Autor Wątek: xj6  (Przeczytany 2697 razy)

giacomo17

  • Gość
xj6
« dnia: Grudzień 28, 2009, 09:25:06 am »
mam pytanie oddnośnie mojego kota.Niby wszystko jest ok wskażniki wody i oleju pokazuja ze wszysko w normie,silnik chodzi równo z odpalaniem nie ma najmniejszych problemów ale no właśnie jest pewien problem,otóż po wciśnięciu pedału gazu do podłogi i przejechaniu kilkuset metrów wystrzelił wąż wody.wymiana węża,nowy płyn i znów wszystko ok.niestety mineło troche czasu i poraz kolejny mnie podkusiło,autostrada, pedał w podłoge no i masz strzelił wąż wody (tym razem inny )Byłem z tym u mechanika powiada ze to wina węży ,że stare i dlatego tak sie dzieje.Ja tam sie za bardzo na tym nie znam ale nie wydaje mi sie że wystarczy tylko wymiana węży.Dodam jeszcze tylko ,że olej jest czysty(nie przybywa nie ubywa)Może ktoś miał ten sam problem czy jest to może wada tego modelu (xj6 3,2)?Z góry dziękuje za jakiekolwiek porady.

nowicjusz

  • Gość
Odp: xj6
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 09:42:14 am »
jesli auto ma duzy przebieg to i węze tez juz swoje wytrzymały-czesto po przekroczeniu magicznych 300 tys tak sie dzieje albo gdy ktos sie naczytał gdzies o jakis cudach do płukań układów chłodzenia z kamienia i stosował je na tyle ze az poniszczyło to węze od srodka i teraz przy wiekszym cisnieniu rozrywa je gorący płyn w układzie.
zalecenie jest takie abys porządnie przepłukał ciepłą bierzącą wodą calutki układ i dopiero po tym zabiegu zalał układ nowym ale pamietaj aby to był niebieski płyn do uładów chłodzenia.

jak juz wciskasz to zwracaj baczna uwage na temperature silnika...

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: xj6
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:10:54 am »
Wymień węże... Ja miałem tak parę lat temu problem jak mi strzelił pod granicą z Francją.
( oj depnąłem żwawo ( ponad 200 ) i mi strzelił... wymieniłem wszystkie i mogłem deptać później do woli.

giacomo17

  • Gość
Odp: xj6
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:02:01 am »
wielkie DZIĘKI!!!!!Już się bałem że to coś powazniejszego. :-thank :-thank :-thank :-A