Autor Wątek: CHORUJE NA KOTA X-TYPA  (Przeczytany 9146 razy)

Lou_Cypher

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2009, 23:48:02 pm »
Rowniez zajalem sie poszukiwaniem kota dla mnie, zreszta pisalem o tym. Koniecznie wersje sedan i manualna skrzynie biegow. Ceny nie zawsze odzwierciedlaja faktyczny stan samochodu, ale okazje chyba lepiej sobie podarowac. Szkoda, ze pochodzacy z forda silnik diesla 2.0 jest takim  technicznym bublem. Czytalem juz rozne fora w tym zagraniczne i stwierdzam, ze chyba najwiecej powodow do zmartwien maja posiadacze diesli.

robertth

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2009, 00:06:02 am »
I z tego powodu polecam benzynę w manualu...  :-gwizd

artleks

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2009, 07:34:00 am »
Rowniez zajalem sie poszukiwaniem kota dla mnie, zreszta pisalem o tym. Koniecznie wersje sedan i manualna skrzynie biegow. Ceny nie zawsze odzwierciedlaja faktyczny stan samochodu, ale okazje chyba lepiej sobie podarowac. Szkoda, ze pochodzacy z forda silnik diesla 2.0 jest takim  technicznym bublem. Czytalem juz rozne fora w tym zagraniczne i stwierdzam, ze chyba najwiecej powodow do zmartwien maja posiadacze diesli.
a ty masz w tej chwili X-type - benzynę czy diesla?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2009, 08:03:06 am »
ja mam fajną benzynę w kombi do sprzedania, bardzo dobrą nie tanią.

artleks

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2009, 09:06:50 am »
dziwi mnie także napis na przodzie z boku chyba unterberger - co to takiego?
pozdr ol
www.unterberger.cc:-super

redrum

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2009, 11:34:23 am »
Cytuj
www.unterberger.cc -
Ja iś nejn kajne sprechen. Jedynie co zrozumiałem to autohaus (w sexmisji był
blokhaus) czyli chyba kupili kota tam?

artleks

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2009, 11:35:13 am »
pewnie tak  :-super

pablo

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2009, 17:57:14 pm »
ja polecam tylko i wylacznie benzyne !
moj kot to 3,0 v6 naped 4x4 wersja sportowa - tym sie naprawde jezdzi porzadnie :)
a zeby za bardzo nie bolalo w kieszeni zainstalowalem gaz i jazda stala sie ekonomiczna , a jezdze sporo :)
udalo mi sie po raz pierwszy polaczyc pasje z praca, tj moim kociakiem jezdze non stop na codzien .. jest doskonalym autem do pracy , ekonomiczny ( trasa przy normalnej jezdzie do 120 km/h max 11 litrow gazu ! ), prezentuje sie interesujaco , pozatym to takie auto ktore po tygodniu pracy kilku wyjazdach wystarczy dobrze umyc , odkurzyć i ma sie wrazenie jakby wsiadalo sie do nowego pieknego pocisku :) bardzo lubie to uczucie hehe  :-tylko

rutrix

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2009, 21:35:55 pm »
pablo - dlaczego polecasz auto, w ktorym się ograniczasz?

pablo

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 06, 2009, 00:01:00 am »
pablo - dlaczego polecasz auto, w ktorym się ograniczasz?




oj...chyba nie rozumiem.....

Buras

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 07, 2009, 11:56:41 am »
Ja mam takiego X - kombi 2.0 diesel więc może napisze kilka słów o tym jak się sprawuje.
Posiadam go już prawie dwa lata i nie mam na co narzekać. Poważnych usterek - zero. Mimo upływu czasu ciągle ładnie wygląda i  wyróżnia się wśród tych wszystkich samochodów dla ludu:)
Posiadam opcję z duża nawigacją - jak najbardziej polecam obsługa radia, wentylacji nie stwarza żadnych problemów a na dodatek fajnie wygląda ( tylko rozdzielczość grafik jeżeli by się dało mogłaby być większa).

Jedyne co bym zmienił to silnik na benzynowy, ale tylko dlatego, że mało jeżdzę, więc diesel nie jest mi aż tak potrzebny, chociaż przekonuje do siebie spalaniem i mocą na III biegu.
Co do silnika to stosuję klika zasad i do dziś (odpukać) nie stwarza mi żadnych problemów (pracuje równo, moc jest, i nic się nie kopci):
- dobre paliwo ja tankuję na BP
- zawsze po odpaleniu (po dłuższym postoju) czekam 10-20 sekund zanim ruszę.
- rakietu tylko na rozgrzanym silniku
- prawie zawsze czekam kilka sekund przed zgaszeniem, żeby turbo sobie odpoczęło - taka nadgorliwość :), ale ceny napraw diesla są przytłaczające.

Jak masz jakieś pytania to śmiało.

Pozdrawiam.

redrum

  • Gość
Odp: CHORUJE NA KOTA X-TYPA
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:41:34 pm »
@Buras  dzięki za odpowiedź.
Masz całkowitą rację że jak się dużo nie jeździ to benzyna.
Ja czekam na rozwój wypadków - w zależności od tego które to będzie auto w domu i jakie będzie służbowe :D (- jak będzie)  to decyzja zapadnie albo na benzynę albo na diesla. Obecnie jeżdżę autem które pali 8l gazu na 100km . Czyli nawet diesel podroży podróż.
A pytanko mam takie czy w kombi w środku jest wiecej miejsca (przestrzeni) niż w sedanie(nie myśle tu o bagazniku).
pozdrawiam
redrum