Autor Wątek: Nagłośnienie w Daimlerze  (Przeczytany 2506 razy)

macho

  • Gość
Nagłośnienie w Daimlerze
« dnia: Listopad 14, 2009, 17:32:30 pm »
Czy ktoś wie czym różni się nagłośnienie Harman-Kardon od "seryjnego" w Daimlerze ?
Czy różnica jest odczuwalna? :-thank

barbie

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w Daimlerze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2009, 09:32:13 am »
Nie wiem, co masz na myśli pisząc "seryjne w Daimlerze" - to chyba był wyjątek, bo w specyfikacji pisze "Premium Sound System" - a to właśnie H-K.
Standardowe audio miałem w poprzedniej X.308. Różnica na korzyść H-K jest niebotyczna...
Jest wzmacniacz w bagażniku, subwoofer (i to dobrze grający - a nie łupiący UMCA-UMCA jak w typowych wsiowych car-audio).
Ja jestem taki dziwak, że słucham oper, kwartetów smyczkowych etc. O sprzęcie Hi-End audio też "co nieco" wiem i odwarzacz CD za 10000 zł, supergramofony, winyle itp. mi nie dziwne - w domu mam kolumny głośnikowe o wysokości prawie 2 m, objętości 570 litrów i wadze 130 kg każda. Często bywam też w filharmonii i operze. Jeśli chodzi Ci o naprawdę dobry dźwięk (a nie rekordy w decybelach i UMCA-UMCA + Cyk, cyk) H-K jest w pełni wystarczający (przynajmniej dla mnie).

Kłopot może być z membranami głośników drzwiowych - jest doszła tam wilgoć mogły się zeszmacić!
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 09:42:37 am wysłana przez barbie »

qbaty

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w Daimlerze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2009, 09:00:59 am »
Czyli rozumiem, że w Daimlerach Premium Audio (HK) było standardem ?

Mam jeszcze jedno pytanko - Premium Audio to, oprócz wzmacniacza i subwoofera, także twittery na słupkach A ?? Chodzi mi o szybki sposób weryfikacji obecności Premium Audio na podstawie zdjęć - nie zawsze w ogłoszeniach jest fota bagażnika.

barbie

  • Gość
Odp: Nagłośnienie w Daimlerze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2009, 11:13:11 am »
Czyli rozumiem, że w Daimlerach Premium Audio (HK) było standardem ?

Chyba tak...
Mam jeszcze jedno pytanko - Premium Audio to, oprócz wzmacniacza i subwoofera, także twittery na słupkach A ?? Chodzi mi o szybki sposób weryfikacji obecności Premium Audio na podstawie zdjęć - nie zawsze w ogłoszeniach jest fota bagażnika.
Ma.