Autor Wątek: przycisk CDC  (Przeczytany 11069 razy)

Rob_W

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2010, 21:24:55 pm »
Uściślijmy to nieco :)
1) jak rozumiem samochód kupiłeś jako używany ?
2) całe wyposażenie miałeś od momentu zakupu i nigdy nie działało?
3) w tej nawigacji działają tylko płyty oryginalne Denso lub nagrane w taki sposób by wyglądały jak oryginały :)
4) skoro nawiagacja pokazuje, że płyta jest niewłaściwa, to znaczy, że jednak coś tam działa :)
Ja bym się przede wszystkim przyjrzał światłowodom (czy są na pewno dobrze połączone i we właściwej kolejności) - np bym je porozłączał pomiędzy urządzeniami, aby sprawdzić z czym jest problem - ring sieci D2B musi być zamknięty. Ew podłączyłbym po jednym urządzeniu do wyjścia w bagażniku, aby sprawdzić czy to coś zmieni. Kolejna sprawa, to wake-on (pomarańczowy przewód przy kostce każdego urządzenia) - bez niego nic nie będzie działało. Z takich drobnostek, to sprawdziłbym bezpieczniki :)

troy

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:07:08 am »
Musisz przycisnąc jednoczenie przyciski telefonu i menu na kilka sekund aż pojawi się menu serwisowe. Potem kod 1971 i enter. Po wejściu do menu trzeba zaznaczyć opcję cdc. i wyjść z menu. Zmienarka będzie widziana przez system.

Konradop

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:18:08 pm »
 :-\ hmmm a ja u siebie testowałem to zaznaczanie i odznaczanie w menu i nic sie nie zmienia ... ?!  :-\
ale to   :-tylko   ;D

cobi

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:22:47 pm »
Ja u siebie mam przycisk CDC  a zmieniarki niemam.

BlackV6

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:43:04 pm »
   
przycisk CDC  tłumaczenie Ciąg dalszy cierpień  :-hehe to tak na rozluzowanie atmosfery :) hm nie ma zmieniarki ale pewnei jest mozliwosc dolaczenia jej dlatego przycisk jest ,chyba ze ktos wymienil panel ,lub wymontowal i sprzedal sama zmeiniarke

troy

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2012, 10:20:14 am »
Przy systemie optycznym d2b trzeba prawidłowo skonfigurować łącze optyczne. Stworzyć tzw pętlę czyli właściwe podłączyć kable opytczne (czerwony do białego ).Urządzenia też trzeba łączyć w odpowiedniej kolejności jeżeli jest ich więcej. Czytnik DVD/NAVI musi być na końcu.

troy

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2012, 11:37:23 am »
jak ktoś jest zainteresowany mogę wysłać na maila instrukcję schemat elektryczny x-type i jak zrobić kabel optyczny

rafi77

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2012, 18:12:28 pm »
Jesteście pewni, że trzeba aktywować zmieniarkę w serwisie? Gdzieś na forum UK. czytałem że system sam się adoptuje.
Mam ten sam problem. Kupiłem zmieniarkę, podłączyłem wtyczkę zasilania zmieniarki, podłączyłem ją prawidłowo w pętle d2b i d... Po pierwszym podłączeniu na ekranie pojawiła się na ok. 30s. klepsydra a następnie komunikat "błąd komunikacji - skontaktuj się z dealerem" Ciekawe jest to, że teraz nie działa telefon i voice control.
Dzwoniłem do serwisu, ale gościu mało zorientowany w temacie, ale cenę sprawdzenia instalacji znał - 400zł netto :). I teraz nie wiem, czy to wina zmieniarki czy aktywacji???
A może jest jakiś odważny posiadacz kota ze zmieniarką w Warszawie i zaryzykuje sprawdzenie mojej?  ;D  :-thank

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2012, 18:15:25 pm »
Musisz przycisnąc jednoczenie przyciski telefonu i menu na kilka sekund aż pojawi się menu serwisowe. Potem kod 1971 i enter. Po wejściu do menu trzeba zaznaczyć opcję cdc. i wyjść z menu. Zmienarka będzie widziana przez system.

Tu masz podaną procedurę aktywacji zmieniarki.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

rafi77

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2012, 18:41:52 pm »
Tak wiem. Próbowałem zaznaczyć CDC i albo nie wiem jak to ustawienie zapisać, albo coś nie działa!
Po wyłączeniu i ponownym przekręceniu kluczyka na zapłon znowu się resetuje. Gdy zmieniarka jest podłączona to ani telefon ani voice nie są zaznaczone. Ale gdy odepnę zmieniarkę i wyłączę i ponownie włączę zapłon, to automatycznie same są zaznaczone i aktywne.

troy

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:30:53 pm »
Czy masz zachowana odpowiednią kolejność w sieci d2b. Konsola -zmieniarka- telefon- voice- nawigacja -konsola. Inaczej nie będzie działać.

BlackV6

  • Gość
Odp: przycisk CDC
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2012, 14:13:11 pm »
Ostatni post był  z lutego więc chyba sobie już z tym poradził  :-gwizd