Autor Wątek: Gwarancja na Jaguara  (Przeczytany 7512 razy)

Idaho

  • Gość
Gwarancja na Jaguara
« dnia: Sierpień 19, 2008, 16:55:13 pm »
 :-thumpdown

Mam 12 miesięcznego Jaguara XKR i mam problemy z elektryką. Na naprawę gwarancyjną serwis w Warszawie każe mi czekać miesiąc czasu, mimo że naparwa gwarancyjna to 14 dni.

ŻENADA. Samochód za 450.000 a traktują Cię jak użytkownika Fiata 126p.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe czê¶ci zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2008, 16:57:50 pm »
Chyba należy się pojazd zastępczy, jeśli nie mogą naprawić od ręki...
XJR-S 6.0 Asprey#99

Idaho

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2008, 17:03:31 pm »
Najlepszą odpwoiedź dostałem od Pani Agnieszki Bernach z Jaguar Polska: Samochody Jaguar są awaryjne dlatego na naprawę trzeba czekać miesiąc czasu

artleks

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2008, 17:24:53 pm »
Jak chcialem umowic sie na sprawdzenie klimatyzacji - bo czasami "robila sobie wakacje" to w Poznaniu powiedzieli mi ze owszem, ale najblizszy termin "awarii naglych" jest za 3 tygodnie. :-zly :-zly

czapka

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2008, 00:16:58 am »
Nic tylko otwierać serwis Jaguara  ;D

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2008, 07:38:53 am »
Czy gwarancja kupionego Jaguara w Polsce obowiązuje tylko w Polsce czy w całej Europie.
Gwarancje z USA nie obowiązuje w Europie.

rcala xj40

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2008, 08:25:54 am »
 " Najblizszy termin awarii naglych jest za 3 week ",  ;D ;D ;D ;D ;D

Co raz czesciej mam wrazenie ze zyjemy w Shanzu ( taka osada w Keni 15km od Mombasy )  :-K :-K :-K

Zwierzu

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2008, 08:33:34 am »
Kiedyś czytałem taki artykuł, z którego wynikało że gwarancje w Polsce mają zasięg "krajowy". Ale że jest to rodzaj nielegalnej zmowy. Gwarancje są używane przez dealerów w Polsce do powstrzymywania prywatnego importu samochodów z krajów ościennych. Tzn polscy dealerzy nie uznają gwarancji nowych samochodów kupowanych poza Polską. Dzięki temu skłaniają klientów do zakupów w Polsce właśnie. Czyli do droższych zakupów.

Moim zdaniem w takich przypadkach jak w postach powyżej - miesiąc czasu na naprawę gwarancyjną - trzeba by pisać skargi do centrali Jaguara gdzieś w Anglii. Myślę, że przepisy kodeksu handlowego (chyba raczej chodzi o kodeks cywilny jednak...) mówią coś na temat napraw gwarancyjnych i zapewne są to terminy typu "niezwłocznie" - czyli po ludzku w 2 tygodnie. Jeśli coś ma zająć dłużej niż 2 tygodnie - można pewnie sprawę skierować do sądu.

Artleks, może jest jakiś prawny sposób na opieszały serwis gwarancyjny?

Pozdrówka,
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 08:38:00 am wysłana przez Zwierzu »

artleks

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:03:41 pm »
Problem tzw. eurogwarancji wygląda tak. W Polsce nie wprowadzono „rodzimych” przepisów, zobowiązujących dealerów do stosowania takich gwarancji, ale Polskę jako członka UE obowiązuje rozporządzenie komisji (WE) nr 1400/2002 z 31 lipca 2002 r. Rozporządzenie to zostało przeniesione do krajowego systemu prawnego 1 stycznia 2004 r. przez rozporządzenie RM z dnia 28 stycznia 2003 r w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję. Z rozporządzenia nr 1400/2002 , a dokladniej  broszury wyjaśniającej do tego rozporzadzenia wynika że: „(...) konsument powinien móc oddać pojazd do dowolnego autoryzowanego warsztatu w ramach sieci dostawcy w dowolnym miejscu UE(..) Autoryzowany dealer ma obowiązek naprawić wszystkie pojazdy danej marki, honorować gwarancję, przeprowadzić bezpłatna obsługę gwarancyjną oraz wykonać prace związane z usuwaniem wad fabrycznych bez względu na miejsce zakupu samochodu”.  Tak więc generalnie dealerzy powinni uznawac eurogwarancje, a jesli nie uznaja to lamia przepisy..   Co do obowiazywania gwarancji poza UE to tylko dobra wola dealera a nie jego obowiazek

artleks

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2008, 12:23:11 pm »
Kiedyś czytałem taki artykuł, z którego wynikało że gwarancje w Polsce mają zasięg "krajowy". Ale że jest to rodzaj nielegalnej zmowy. Gwarancje są używane przez dealerów w Polsce do powstrzymywania prywatnego importu samochodów z krajów ościennych. Tzn polscy dealerzy nie uznają gwarancji nowych samochodów kupowanych poza Polską. Dzięki temu skłaniają klientów do zakupów w Polsce właśnie. Czyli do droższych zakupów.

