Autor Wątek: Polerowanie  (Przeczytany 3427 razy)

Pati

  • Gość
Polerowanie
« dnia: Maj 13, 2008, 19:22:03 pm »
Czy ktos z Was przerabial juz temat polerowania aluminiowych elementow silnika.Mam v12 ,i tak sobie pomyslalem aby zafundowac polerke kolektorow.Czy ktos wie moze jak trwaly jest taki zabieg,ile kosztuje,ile trwa.Czy to w jakis sposob wplywa na prace silnika????

Pipcyk

  • Gość
Odp: Polerowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2008, 01:03:43 am »
Polerowanie daje około 0.5 % przyrostu mocy według niektórych publikacji.
Czyli można dać sobie spokój.
Można wyrównać nierówności i tyle.

djevel

  • Gość
Odp: Polerowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2008, 10:31:04 am »
Polerowanie przynosi wymierne efekty. Przy okazji wymiany uszczelniaczy zaworow w moim starym volvo (480, 2.0), mechanik zaproponowal przepolerowanie kolektorow i dosc radykalne planowanie glowicy. W rezultacie znaczaco poprawila sie dynamika auta i .... spadlo suzycie paliwa, i to o 20%. O ile w przypadku silnika 4 cylindrowego sprawa nie jest kosztowna (ok 800pln zaplacilem za sala operacje), to w kwestii JAGA polecilbym profesjonalny warsztat zajmujacy sie silnikami wyczynowymi. W 5.3l drzemie potencjal, jednak tanie rozwiazania "od pana Kazka" to wg mnie dosc ryzykowna zabawa. Lepiej przebudowac silnik podrecznikowo, niz narazac sie na pozniejsze koszty. Proponuje poszukac na brytyjskich forach i aukcjach. Czasem mozna znalezc opisy patentow TWR'a, na Ebay sporadycznie trafiaja sie gotowe podzespoly. Mozna tez odwiedzic www.limora.com. Tam mozna znalezc ciekawe rozwiazania w dzialach "competition".

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Polerowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2008, 21:17:07 pm »
 co do polerowanai kanałow pzrerabiąłem ten temat wiele razy w motocyklach jest odczuwalny efekt. polerowanie kanałów jest otyle lepsze dla silnika ze poprostu go ulepszamy dopracowujemy. nie jest to narzykład tak szkodliwe jak wprzypadku planowania głowic i nagły wzrost kąpresji.  jest to mozna powiedziec  dodatkowych pare koników za darmo  .