Autor Wątek: Dokładność wskazań komputera pokładowego  (Przeczytany 6802 razy)

Rob_W

  • Gość
Dokładność wskazań komputera pokładowego
« dnia: Styczeń 05, 2010, 01:02:00 am »
Witajcie,

Jako, że dotychczas raptem 2 razy tankowałem mojego X'a 3.0V6, to jestem ciekaw na ile dokładne są wskazania komputera w kwestii spalania oraz zasięgu. Ponieważ ma on w sobie ileś tam części Fordowskich, to nieco się boję, że będą się "lekko nie pokrywać" (w Focusie I jak mi pokazauje 80Km, to znaczy, że jadę dosłownie na oparach ...). Nie zamierzam testować jego wskazań i jechać do zera, ale w trasie różne rzeczy się zdarzają ... Ile średnio mogę zrobić km odkąd wskazówka wejdzie na czerwony obszar?
Poza tym zacząłem się zastanawiać czy spalanie rzędu 13-15L (wg wskazań komputera) w spokojnej jeździe miejskiej (bez nagłych przyspieszeń i z wyłączoną "S"ką), to norma czy nieco przy dużo?

Dzięki!

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:25:05 am »
Jeżeli chodzi o spalanie to jeżeli będziesz jeździł dynamicznie i wyniesie 16 L/100, a następnie będziesz jechał tak, że będzie o połowę mniejsze to niestety długo trwa by komputer pokazał rzeczywisty poziom spalania.

Jeżeli zresetujesz pomiar to wtedy jego odczyt jest najdokładniejszy- ja to nazywam "przebudzeniem" komputera. :)

Co do rezerwy to pomarańczowa lampka zapala się gdy komputer pokazuje, że do przejechania jest ok. 50km. Ktoś to już sprawdzał i w rzeczywistości podobno można zrobić około 80km, ale głowy za to nie dam.

13-15 L/100 to jak dla mnie troszkę za dużo, ale to zależy od stylu jazdy i wielkości miasta w jakim mieszkasz. Np. w warzawskich korkach to zupełnie normalny wynik.
Ja w swoim mieście nie przekraczam 12L.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 09:30:23 am wysłana przez strawinski »

Godan

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2010, 17:00:33 pm »
 X - Type 3,6 benzyna 2001 - miasto 12.8 /13.4 .........hehehe no i czasem powyżej 20 spokojnie :-wstyd Trasa 9.8 może i mniej ( nie pamiętam dokładnie) średnio ok.10 jeżeli mniej to jazda zdecydowanie na wyższym biegu i niższych obrotach ( niestety) średnia 90 km/h do 130, 140 miejscami :-wstyd
To wszystko na odcinku 150 km zastrzegam bez większych szaleństw , zwłaszcza po zdjęciu za 10 pkt :-zly. Słysząc silnik uważam ,że najlepiej chodzi na 130-140 km/h po prostu się nie męczy.

blackyR

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:19:20 pm »
3,6 x type hm.. a ile ma koni? :-yipee

Innowierca

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2010, 20:43:55 pm »
Też tak właśnie patrzyłem, ale myślę - hmmm, może był taki ale nigdy o nim nie słyszałem.... 8)

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2010, 23:02:28 pm »
kolega z tym 3,6 pewnie się pomylił... ;)

Rob_W

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2010, 15:31:01 pm »
Wczoraj w nocy trochę pojeździłem po w miarę pustych ulicach ze średnio ciężką nogą - zrobiłem reset komputera i spalanie spadło do 11,4, więc tragedii nie ma ... ale jakby było w okolichach 10L/100 to byłoby jeszcze lepiej :)

Godan

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2010, 21:41:18 pm »
Jasne że się pomyliłem  :-wstyd oczywiście że chodziło mi o 2,5 X-Type 2001
                                PRZEPRASZAM !

Lewkowicz

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2010, 12:23:20 pm »
Wskazania sa, co jest zaskakujace jak na jaguara poprawne. W XJR juz tak wspaniale nie jest z dokladnoscia. Mam 3.0 v6 x-typa i gdy pokaze sie zero(ale prosze tego nie testowac, bo mozna syfu zassac z baku) da sie jeszcze jakies 20 km przejechac. Najwazniejsze jest to ze zasieg maleje stopniowo. a nie jak w peugeocie 607, ze mamy do przejechania 50km a za sekunde 2 i potem juz tylko ------.

pah

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2010, 21:25:48 pm »
kompa na pokładzie nie mam, ale w taką pogodę wychodzi mi 11.5-12 w 2,5 manual

nowicjusz

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2010, 14:31:18 pm »
a co gdyby na komputerze w miejscu spalania pojawił sie komunikat : a teraz z max prędkością uderz w sciane-zrobilibyscie tak??


Innowierca

  • Gość
Odp: Dokładność wskazań komputera pokładowego
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2010, 23:08:47 pm »
Ja kiedyś przydzwoniłbym w faceta dojeżdżając do świateł, bo sprawdzałem ile przy około 190km/h wyszło średnie spalanie...... (od razu wytłumaczę: to było na pustym moście, bez zagrożenia dla kogokolwiek innego, niż siebie samego - chyba że pod mostem ktoś akurat płynął   ;D ). Mniejsza o to. Komp jest bee i tego się trzymam. Nic nie daje tylko rozprasza.