Autor Wątek: Czy warto kupić JAGA X-Type'a  (Przeczytany 31335 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 12, 2016, 23:05:03 pm »
To nie jest cebulastwo....akurat w tym chorym kraju gdzie jedzie tir za tirem im mocniejszy silnik tym wieksze bezpieczeństwo. Osobiście na chwile dzisiejszą nie wyobrazam sobie mieć auto tej klasy z silnikiem o mocy mniejszej niz te 180-200 koni. Na autostrady polskie to akuart starczy i 100 km pod maska bo sie leci stała predkoscia
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2016, 23:46:56 pm »
Z tego segmentu tylko Volvo S60, miażdży X-coś tam pod każdym względem 😜, a tak wogóle to w markach premium powinni wycofać wszystkie silniki poniżej 3L, za dwa miesiące bedzie sezon na komunie zawsze będzie można kupić rower w promocji  ;D

cyberda

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 13, 2016, 12:28:46 pm »
Driv3rrrr - Oczywiście w PL może tak ale ja z kolegą mieszkamy w UK gdzie TIR'a widzę raz na trzy dni.

Poza tym ilu ludzi w PL ma auta z silnikami 200 KM - może jakieś 3% - to nie znaczy że 97% nie powinno jeździć i są samobójcami. Po co wyprzedzać TIR'y na wąskich drogach gdzie i tak masz 50km/h max - tylko szpan i brawura - to jest właśnie cebulactwo ...

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 13, 2016, 17:37:46 pm »
Mam 207k i myślę jak tu wykombinować żeby dorobić jeszcze ze 40 :- pojecia co nie znaczy że na 50-ce jeżdzę 150 wprost przeciwnie, po ostatnim spotkaniu z władzą ,ograniczenie jest dla mnie świętością ,ale brak ograniczenia też :-yipee No i po to potrzebne mi te konie,żeby móc jechać wolno a potem szybko.Gdybym mógł jechać cały czas średnią prędkością nie potrzebowałbym tyle mocy.Ale u nas co chwile mamy ograniczenie,co jednocześnie oznacza że samochody z małymi silniczkami też mogą jechać-stałą prędkością.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 17:44:15 pm wysłana przez maron »

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 14, 2016, 13:11:58 pm »
Driv3rrrr - Oczywiście w PL może tak ale ja z kolegą mieszkamy w UK gdzie TIR'a widzę raz na trzy dni.

Poza tym ilu ludzi w PL ma auta z silnikami 200 KM - może jakieś 3% - to nie znaczy że 97% nie powinno jeździć i są samobójcami. Po co wyprzedzać TIR'y na wąskich drogach gdzie i tak masz 50km/h max - tylko szpan i brawura - to jest właśnie cebulactwo ...

Reasumując: każdy z silnikiem powyżej 200KM to cebulak? . Posłużę się kwiecistą mową w stylu kolegi "niunia"
Zaiste karkołomnemi  widzą się  być twoje teorie, a ścieżki twego rozumowania niezbadane pozostaną na wieki. Cyberdo - Januszu  nauczaj!

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 14, 2016, 13:21:49 pm »
Wychodzi na kto, ze kto ma więcej niż 200km nagina przepisy itp. Niektórzy po prostu lubią mieć zapas mocy to raz, a dwa, ze auta pokroju XJ, S klasa czy BMW 7 nawet generacje z lat 2000-2010 nie mają już silników mniejszych niż te z mocą 200KM. Czyli oni też są cebulakami??
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

cyberda

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 14, 2016, 18:45:44 pm »
Tempo to u Ciebie idzie - aż dziwne że jeździsz autem dla ludzi z klasą ...

Nie chce mi się z Tobą dyskutować bo po prostu tłuczesz swoje i nie przyjmujesz innych argumentów.
Jeśli ktoś kupuje 3 litrowe auto aby raz w roku popędzić po niemieckich autostradach i poszpanować w PL to jest zwykły cebulak - bo oznacza to że taki silnik jest mu całkiem zbędny.
Ja tez lubię auta z dużą mocą bo miałem i Lagunkę 3 litrową i 3,3 litrowego Dodge, ale tu gdzie mieszkam jest to kupowanie na wyrost ... - i tu jest to oczym cały czas pisze - auto musisz dobrać do swoich potrzeb i tego czy będziesz używać tego co ono Ci daje.
Śmieszy mnie w Somerset gdy widzę jadącego 30 mil/h Ferrari bez jakiejkolwiek szansy wyprzedzenia aut przez następne 50 mil - to czysty szpan i pokazówa.
Tak samo jeśli ktos w PL jeździ spokojnie i zgodnie z przepisami to tego nadmiaru mocy nie wykorzysta ale silnik wykorzysta jego kieszeń. Mając w PL auto 3 litrowe też mnie kusiło szybkie jeżdżenie i ściganie się z Audi Q7 na autostradzie A4 (przy 220 km/h Audica odpadła) - ale z perspektywy czasu twierdzę że była to głupota - zresztą nie długo potem rozciąłem na dwie części Seata który zawracał w niedozwolonym miejscu nie dając mi szans na ucieczkę i w niczym mi nadmiar mocy nie pomógł.

