Autor Wątek: Przy odpalaniu dziwny dźwięk  (Przeczytany 7032 razy)

mlody2p

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2009, 14:55:55 pm »
Ale do zwykłego elektryka? Bo czasem fachowcy dziwnie nie za bardzo garną się do tych aut.  Ktoś mi mówil, że żeby wyjąć rozrusznik trzeba wyjąć silnik. Tak czuje, że to farmazon ale potwierdźcie proszę :) Chyba, że jak macie jakiś numer telefonu do kogoś kto ma takie części. Śmichy z tą lampką, a ja tak sie głowiłem, co nie działa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 15:03:03 pm wysłana przez mlody2p »

peres20

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2009, 09:24:19 am »
Witam serdecznie. A moze kolega ma luznawy paseczek od alternatora i przy odpaleniu swiszczy ja tak np mam , ale po ok 2-3 sek jest spokoj, .
A niech kolega powie czy ten objaw pojawia sie za kazdym razem, czy tylko w zimne dni?? pzdr. :-V

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2009, 10:33:54 am »
może być też pasek, ale pasek bardziej piszczy a rozrusznik jak nie wraca to grzechocze, w miare ogarniety mechanik postawi diagnozę przy jednym fajku :D

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.287
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 18, 2009, 12:05:33 pm »
Ale do zwykłego elektryka? Bo czasem fachowcy dziwnie nie za bardzo garną się do tych aut.  Ktoś mi mówil, że żeby wyjąć rozrusznik trzeba wyjąć silnik. Tak czuje, że to farmazon ale potwierdźcie proszę :) Chyba, że jak macie jakiś numer telefonu do kogoś kto ma takie części. Śmichy z tą lampką, a ja tak sie głowiłem, co nie działa.

Tak, do zwykłego elektryka......

Rany, czy robienie z Jaguara nie wiadomo jakiego bóstwa kiedyś się skończy? Ciekaw jestem, kto powiedział CI, że silnik trzeba wyjąć....

Wyjęcie rozrusznika i włożenie go kosztowało mnie u pierwszego lepszego elektryka 50 zł. Regeneracja 200 zł. Dwa razy trudniej wyjmuje się rozrusznik np. w Saabie 9000.
Sam sobie w ¿yciu jako¶ nie radzê, Wiêc Biuro Porad dla innych prowadzê.

qbaty

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2009, 12:08:13 pm »
Rany, czy robienie z Jaguara nie wiadomo jakiego bóstwa kiedyś się skończy? Ciekaw jestem, kto powiedział CI, że silnik trzeba wyjąć....
Nie skończy się, bo większość mechaników widząc Jaga wyobraża sobie kieszenie właściciela wypełnione banknotami i liczy na łatwy zarobek  :-zly

mlody2p

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2009, 12:41:07 pm »
Tak myślałem że z tym wyjmowaniem silnika to bujda, ale  nie zaszkodzi zapytać. Już spec słuchał i to rozrusznik. Lepiej renowacje zrobić, czy używany kupić?

nowicjusz

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2009, 19:04:58 pm »
a skąd wiesz w jakim stanie kupić uzywke??
jeśli chodzi o częsci nowe to bezproblemowo są do dostania tylko nie oszczędzaj a kup bendix boscha i dobre szczotki i tulejki i bedziesz miał problem z głowy na długo.
zadnych tanszych wersji częsci zamiennych bo prędzej czy poźniej wyjdzie to tobie bokiem.

mlody2p

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 24, 2009, 12:24:12 pm »
Kumpel ma używany, ale ja w sumie się nie znam na mechanice wcale.  :( będę miał niedługo kozackie tarcze do zegarów (grawerowane aluminium). Teraz właśnie rozebraliśmy zegary na części pierwsze i działamy. Efekt pracy pokaże na forum ze zdjęciami. Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 12:34:30 pm wysłana przez mlody2p »

Luqasek

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 24, 2009, 13:53:42 pm »
Ciekaw jestem jak to wyjdzie  :-R

mlody2p

  • Gość
Odp: Przy odpalaniu dziwny dźwięk
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2010, 16:44:50 pm »
Są już zrobione, kozaki. Teraz trzeba znaleźć czas na zamontowanie. Wyśle zdjęcia jak będą gotowe już zamontowane