć i wyłączyć światła. Jeżeli zaczyna padać, to za którymś razem powinna i tak i tak odpalić, jeżeli jest na kompletnym wykończeniu, to zapali kiedy będzie chciała:) A żarnik albo działa albo nie, wypalanie to zupełnie inna kwestia.

blackyR

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:45:49 pm »
ksenon jest cały przekładałem zarówki i w prawym "coś" nie daje prądu
tylko co?

Innowierca

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:51:47 pm »
No to Ci mówię, przetwornica. Jeżeli przekładałeś żarówki i "coś" nie daje prądu z jednej strony to jest przetwornica. Ona generuje bodajże 25000V i jak każde urządzenie, może się popsuć. A zobaczyć pewnie jej nie zobaczysz, bo najprawdopodobniej jest pod lampą.

blackyR

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2009, 20:33:43 pm »
Wiec pojechałem dziś do elektryka wkurzył mnie  -zrobił w ciagu pół godziny ale niechciał powiedziec co niegrało  skasował 50 pln i nara więc kseonon dziala a ja niewiem co było przyczyną  :-gwizd

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2009, 21:57:52 pm »
Zasrańcy ci niektórzy fachowcy, kurde wszystko co robią to "tajemnica zawodowa". Co to za robota? Chyba ich obowiązkiem jest powiedzieć co naprawił, no bo za coś skasował pieniądze!

blackyR

  • Gość
Odp: PIN a podłączenie akumulatora.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:24:38 pm »
a propo pinu.. wbiłem radio zadziałało i nawet stacji nie musiałem programować :-10points TO  :-tylko