Autor Wątek: wyświetlanie spalania  (Przeczytany 5913 razy)

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
wyświetlanie spalania
« dnia: Kwiecień 11, 2008, 23:02:40 pm »
zastanawiam się czy x ( z duzym ekranem) ma opcje pokazywania ile spala paliwka?
za chiny nie mogę znaleźć takiej funkcji.  czy to możliwe, że jaga tego nie ma??

zyrcia

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2008, 09:24:13 am »
Na pewno ma. Po prawej lub po lewej stronie przy kierownicy (sorki ale nie pamiętam) ma wajchę do wycieraczki lub świateł. Ma ona przycisk którym sparwdzasz takie rzeczy. Miłej zabawy ;D

kuba

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2008, 09:55:43 am »
a jestes przekonany ze chcesz znalezc ta funkcje? ja raczej omijam ja szerokim lukiem, szczegolnie spalanie chwilowe:)

zyrcia

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2008, 16:54:54 pm »
Kuba, zrozumiałabym twoje obawy jak byś miał V12 ale w X-type albo S-typie, spalaja jak maluszki ;) ;D

kuba

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2008, 16:56:39 pm »
   zgadzam sie, jak maluszki, tylko ze cztery naraz:)

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2008, 22:10:54 pm »
ok. wszystko gra. znalezione. tylko przesunąłbym przeinek o jedna cyfrę w lewo w spalaniu chwilowym :o

Offline Jag67

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2017, 21:34:04 pm »
A ja, mimo, że naciskam przycisk TRIM nie mogę zobaczyć spalania, tylko kasuję licznik. X-Type 2.0D    :'(
Jaguar X-Type 2.0D

SilverAG

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2017, 22:18:45 pm »
Masz wersję bez komputera. Wersje z komputerem mają trzy przyciski pod pokrętłem do włączania świateł.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2017, 17:41:00 pm »
Jak sprawdzić spalanie aktualne? Mi pokazuje tylko średnie

SilverAG

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2017, 19:31:44 pm »
Witaj w klubie. Chętnie bym się dowiedział, jak to uruchomić :-) (nie chodzi mi o to, żeby co chwila resetować średnie spalanie).

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2017, 20:14:55 pm »
A to jest spalanie chwilowe ??  Kurde nie zauważyłem czegoś takiego :) Więc podpinam się do pytania.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.

Offline mateusz1807

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2017, 15:56:26 pm »
Chyba jednak nie ma spalania chwilowego :/

decze

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2017, 09:02:43 am »
- pozwolę się wtrącić, w momencie resetowania wyświetli się spalanie chwilowe i będzie ono tak długo trwało,jak długo będziemy   utrzymywać stałe obciążenie silnika.W momencie spadku obciążenia będzie malało i analogicznie przy wzroście obciążenia ale najchętniej wraca do średniego... albo jedziemy normalnie i godzimy się na spalanie "tego" Jaguara albo jedziemy po ułańsku i też musimy się zgodzić - sześć cylindrów i masa robią swoje a turbo nie ma... za to silniki są "twarde" i to jest plus.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2017, 10:14:40 am »
decze, żadnego chwilowego nie ma. Pokazuje tylko średnie, a stwierdzenie 'najchętniej wraca do średniego' to już w ogóle jakaś abstrakcja.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

SilverAG

  • Gość
Odp: wyświetlanie spalania
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2017, 11:09:02 am »
Koty z natury są leniwe, więc rzeczywiście jest to spalanie chwilowe - przy czym z "dłuższej" chwili :-)

Oczywiście, nie ma żadnej funkcji spalania chwilowego. Jest tylko średnie - to, że po resecie się stabilizuje, nie świadczy o tym, że nagle pojawia się nowa funkcja w komputerze :-)

W sumie lubiłem zawsze jeździć ze wskazywanym spalaniem chwilowym, ale ostatnio nie mam samochodów z tą funkcją, więc problem z głowy. Zwłaszcza, gdy w benzynie spalanie chwilowe przy dynamicznym ruszaniu pokazywało 30l :-)