Autor Wątek: Kluczyk  (Przeczytany 7189 razy)

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Kluczyk
« dnia: Grudzień 28, 2009, 20:07:38 pm »
Witam serdecznie wszystkich zaiksowanych !!!
Od miesiąca jestem właścicielem iksika (2004 r, 2D) i odrobiłem zadane lekcje tzn przeczytałem wszystkie posty - super lektura a forumowicze jeszcze lepsi  :-super
Z uwagi na fakt, iż swojego kociaka kupiłem tylko z jednym kluczykiem proszę o pomoc (np wskazanie linku w archiwum forum gdzie może już ktoś poruszał ten temat) tzn gdzie za rozsądną cenę można taki kluczyk dorobić i zaprogramować ? 
Na allegro można kupić kluczyk do obróbki za 500 zł ale wiem że jego oszlifowanie to nie jest bułka z masłem i można go szybciutko sknocić (co do zaprogramowania kluczyka to koledzy forumowicze tak to objaśnili w jednym z postów że nie powinno być z tym kłopotu).
Czy ktoś może mi pomóc (z własnego doświadczenia wiem że jeden kluczyk może znaczyć duże kłopoty) ? Skakałbym ze szczęścia gdybyście mogli polecić kogoś z Opolszczyzny, Dolnego Śląska albo Śląska ale każda pomoc będzie bezcenna
Dziękuję za pomoc !!!!
X-Type 2004, 2,0 D

Innowierca

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:10:44 pm »
Witaj,

ja też miałem jeden kluczyk, ale zamiast kupowania oryginału wybrałem o wiele tańszą opcję i gorszą jedynie o sterowanie centralnym zamkiem. Poszedłem do gościa, który dorabia klucze dając mój oryginalny kluczyk. Ten wyciął surówkę wg wzoru i ustawił immo. Cały zabieg wraz z kluczykiem kosztował 200zł, a efekt taki, że  jakby co to auto otworze, a jeszcze nigdy nie udało mi się zgubić kluczyka od auta.

Poza tym dorobienie kluczyka to żadna fizyka kwantowa. Toż to zwykły Ford który takie kluczyki od 20 lat wsadza do swoich aut  ;D

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:30:28 pm »
Dzięki Innowierco  :)
Nie za bardzo kumam co masz na myśli pisząc "wybrałem o wiele tańszą opcję i gorszą jedynie o sterowanie centralnym zamkiem" ?
Choć mam 20 letni staż jako kierowca też nigdy nie zgubiłem nigdy kluczyka to raz przytrafiła mi się przygoda gdy w mroźny dzień zostawiłem włączony silnik (co by się cieplutko zrobiło) i gdy zamykałem garaż usłyszałem jak pięknie się autko (Focus) zaryglowało  :o Szok w oczach ale w domu był 2gi kluczyk.
Strach pomyśleć co miałbym zrobić teraz z kotem z jednym kluczykiem...
 
X-Type 2004, 2,0 D

piotruspan

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:36:17 pm »
Tu się nie zgodzę z innowiercą. Nie wiem jak w X-type ale w S-type na pierwszy rzut oka kluczyk od Forda różni się od mojego (drugi samochód w domu to Ford). Mam też jeden kluczyk i chciałem dorobić w zwykłym punkcie usługowym i gość powiedział że nie da rady  dorobić i pokazał mi różnicę.
Pozdrawiam

piotruspan

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:59:14 pm »
"cyt.  W Łomiankach pod Warszawą facet dorabia kluczyk do Jaguara w pół godziny.
Za 220 złotych daje kluczyk, docina go i programuje transponder. Kluczyk ford owski bez pilota.
Numer telefonu 509-598-905. Pozdrawiam"

Namiary dostałem od Piotra 17069

Tutaj pisze że ford owski pasuję więc trzeba to sprawdzić.

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:11:52 pm »
Piotruspan -- :-thank
Może jestem zbyt ciemny ale jak otworzyć auto "dociętym" kluczykiem gdy zostało ono zamknięte a alarm aktywowany za pomocą oryginalnego "sprzętu" tzn klucza-scyzoryka ?
Czy zaprogramowanie transpondera w dociętym kluczyku ten problem rozwiązuje ? Tzn zamykając "ręcznie" kluczykiem auto (nie pilotem) aktywujemy również alarm a otwierając znowu "ręcznie" alarm ulega wyłączeniu ? 
Stary a taki durny jestem... ;)
X-Type 2004, 2,0 D

Whisnia

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:38:54 pm »
W Krakowie do s-typa dorabiałem za 250zł z immobilizerem (bez pilota), jak Kraków dla Ciebie nie za daleko to mogę zapytać

Innowierca

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:47:22 pm »
Dzięki Innowierco  :)
Nie za bardzo kumam co masz na myśli pisząc "wybrałem o wiele tańszą opcję i gorszą jedynie o sterowanie centralnym zamkiem" ?


  

Chodzi mi o to, że dorobił mi kluczyk bez pilota centralnego. Do "fizycznego" umiejscowienia kluczyka w drzwiach i otworzenia.
Tu się nie zgodzę z innowiercą. Nie wiem jak w X-type ale w S-type na pierwszy rzut oka kluczyk od Forda różni się od mojego (drugi samochód w domu to Ford). Mam też jeden kluczyk i chciałem dorobić w zwykłym punkcie usługowym i gość powiedział że nie da rady  dorobić i pokazał mi różnicę.
Pozdrawiam

Może i się różni, nie mam porównania do Forda. Po prostu na pierwszy rzut oka wygląda tak samo (okrągły  ;D )

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:56:47 pm »
Dziękuuuuuuuję bardzo kolegom za szybkie komentarze  :-10points
Whisnia - Kraków to tylko 2 godzinki z lekkim okładem jazdy A4 (nie licząc tego płatnego dziadostwa) i będę wdzięczny za rozpytanie i rozeznanie tematu.
Jak widzę posługujesz się w swojej esce takim kluczykiem - jak zatem ma się jego używanie w kontekście alarmu ?
Z góry dzięki  :)
 
X-Type 2004, 2,0 D

Whisnia

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:00:41 pm »
Pilota mam oddzielnie - nie w kluczyku, a kluczyk normalnie otwiera, zamyka i odpala samochód

Offline Ikar1964

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:13:07 pm »
Jak mawiał Pawlak : "Ot mądrego warto posłuchać"
Whisnia - 1000 krotne dzięki  :-super :-super  :-super
Czekam tylko na info, może być na maila- co by forum nie zaśmiecać choć może kiedyś komuś ten wątek się przyda.
Tak sobie jeszcze głośno myślę: czy ktoś kiedyś ćwiczył taką oto opcję: dorobienie kluczyka tak jak ty (co by otwierał, zamykał i odpalał) i na dokładkę zaprogramowanie sobie (niekoniecznie firmowego) pilota co by mógł aktywować i dezaktywować alarm ?
 
X-Type 2004, 2,0 D

Whisnia

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2009, 22:15:16 pm »
Pilota też próbowałem :) Ale to już inna sprawa bo musi być jaguarowski (czyli albo seris, albo allegro) i trzeba przeprogramować. Ttl jakieś 400-600zł więc na razie dałem sobie spokój

piotr170169

  • Gość
Odp: Kluczyk
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2010, 17:39:55 pm »
Dorobiony i zaprogramowany kluczyk wyłącza alarm po przekręceniu kluczyka w zamku. Gdy zamkniesz alarm ponownie się załączy. Ale jeżeli ktoś chce z pilotem to jest promocja w JAGCAR, za 500 złotych oryginalny, nowiuteńki kluczyk z programowaniem gratis.