Autor Wątek: X308 kilka pytań.  (Przeczytany 3072 razy)

laiq

  • Gość
X308 kilka pytań.
« dnia: Listopad 23, 2009, 11:50:57 am »
Witam, od kilu dni jestem szczęśliwym posiadaczem X308 z silnikiem 3,2  jest to mój pierwszy kot i od razu mam kilka pytań. Proszę o poradę czy usuwać usterki samemu czy lepiej oddać kota do mechanika. Co do mechanika to proszę o polecenie warsztatu w Warszawie lub okolicach który zrobi to dobrze i niedrogo. Poniżej lista pytań z góry dziękuję za wszelką pomoc. 
1. Wskazówka od temperatury silnika podczas jazdy zmienia położenie raz jest niżej raz wyżej, jednocześnie wczoraj przy zewnętrznej temperaturze około 9 stopni w samochodzie musiałem ustawić temperaturę 28 i więcej aby zaczęło lecieć ciepłe powietrze z nawiewó, silnik był rozgrzany.
Podejrzewam że coś jest nie tak z termostatem jednak pewny nie jestem może Jaguar tak ma?
2. Zaobserwowałem również że podczas hamowania samochód wpada w lekkie wibracje wiem że jedno koło z tyłu nie hamuje. Czy może to być przyczyną telepania autem czy szukać przyczyny gdzie indziej np. krzywe tarcze.
3. Tylne prawe drzwi nie ryglują się z pilota jedynie ręczne wciśniecie rygla pomaga z otwieranie nie ma problemu rygiel sam się podnosi. Nie wiem jak działa mechanizm podnoszenia i opuszczania rygla zastanawiam się czy rozebrać to samemu czy może gdzieś podjechać.

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: X308 kilka pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2009, 12:21:32 pm »
Ad.1 - Nie miałem wcześniej okazji pojeździć moim kotem w chłodniejsze dni, i też zauważyłem podobny objaw - muszę ustawić temp. prawie na maxa by odczuć że w samochodzie robi sie cieplej... być może faktycznie ten typ tak ma?
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

laiq

  • Gość
Odp: X308 kilka pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2009, 23:34:47 pm »
Feler, a czy wskaźnik temperatury silnika też Ci skacze?

Siara_nh

  • Gość
Odp: X308 kilka pytań.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2009, 23:42:15 pm »
1)odnośnie temp w moim x300 zawsze daje na mxa żeby poczuć ciepło jak już leci to mogę zmniejszyć na niższą :)
2) jeśli tarcza była by krzywa to wibracje byłyby chyba cały czas,
3)śmiało rozbierz samemu może to być pierdoła a u mechanika zawsze sobie policzą

jeśli chodzi o mechanika w Warszawie to na ul brygadzistów jest nieautoryzowany serwis ja aż z Krakowa jechałem do kolesia i uważam że jest godny polecenia i ceny powiedzmy normalne,

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: X308 kilka pytań.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2009, 12:04:22 pm »
Nie - wskaźnik po nagrzaniu zatrzymuje się po środku skali i tak trzyma.
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

laiq

  • Gość
Odp: X308 kilka pytań.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2009, 13:15:08 pm »
  Feler dzięki za odpowiedź. Wygląda na to że coś jest u mnie nie tak jak tylko znajdę chwilę to podjadę do serwisu na brygadzistów żeby to zobaczyli.

qbaty

  • Gość
Odp: X308 kilka pytań.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2009, 13:23:49 pm »
Pamiętaj tylko, że serwis "na Brygadzistów" już nie mieści się na ul. Brygadzistów  ;D
Info na ten temat znajdziesz tu: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,1478.0.html