Autor Wątek: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40  (Przeczytany 30348 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« dnia: Grudzień 09, 2009, 11:15:51 am »
Jeszcze nie zajrzałem po niego tyle co na klęczkach,będe jechał w przyszłym tyg. na wymiane oleju to oblukam podwozie i pocykam fotki zwłaszcza zwrócę uwagę na amory tylne jak wyglądają. Teraz kwestia żeby znaleźć za jak najniższe pieniądze. Może pomożecie? Pozdrawiam
Kocia moc :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:37:06 am »
Masz SLS?

nowicjusz

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:59:48 am »
jak to za jak najnizsze pieniądze-do kota  ??????   :-nuts

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2009, 13:20:23 pm »
hej :) Po pierwsze nie wiem co to SLS po drugie jak najniższą cenę to znaczy że te same tu kosztują tyle a tam 100-200 nawet więcej. Zrobie fotki jak pod niego zajrzę na wymianie oleju,ale były właściciel mówił,że tam są już jakieś zwykłe, nie te nivo razem ze sprężynami.  :-help
Kocia moc :)

Jakub32

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2009, 18:22:49 pm »
Ja mam bez Nivo, w czerwcu zakładałem Sachsy, cena na tył w granicach 450 za sztukę.

Chris

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:32:12 pm »
jak by co to staraj się w miarę możliwości zachować nivo jeśli chcesz i stawiasz na to żeby mieć oryginał!!!a jaką kwote wydasz na kota to twoja sprawa--nigdy nie jest to za dużo,ale zawsze będzie w nim coś do zrobienia..:-super  pzdr. Chris xj40

Whisnia

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2009, 20:48:25 pm »
Przepraszam, że się wtrącę ale co to jest Nivo? Wszyscy o tym piszą, a nigdzie nie mogę znależć co to za cholerstwo!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2009, 21:01:01 pm »
jak to ... nivo(mat) to hydropneumatyczny amortyzatory, ktory ustawiaja poziom samodzielny.

system jest dobry i dziala ogolnie sprawnie. system ten ma swoj negatywny image, bo faktycznie wymiana
jest dosc kosztowny. jednak Chris ma racje, konwertyzacje na "zwyklych" amorkow nie jest zawsze najlepszym
rozwiazaniem. po pierwze jest to sporo robota, zestaw konwert takze nie jest tanio, a tak naprawde to
samochod po takim zabiegu nie odpowiada stanu technicznego, na ktorym zostal homologowany. rzadko
sie trafi na speca w stacji diagnostyczny ktory to byl rozpoznal, jednak w sensie stryktem autko straci
prawo do rejestracji. oprocz tego nivomaty dzialaja bardzo dobrze, ale wiadomo kazdy element ma
swoj zywot, a w xj40 konczy sie to po ok 100 tys km.

Whisnia

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2009, 23:21:08 pm »
No to pozytywny system - montowali to w s-type?

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2009, 08:16:15 am »
nie montowali,
w sumie Kogutki nie masz tak do konca racji bo sam Jaguar zalecał wymianę zawieszenia na zwykłe, więc taki super udany wynalazek to to nie był.
'XJR XJ40

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2009, 09:19:45 am »
Yep.
była taka wskazówka serwisowa dla XJ40 na rynki powiedzmy wschodnie, żeby jeżeli jest taka możliwość to wymieniać na standard. Po konwersji też jest homologowany, bo xj40 była z i bez nivomatów. Mówię tutaj o polskim rozumieniu homologacji. Zestaw do konwersji to po prostu kielichy, sprężyny i amortyzatory.
Czy chodzi o cenę? ja wiem, generalnie Nivo jest w warunkach polskich ( serial Polskie Drogi ;D ) jest bardziej awaryjne niż na zachodzie...
No ale to samo dotyczy całego zawieszenia... :D
Ja się zastanawiam szczerze mówiąc czy chciałbym wrócić do SLS-a Chyba nie... Ja bym wpakował KONI :D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2009, 16:40:27 pm »
no moze i macie racje. ja poprostu - znajac ten sytem jak moze dzialac na "normalnych" drogach, mam wielki
szacunek do tego, i ogolnie jestem zwolennikiem zachowac jaguara w stanem oryginalnym. to, ze zawieszenie
w polsce ma ciezko, jest wiadomo. choc nadal uwazam, ze nivomaty w dobrym stanie dadza rade takze w
tutejszych warunkach, a wcale wymiany na nowych nie jest duzo drozej od konwersji, a komfort jazdy jednak
jest inny - na prostych drogach bez wiekszych dziur, owszem.

majkel_xj40

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:30:00 pm »
ja mam nivo, super sprawa. nie wymieniam ich na zwykłych.

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2009, 22:42:16 pm »
moje też sie trzymają całkiem nieźle. kiedyś Jarek Jerry jag wyglosił tezę że nivomaty miały mniejszą tendencję do psucia się jeżeli samochód był obciążony. Dlatego woże tylko dobrze wyposażone panny młode tak jak na zdjęciu które było już na forum. Tylko zawiasy stoliczków na tym cierpią ale coś za coś ;D
'XJR XJ40

kyrios_paulus

  • Gość
Odp: Pomóżcie w zakupie amorów do tyłu jaguar xj40
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2009, 22:51:21 pm »
Cytuj
Dlatego woże tylko dobrze wyposażone panny młode tak jak na zdjęciu które było już na forum.

To zdjęcie? ;D

Żeby tak pannę młodą w niebieskim worku...? :-wstyd