Autor Wątek: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?  (Przeczytany 4522 razy)

memento1984

  • Gość
Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« dnia: Marzec 01, 2008, 10:27:59 am »
Witam,
Jestem bliski sfinalizowania zakupu xj40 1991 3.2 Automat. Samochod wyglada perfekcyjnie w srodku( az nie moglem uwierzyc!), i bardzo dobrze na zewnatrz (widac ze dlugo byl garazowany). Odpala z pierwszego (jakis maly zgrzytek ale to w sumie nic wielkiego tak jak sie przeciagnie odpalanie). Posiadaczem obecnie jest jakis wykladowca prawa, nie zaden szalony mlodzieniec : ). Zaniepokoil mnie fakt, kiedy pod maska znalazlem wilgotne/tluste miejsca (prawie na samym)- problem w tym ze wyglada ze nikomu na przestrzeni lat nie przyszlo do glowy aby umyc silnik. Pod samochodem nie ma zadnych plam a juz troszke stoi, po odpaleniu nic nie wywala na zewnatrz. Owy wilgotny "smar" ciezko nawet zidentyfikowac, czy to plyn od wpomagani, krzynki czy olej - byc moze to jakas stara sprawa. Silnik nie wydaje zadnych niepokojacych dzwiekow, nie ma zadnych ODB errors (chyba ze nei wiem gdzie je znalezc ale nic nie wyskakuje). Gosc mowil ze kiedys mu zgasl ale wymienil crank shaft sensor i od tamtej pory wszystko cacy. Powodem sprzedazy czynniki ekonomiczne hehe, teraz jezdzi fiatem punto : ). Co byscie poradzili jeszcze sprawdzic przed kupnem (jak skrzynie sprawdzic obiektywnie?, jak daleko/szybko trzeba tym przejechac zeby cos powiedziec). Mam nadzieje ze juz niebawem dolacze do tego forum na dluzej (niekoniecznie z powodow techniczno-mechanicznych hehe).Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
Bartek

Robson

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2008, 12:14:50 pm »
Z tego co piszesz to to jest igła. Bardziej bym się zastanawiał gdyby silnik był bardzo czysty.

Nawiasem mówiąc to forum służy do komunikacji i zaciśniania więzi między miłośnikami marki jak i podar technicznych. Tak więc postaraj się często tu bywać, no i kup tego Jaga. :-V

memento1984

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2008, 13:17:37 pm »
Juz troszke wczesniej poswiecilem/zmarnowalem czasu na znalezienie odpowiedniego egzemplarza, i zawsze byly jakies niemile historie, a to bity, a to jakis tajemniczy ODB dziecinnie tlumaczony przez sprzedajacego, nie wspominajac wnetrza ktore chyba naprawde ciezko znalezc w dobrym stanie - co to za przyjemnosc jezdzic takim samochodem jak w srodku obrzympal : > wszyscy oczywiscie krzycza nie bierz/zobaczysz etc ciagle powtarzajac jak mantre spalanie paliwa, w moim wypadku samochod ma zrobic miesiecznie gora 400km wiec nie bardzo mnie to rusza. Jedna rzecz bardzo mnie nurtuje a zapomnialem jej umiescic w glownym poscie - mianowicie na masce, prawie przy samych wycieraczkach, idealnie po srodku maski znajduje sie otwor jakby ktos mu znaczek buchnal - czy w tym miejscu rzeczywiscie brakuje jakie znaczka jaga, czy ktos cos kombinowal, sam nawet ei wiem co :) nie widze innego racjonalnego wytlumaczenia niz zerwany emblemat jaga...jakies pomysly?

bombki

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 13:24:36 pm »
w samochodzie używanym zawsze będzie coś do zrobienia ja jak sam twierdzisz tu jest nie wiele, więc nie ma się nad czym zastanawiać, a co do tego otworu w tym miejscu to trochę dziwne

memento1984

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 13:31:24 pm »
moze ktos do niego strzelal, ale zeby tak od razu trafil centralnie (snajper:O)...hmmm : > no nic pozostaje tylko ubezpieczyc i mozna jechac chyba. Jak macie jakies sugestie co sprawdzic poza standartem jak swiatla i podstawowe obwody elektryczne to chetnie skorzystam.

Offline V12

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Nowe części zamienne Jaguar Daimler tel. 5O61122O4
    • V12.com.pl
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2008, 16:03:10 pm »
A gdzie to cudo stoi? Prześlij mi na PW nr nadwozia, zobaczymy chociaż czy dane się zgadzają.
XJR-S 6.0 Asprey#99

memento1984

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2008, 19:46:17 pm »
bedzie ciezko, bo raz ze auto w UK i ja tez w UK. Juz dostalem ostrzezenie ze grubo mi spali, poniewaz chce nim tylko na uniwersytet jezdzic krotkie dystanse (okolo 4m w jedna strone + praca 1-2 razy w tygodniu jakies 20m). Podobno "zakopce" swiece jezdzac w zasadzie tylko na ssaniu - to i tak dobrze bo sie "odkopca" jazda 20mil do pracy, ale to taka moja teoria :))) numery nadwozia to bym musial spisac, teraz tylko blachy mam.


Dzień później:

No dobra samochodzik juz odebrany, zrobilem 50km bez bolu. Sluchajcie, ciezko sie przyzwyczaic do glebokiego pedalu gazu, mieliscie takie exp z waszym na poczatku. Cisnalem go do polowy a dopiero po jakims czasie sie zorientowalem ze tam jakis zapas jest ha! Hamulce dobrze, oswietlenie dziala, poza malym detalem, zarowka z tylu cos nie kontaktuje i jak sie puknie lapie - ale to chyba kosmetyka. Tak delikatnych zmian biegow nawet nie oczekiwalem, dla Was wyjadaczy to pewnie norma ale dla mnie to cos nowego. Czy po przejsciu z innego samochodu mozna miec wrazenie ze "wiecej" trzeba kierownikiem zakrecic (mozliwe ze luzy?) ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 23:27:30 pm wysłana przez Robson »

czapka

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2008, 10:42:45 am »
Ponawiam pytanie Jagoholica, gdzie się ukrywasz?

memento1984

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2008, 13:41:53 pm »
Okolice Londynu, dokladniej Staines.

czapka

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2008, 15:26:56 pm »
No to kawałek. Ale jak będę w pobliżu to dam znać.

memento1984

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2008, 19:13:59 pm »
mam nadzieje ze sie rozumiemy, bo samochod juz nabyty : ))) teraz poszukuje przykrywy do podlokietnika srodkowego - kolor szary. Szukam takze wkladu lusterka (troszke takie z jednej strony wyplowialo). I uwaga, poszukuje jakiegos emblematu na na maske - zostala mi sie jeno dziura centralnie prawie na wysokosci wycieraczek - czegos takiego jeszcze nigdzie nei widzialem :( czy to mozliwe ze to jest to:
http://cgi.ebay.co.uk/XJS-Jaguar-Gold-Cats-Head-Bonnet-Hood-Badge-New-nice_W0QQitemZ160212667489QQihZ006QQcategoryZ10390QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Eryk

  • Gość
Odp: Jak sprawdzic silnik przed zakupem?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2008, 21:02:18 pm »
a że się tak spytam... mieszka ktoś z kotkiem niedaleko manchester???