Autor Wątek: Hamulce - Coś z ABS  (Przeczytany 3493 razy)

jannaf

  • Gość
Hamulce - Coś z ABS
« dnia: Czerwiec 06, 2008, 13:35:20 pm »
Co według Was może być przyczyną tego, że po uruchomieniu silnika po kilkugodzinnym postoju (np. rano albo po pracy) dosyć długo nie gaśnie kontrolka ABS "ANTI LOCK" wraz z czerwoną lampką informującą o niesprawności układu hamulcowego "takie czerwone (O)" . po około 20 sekundach lampki gasną i jest już później OK. Czytałem coś kiedyś o padającej pompie ABS i tak z trwogą myślę, że może to właśnie objawy tej usterki. Dodam, że efekt nasila się wtedy, gdy na dworze jest cieplej.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 435
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2008, 08:48:35 am »
Zaobserwuj czy pompa elektryczna pracuje do momentu zgaśnięcia kontrolki.
Jak zgaśnie, naciśnij mocno 5-6 razy pedał hamulca i zaobserwuj, po którym razie włączy się pompa.
XJR-S 6.0 Asprey#99

jannaf

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:14:33 am »
Dobra sprawdzę tak jak radzisz ale od kilku dni co rano zapominam bo wsiadając do auta jeszcze trochę śpię  :)

jannaf

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2008, 21:17:10 pm »
Parę dni temu wymieniłem tarcze i klocki (przód i tył) bo były już wyjechane prawie na zero i po tej operacji niepokojące objawy ustały. Kontrolka ABS gaśnie zaraz po tym jak silnik zaskoczy, równocześnie z wszystkimi innymi lampkami.  ;D ;D ;D ;D

jannaf

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2008, 21:52:33 pm »
Kolejne zaskoczenie na froncie walki z kontrolką. Znowu pali sie dlłużej niż inne ale gaśnie po ok. 8-10 sek. czyli o połowę krócej niż kiedyś ????????? :-\

rcala xj40

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2008, 22:45:23 pm »
Ja bym sie nie przejmowal....jezeli zimne hamulce i silnik... a kontrolki gasna do 30 sek jest ok :-super...tak kiedys gdzies czytalem

jannaf

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2008, 22:53:44 pm »
Wszystko działa w sumie bez zarzutu. ABS reaguje prawidłowo, a kontrolka nigdy nie zapaliła się w trakcie jazdy, jednak ciekawe co ma wpływ na ten zmieniający sie czas jej świecenia  ??????

peres20

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2008, 13:46:38 pm »
Witam, Pany a u mnie cały czas swieci sie Anti lock;/. byly wymieniane klocki jakis czas temu, mozliwe ze zle załozone?? A i jeszcze jedno. Co oznacza kontrolka na samej górze po lewej stronie na desce?? POmocy. :-V Pozdrawiam :-R

jannaf

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2008, 17:45:54 pm »
Peres - jeżeli świeci się stale ANTI LOCK to oznacza, że masz uszkodzony układ ABS, kontrolka po lewej na górze śwadczy chyba o niedomaganiu skrzyni biegów  :-\

peres20

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2008, 18:05:33 pm »
Tzn?? co sie moze za tym kryc?? spotkal sie z tym ktos?? wczoraj mi zgasła to kontrolka na moment :-\???????. A co do ABS to mozliwe ze jest niewlasciwy plyn wlany??

autoklima

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2008, 19:17:38 pm »
marna szansa z tym płynem bardziej bym stawiał na któryś czujnik obrotu koła bądż jakąś inną usterke elektryczną

peres20

  • Gość
Odp: Hamulce - Coś z ABS
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2008, 09:31:30 am »
Czesc , No musze popatrzec te czyjniki, Ale normalnie dziala chyba ABS. Dzieki pozdrawiam.