Moim zdaniem w takich przypadkach jak w postach powyżej - miesiąc czasu na naprawę gwarancyjną - trzeba by pisać skargi do centrali Jaguara gdzieś w Anglii. Myślę, że przepisy kodeksu handlowego (chyba raczej chodzi o kodeks cywilny jednak...) mówią coś na temat napraw gwarancyjnych i zapewne są to terminy typu "niezwłocznie" - czyli po ludzku w 2 tygodnie. Jeśli coś ma zająć dłużej niż 2 tygodnie - można pewnie sprawę skierować do sądu.

Artleks, może jest jakiś prawny sposób na opieszały serwis gwarancyjny?

Pozdrówka,

Tak termin to 14 dni (art. 8 pkt. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych przypadkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie Kodeksu Cywilnego) Dealer ma 14 dni na ustosunkowanie sie do reklamacji. Jesli nic nie odpowie w ciagu 14 dni to taka sytuacja jest rozpatrywana na korzysc konsumenta i uznaje sie ze dealer reklamacje uwzglednil

barbie

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2008, 12:28:46 pm »
Najlepszą odpwoiedź dostałem od Pani Agnieszki Bernach z Jaguar Polska: Samochody Jaguar są awaryjne dlatego na naprawę trzeba czekać miesiąc czasu
Ja bym nie darował!
Kiedyś nawalił mi nowy angielski wzmacniacz Hi-Fi. Dealer w Polsce stwierdził, że naprawa potrwa 2-3 miesiące. W....m się i napisałem list do producenta w GB wraz z opisem i kopiami E-maili od delaera z tłumaczeniem.
Dealera opitolili, wzmacniacz mi wymieniono na nowy w tydzień i na otarcie łez dostałem kabelek "adiofilski" wartości sklepowej ok.120 GBP.

Ja nie mam nowego Jaga, tylko 12 letniego. W autoryzowanym serwisie w Krakowie poprosiłem o termin na usunięcie luzu w tylnym zawieszeniu. Pan na przyjęciu zaczął odprawiać godzinki:
"nie mamy części do tego modelu, pewnie śruby będą skorodowane itp."
Zadałem delikatne pytanie: "przepraszam, czy to jest naprawdę serwis Jaguara? Czy może pomyliłem stacje? (mają też Mitsu)."
Popatrzył się na mnie nieco krzywo, spojrzał w grafik, umówiłem się za 3 dni i wymienili co trzeba w jeden dzień.

Pisz do GB - ale zacytuj p.Agnieszkę (w tłumaczeniu). Nie daruj!

Offline ajtotal

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2010, 10:57:39 am »
korespondencja z GB pomaga- w okresie gwarancji padła mi skrzynia w x-type! mieszkam 30 km od poznania i nie mialem czym jezdzic. zona rozbila swoje auto i sie przesiadla na komunikacje podmiejska ale ja nie moglem bo jezdze do klientow! serwis aso mowi ze 7-14 dni i samochod mi jaguar assistance da na dwa dni (2). moze troche nieslusznie ich pogonilem ale do licha mam przez 2 tyg. siedziec na tylku i wakacje sobie robic? po pismie tego samego dnia do GB w ciagu godziny oddzdwnili z w-wy i zrobili naprawe w 4 dni (zly bylem przede wszytkim na jaguar assistance- daja ci samochod na 2 dni bez wzgledu co sie stalo z twoim autem)
By³ xj8 4.2L x350 2004 BRG- jedyny s³uszny kolor i paski po bokach te¿ mia³.
Jest New XK R-Performance, pitch black, Full Fat Range Rover 4.4tdv8

jerry_frost

  • Gość
Odp: Gwarancja na Jaguara
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2010, 12:42:07 pm »
Miałem kilka kontaktów w sprawie napraw gwarnacyjnych w serwisie w Łodzi. Muszę przyznać, że nie udało im się mnie zdenerwować:), w Warszawiem miałem kilka nieprzyjkemnych sytuacji ale Łódź - polecam. Miałem również problem z elektroniką, zazwyczaj 24 h a maksymalnie 48 h i po sprawie.
Jak będzie zainteresowanie, to moge przekazac konkretny kontakt na priv.

j_f