Autor Wątek: ogrzewanie x 300  (Przeczytany 3467 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
ogrzewanie x 300
« dnia: Grudzień 17, 2009, 21:04:05 pm »
  mam mały problem zauważyłem ze jakos  auto słabo mi grzeje .niewiem co moze być .Poziom płynu jest ok . i wydaje mi się ze  wskazówka z temperatury jest troche nizej niz zawsze bo zawsze to  była dokładnie w pionie  a teraz brakuje jakies  2mm  do pionu . czy przyczyna moze byc zapowietrzony układ ? tzn  latem miałem mały wyciek z chłodnicy ale naprawiłem to ,a płyn uzupełniłem

nowicjusz

  • Gość
Odp: ogrzewanie x 300
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2009, 00:14:56 am »
a w podobnych warunkach kiedys grzało lepiej czy tak samo??
jak wiadomo w kotach kiepksawe jest ogrzewanie przynajmniej tych do 97 roku produkcji .

Sebastian

  • Gość
Odp: ogrzewanie x 300
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2009, 21:36:23 pm »
  Jest to częsta przypadłość w X300. W tych latach Jaguar stosował płyn chłodniczy który powodował odkładanie się kamienia na elementach układu chłodzenia, później dopiero, w X308 bodajże, zmieniono płyn chłodniczy. Miałem ten sam problem, kotek słabo grzał, wykluczyłbym tutaj zapowietrzony układ, jeśli stan płynu jest w normie. Jeśli chodzi o położenie wskazówki to w zimne dni może się tak zdarzyć, że będzie nieco niższa temperatura silnika ale wg mnie takie odchylenie nie ma żadnego znaczenia. Problem możesz rozwiązać następująco:
1. odkręcić węże łączące nagrzewnicę z pompką wymuszającą obieg płynu przez nagrzewnice (pod maską po lewej stronie) i podłączyć do węża doprowadzającego płyn do nagrzewnicy zwykły wąż ogrodowy i przepłukać układ wodą pod dużym ciśnieniem
2. wlać do układu odkamieniacz przeznaczony do układów chłodzenia w samochodach (np. z STP) i po jakimś czasie (przebiegu) wymienić płyn chłodniczy przepłukując jednocześnie układ
3. wymienić nagrzewnicę
   Życzę powodzenia, daj znać jak już naprawisz. Pozdrawiam.      :-tylko

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: ogrzewanie x 300
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2009, 22:27:59 pm »
zrob self-diagnostics ogrzewanie i klimy, moze w systemie sa jakis bledy: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,3028.0.html

nowicjusz

  • Gość
Odp: ogrzewanie x 300
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2009, 12:13:04 pm »
bardzo często przyczyną słabego ogrzewania lub wręcz jego braku moze byc uszkodzona pompka elektryczna wspomagająca obieg płynu w układzie chłodzeniowo grzewczym ktora znajduje sie na jednym z wezy do nagrzewnicy.

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: ogrzewanie x 300
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2009, 21:38:33 pm »
  pompka ok ,elektro zawory takze .narazie odpowietrzyłem wielokrotnie układ , i wlałem tyle płynu ile sie tylko dało , wydaje mi sie ze jest lepiej  . samochód napewno szybciej grzeje. bedzie troche cieplej na dworze to przepłukam ten układ i wleje odkamieniacza . narazie dzieki wam  bardzo za pomoc :-thank