Autor Wątek: DVD , filmy  (Przeczytany 3624 razy)

lukaszn

  • Gość
DVD , filmy
« dnia: Styczeń 02, 2010, 21:12:26 pm »
sory za głupie pytanie ale jestem swiezym posiadaczem jaga i jeszcze za bardzo sie nie znam - czy mając duzy wyswietlacz w wersji 2003 po lifcie i w bagazniku dvd mozna ogladac filmy czy słuzy ono jedynie do instalowania nawigacji? Wsadzałem filmy ale nic sie nie odpala

Whisnia

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2010, 22:19:05 pm »
Ja mam CD  i DIVX'ów na ekranie nawigacji też nie obejrzę, więc myślę że ty też nie - brak kodeków i odpowiedniego softu

piotruspan

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2010, 10:20:02 am »
Whisnia masz mapę polski na CD.

Whisnia

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2010, 10:35:41 am »
nie mam  :(

piotruspan

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2010, 11:37:23 am »
A było coś takiego w ogóle. Szukam i nie mogę znaleźć :'(

Whisnia

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2010, 13:58:01 pm »
Ostatnia aktualizacja map na cd była w 2002r (była też Polska), ale rocznik trochę nieaktualny

rad

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2011, 23:48:53 pm »
Widzę, że wątek dawno nieruszany... czyli rozumiem, że nikomu nie udało się podłączenie zewnętrznego urządzenia video do fabrycznego ekranu...? Oczywiście producent nie przewidział podłączenia zewnętrznego źródła video, ale można oszukać trochę system navi i puścić sygnał video na ekran. Ja w moim S-typie mam dużą navi i mogę oglądać filmy i mam zamontowaną kamerę cofania. Trochę się nad tym nasiedziałem, ale w końcu udało się. Jedyny problem to dźwięk z filmów, ale rozwiązałem to tansmiterem FM, czyli po najmniejszej linii oporu :) Jakość taka sobie, ale do uprzyjemniania stania w korkach wystarczy. 
Pozdrawiam!

Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2011, 18:57:24 pm »
Poproszę o szczegóły, najlepiej od początku. Może jakiś filmik jak to działa?
pozdrawiam Marek
S-type 4.2
Marek 693 440 715

rad

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2011, 00:15:48 am »
W najbliższy weekend może znajdę trochę czasu i wstawię jakiś filmik albo zdjęcia.
Generalnie podłączenie nie jest takie trudnę, ale trzeba trochę przy tym posiedzieć. Wszystko podłącza się w bagażniku. Trzeba wpiąć się w cztery kabelki w kostce od navi. Ja rozwiązałem to przekaźnikami. Dodatkowo potrzebny jest konwerter sygnału RGB na video w systemie NTSC i można puścić każdy sygnał video na nasz ekran (tylko NTSC! PAL nie jest obsługiwany). Bez konwertera będziemy mieć czarno-biały obraz.
Zespół przekaźników można zrobić samemu, lub poprosić jakiegoś elektronika aby to zrobił za nas (ja skorzystałem z pomocy znajomego elektronika). Przekaźniki mają odłączać sygnał navi i wpinać w to miejsce nasze wybrane urządzenie. Możemy podłączyć tyle urządzeń ile chcemy. Ja zrobiłem sobie dwa podłączenia. Kamerę cofania (przekaźnik wpiąłem w lampę cofania, więc jak włączę wsteczny to automatycznie na ekranie mam widok z kamery) oraz DVD (pociągnąłem mały przełącznik do podłokietnika, którym włączam DVD).
Konwerter sygnału video zrobił mi również mój zaprzyjaźniony elektronik. Dostałem nawet od niego schemat takiego układu, w razie gdybym potrzebował w przyszłości zrobić drugi taki :)
Pozdrawiam!

termit_tm

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2014, 19:00:55 pm »
czy komuś jeszcze udało się podpiąć z obrazem do fabrycznej dużej nawigacji  po 2002 roku ? 

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:16:48 pm »
ja wiem co i jak, nawet mam prawie to zrobione, jednak brak czasu na dokończenie prac, jak ktoś potrzebuje to podpowiem jak to zrobić.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Juggernaut

  • Gość
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:40:53 pm »
jeśli nie masz acm i nie używasz jakiegoś fmtransmitera tak jak puszczasz dźwięk na fabryczne audio, dla samej kamerki cofania niechce mi się w to bawić, ale podpiąć dvd czy coś innego bym chciał ale bez dźwięku to lipa a jakiś zewnętrzy głośnik czy wspomniany fmtransmiter trąci trochę drutem.

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: DVD , filmy
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:53:33 pm »
niestety bez acm będzie trudno (ja nie mam). Zostaje DOBRY transmiter FM co jest prostszą opcją lub zrobienie adapterka przed kostkę z wyjściem na głośniki (z radia bądź wzmacniacza) która będzie służyć do podania dźwięku bezpośrednio na głośniki auta (tylko trzeba zamontować diady na każdym kablu, aby sygnał "nie cofał się do radia bądź wzmacniacza). Nie wiem tylko jak silny musi być sygnał aby był dobry dźwięk na głośnikach auta. Skoro i tak będziemy mieli pilota do DVD to możemy z niego też sterować głośnością, więc to nie problem.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl