Autor Wątek: RED ALERT (!)  (Przeczytany 2288 razy)

poliarny

  • Gość
RED ALERT (!)
« dnia: Czerwiec 07, 2008, 18:50:31 pm »
Witam po odpaleniu silnika gasną wszystkie kontrolki poza jedną  Wykrzyknik w Nawiasie   (!) która gaśnie po 10 sek .Martwi mnie również wskaźnik ciśnienia oleju który podczas jazdy utrzymuje sie na poziomie 6 tej kreski.Lecz gdy jest na biegu jałowym ,bądź jedzie bardzo wolno bez dodawania gazu waha sie miedzy 1-2   zbliżając sie do czerwonego pola.Bardzo się boję żeby nie zarżnąć silnika mojego JAGA  niedostatecznym ciśnieniem oleju zwłaszcza podczas rozruchu.
Jakieś porady ???

qbaty

  • Gość
Odp: RED ALERT (!)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2008, 19:34:22 pm »
Ja co prawda nie mam XJ40, więc moja odpowiedź będzie oparta na ogólnych doświadczeniach motoryzacyjnych ;)
Kontrolka (!) może sygnalizować zbyt niski poziom płynu hamulcowego albo zużyte klocki hamulcowe. Tylko nie wiem czemu u Ciebie w końcu gaśnie...
Ciśnienie oleju na jałowych obrotach może być niższe od "normalnego". Jeśli po podkręceniu na wyższe obroty (2,5 - 3 tyś.) w miarę szybko wskaźnik wędruje w górę to raczej nie ma czym się martwić. W moim kocurze zaraz po zakupie tak nie było (tzn. wskaźnik jak zaklęty oscylował w dolnych stanach) - lekiem na tą przypadłość była wymiana oleju. Teraz też na jałowych obrotach, przy ciepłym silniku wskazanie jest dość niske, ale podczas jazdy wszystko jest OK.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2008, 19:40:16 pm wysłana przez qbaty »

poliarny

  • Gość
Odp: RED ALERT (!)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2008, 12:43:31 pm »
Faktycznie wygląda to na czujnik cis oleju. ALE CO OZNACZA TA KONTROLKA (!) KTÓRA GAŚNIE 10 SEK później OD RESZTY .

XJRfan

  • Gość
Odp: RED ALERT (!)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2008, 17:12:35 pm »
(!) hamulce- klocki lub tarcze lub któryś czujnik do wymiany