Autor Wątek: Czy warto kupić JAGA X-Type'a  (Przeczytany 31339 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

cyberda

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 16, 2016, 23:25:50 pm »
Ciekawe jaka będzie jego żywotność, poza tym jedno turbo - jeden kłopot, trzy turbo - trzy kłopoty ...

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 16, 2016, 23:32:23 pm »
Moc, efektywność, szybkość, jest Volvo, będzie dobry. tylko eko-bzdury niszczące całość trzeba by wyrzucić... żeby oddawał pełną moc.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

kraq

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2016, 11:58:49 am »
Obejrzałem kilka Jaguarów osobiście i w ogłoszeniach i w kilku egzemplarzach zauważyłem na środku kierownicy odznaczający się kwadrat, tak jakby airbag nie był na swoim miejscu.
Czy to normalne, czy coś kombinowane?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 22, 2016, 13:03:46 pm »
rozumiem, że to przed lift czyli 2001-2003???

Dla mnie ta kierownica całkowicie wyklucza zakup X-sa!!! Coś tak ohydnego nie powinno w ogóle tam trafić. Sorry, ale dla mnie to jest najgorszy element w całym aucie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kurak22

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 22, 2016, 16:26:12 pm »
warto. mimo że to auto mi dało w kość, do tej pory nie potrafię znaleźć odpowiednika nawet do tych 25tyś.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 22, 2016, 16:37:19 pm »
Też uważam, że warto. Swoim jeżdżę już 8 rok, codziennie. Głównie krótsze trasy, czasami jakaś dłuższa - ogólnie przejechałem ponad 150 tys i nie jest źle. Wiadomo, każde auto ma swoje zady i walety, ale póki co w znaczącej większości samochodów, którymi jeździłem czułem się gorzej niż w mojej srebrnej strzale.

kraq

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 23, 2016, 23:21:13 pm »
A może ktoś coś wie na temat tego kota
http://olx.pl/i2/oferta/jaguar-x-type-klima-skora-felga-v6-2003r-146-przebiegu-bayonne-CID5-IDe5T2T.html#:4a4adca300
Może ktoś z forumowiczów miał to auto?
Jak dla mnie laika wygląda jakby miał jakąś przygode, bo jest różnica w szczelinach nad światłami i chłodnica zapryskana na czerwono no i ta kierownica podejrzanie wygląda.

cyberda

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2016, 00:11:28 am »
Przecież dokładnie widać ma chłodnicy kształt zderzaka - na szybko malowany w garażu, a co do tej szczeliny to mam tak samo odkąd zahaczyłem zderzakiem o wystający z ziemi kątownik - który to zresztą uratował mnie od spadnięcia z kilkunastometrowej skarpy, ale efekt jest dokładnie taki sam ja na zdjęciu tego Jaga.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2016, 01:22:30 am »
Dla mnie to typowe "pierdolenie" sprzedawców
Pisze najlepsza możliwa limitowana wersja, a gdzie podgrzewane fotele, klima manualna, bez ogrzewanej szyby, fotele bez pamięci, bez szyberdachu... itp itd
więc jeżeli jest taka ściema odnośnie danych, które można na 100% podważyć, to inne typu przebieg, stan auta, historia itp są na milion procent jeszcze mniej wiarygodne

Jak chcesz sobie kupić auto do jeżdżenia to rusz zadek i sprowadź sobie coś prywatnie z EU - taka moja rada
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 01:43:15 am wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

kraq

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2016, 08:59:13 am »
To że handlarz to widać po w opisie.
Mnie osobiście kolor się coraz bardziej podoba, znacznie wyróżniający się z tłumu.
A co do wyjazdu to mam z kim ale nie mam jak - praca praca i takie tam sprawy rodzinne komplikujące wyjazd.

kraq

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 24, 2016, 09:03:02 am »
Do Radomia mam kilka kilometrów więc na weekendzie podskoczę obejrzę , zmierze czujnikiem i posłucham bajery jaką ma. Hehe

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 24, 2016, 11:40:23 am »
I jeszcze w Radomiu??? Przecież to jest zagłębie nieuczciwych handlarzy i przekrętasów.

Mniej więcej 1-1,5 roku temu szukałem auta dla ojca. Już miałem wybrane, że ma to być Opel Meriva. Jeżdżąc do dziewczyny mogłem wybrać trasę przez Radom, bo tam było bardzo dużo ofert. Skorzystałem z takiej możliwości, ale od razu po przyjeździe na miejsce zorientowałem się, że w tym miejscu nie mam czego szukać.

Plac przy placu z komisami, a w środku same szemrane typy - łyse karki po kilka sztuk w każdej miejscówce. Samochodów mnóstwo na każdym placu. Podejrzewam, że spory procent może być kradzionych, nie mówiąc o innych przygodach.

NIE MASZ PO CO TAM JECHAĆ!!!
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 24, 2016, 11:59:05 am »
Dla mnie to typowe "pierdolenie" sprzedawców
Pisze najlepsza możliwa limitowana wersja, a gdzie podgrzewane fotele, klima manualna, bez ogrzewanej szyby, fotele bez pamięci, bez szyberdachu... itp itd
więc jeżeli jest taka ściema odnośnie danych, które można na 100% podważyć, to inne typu przebieg, stan auta, historia itp są na milion procent jeszcze mniej wiarygodne

Jak chcesz sobie kupić auto do jeżdżenia to rusz zadek i sprowadź sobie coś prywatnie z EU - taka moja rada

Swiete slowa.  Moj najstarszy synek sprowadzil mi prywatnie z EU zdrowego kota
ktorym jezdze bezproblemowo od dwoch lat.  W EU - musze dodac...       :-tylko

Offline kleber

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 04, 2017, 17:28:55 pm »
dawno temat nie odgrzewany ale ja moge powiedziec że jeśli sie trafi na zadbany egz. to daje naprawde sporo frajdy i na dzień dzisiejszy ja nie widze zastępcy. A co do silników to powiem tak 2,5 i 3,0 ok. natomiast diesle to bomba która wcześniej czy później wybuchnie.