Koniec tematu i tyle ...

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 14, 2016, 20:21:26 pm »
Zawsze jest lepiej miec wiecej niz mniej.
Wyznajac ta zasade nawet v6 3 l. nie stanowi topu.
Sa przeciez jeszcze silniki v8 i v12 - gdzie sie zatrzymac z wyborem?

Wybor zalezy od potrzeb i kieszeni nabywcy. 
Aczkolwiek Szanowni Koledzy Cyberda i Bartnik  na tej samej Wyspie emigrancki
zywot wioda - to potrzeby ich nie sa tozsame.
Nie pisze o kieszeniach - to jest temat shocking.
Kazdy z nich wybiera to co mu odpowiada - w wyborach sie roznia.

U mnie kieszen zasilana roczna emerytura ZUS-u w wysokosci wzbudzajacej wspolczucie
( za rok podatkowy 2015 ) nie pozwala mi szpanowac w XK8 4.2 l. po wszystkich
mozliwych liftach - wiec ograniczam sie do szpanowania w v6 2.1 l.

To mi wystarcza - ciemny lud to kupi, bo jak widzi jaguara to nie patrzy na literki i cyferki
ktore cala hierarchie kocia obrazuja - tylko widzi jaguara i juz...

Taka prawda...       :-tylko

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 14, 2016, 20:46:58 pm »
To mi wystarcza - ciemny lud to kupi, bo jak widzi jaguara to nie patrzy na literki i cyferki
ktore cala hierarchie kocia obrazuja - tylko widzi jaguara i juz...

Taka prawda...       :-tylko

O, tototo! :) Cytat tygodnia  :-clap

Mam to samo. Wyturlam się na bulwar starym trupem xj40. Nieważne, że stary. Ważne, ża kot na masce. Plebs cebulowy przystaje, głowa się wykręca. Zawiść miesza się z zazdrością. Czuję się wtedy jak boski Alvaro. Po co mi Aston?  ;)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 14, 2016, 20:52:11 pm »
niunia, to jest genialne, tak właśnie!!! Mnie do zakupu nie prowokuje napis mercedes cadillac lincoln jaguar czy bmw, mnie interesuje V8. to spowodowało kupno takiego własnie, Jaguar był najlepszym conowo na rynku silnikiem, wyposażonym w niezniszczony ładny wygodny samochód. Japońsko-chińskie wyroby mnie nie interesują wcale. Mercedesa W123 (beczkę) potrzebowałem jako formę samochodu, więc nie zwracałem uwagi jaki agregat ją napędza, i jest 2.0 diesel. Do wożenia kartofli, i innych bubli, mam swifta 1.0 z gazem, i jest w hierarchii urządzeń domowego użytku usytuowany poniżej kosiarki i mixera, zaraz przed łopatą i cepem.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 14, 2016, 21:45:13 pm »
Śmieszy mnie w Somerset gdy widzę jadącego 30 mil/h Ferrari bez jakiejkolwiek szansy wyprzedzenia aut przez następne 50 mil - to czysty szpan i pokazówa.

Każdy z kasą robi co chce i jeździ czym chce. Ja jakbym miał kasę to bym najchętniej kupił sobie XJR lub Panamerkę Turbo S, a do tego Ferrari i jeździł przepisowo obydwoma, bo kto mi broni mieć pod maską 500-600 kucy??
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 14, 2016, 21:53:56 pm »
SLR Stirling Moss!!! wtedy bym był zadowolony.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

kraq

  • Gość
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 16, 2016, 16:01:40 pm »
 :-clap
 :-clap
No właśnie wystarczy czytać jakie kto ma potrzeby i wtedy można coś doradzić.
Jak sobie trochę pośmigam dwulitrówką i stwierdze że to mało to pomyślę o jakimś większym motorze a może S kupie, czas pokaże.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 16, 2016, 17:46:17 pm »
 :-super

Najważniejszy jest stan auta. Wtedy jest frajda z jazdy - nawet W123 200D (bardzo miło wspominam).

A co do pojemności...coraz mniej miejsc do śmigania. Pozbywam się stopniowo wszystkich aut z dużymi silnikami, przesiadam się do dwulitrówek i mniejszych. Małżonka też już przesiadła się do wolnossącego 2.0 i jest aż za dużo tej mocy jak na jej potrzeby. A jak czasami podkradnę jej kluczyki to też bardzo przyjemnie się jeździ. Okolice 9 sek do setki w zupełności wystarczą.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Czy warto kupić JAGA X-Type'a
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 16, 2016, 22:00:29 pm »
Dokladnie tak.   Obecnie dwulitrowki sa optymalnym rozwiazaniem ze wzgledu na drastyczne
ograniczenia szybkosci i ceny benzyny.

Nostalgicznie wspomijam Abartha z przed cwiercwiecza .
Male to bylo - ale jaka frajda z jazdy nim byla.
Podobno Wlosi wycisneli najwiecej kuni na centymetr szescienny pojemnosci z jego silnika.