Autor Wątek: Zablokowane tylne drzwi za kierowcą  (Przeczytany 2883 razy)

Godan

  • Gość
Zablokowane tylne drzwi za kierowcą
« dnia: Październik 31, 2009, 14:22:20 pm »
Zrobiłem sobie chyba niezłe kuku :-wstyd przedtem drzwi nie otwierały się pilotem ale otwierały się od wewnątrz.Było słychać że zamek centralny działa ale mechanizm nie odpowiada. Przekręciłem śrubokrętem zaślepkę
plastikową którą widać w zamku po otwarciu drzwi i stało się :-cry drzwi zablokowały się całkowicie !!! Przed tym faktem zdążyłem odkręcić dolną śrubę od tapicerki. Można odchylić teraz tapicerkę od góry i wsadzić rękę, wyciągnąłem linkę - zamek nie reaguje na pociągnięcie, pomijając że też zablokował się mechanizm klamek...Czy istnieje jakiś sposób żeby te drzwi chociaż się otworzyły ? Bardzo proszę o pomoc.

Godan

  • Gość
Odp: Zablokowane tylne drzwi za kierowcą
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2009, 20:30:53 pm »
Sytuacja wyglada teraz tak - udało mi się rozebrać tapicerkę, poodlączalem
wtyczki. Zamek małej klamki i małej blokady naprawiłem- wyskoczył jeden element , trzeba go było wsunąć na miejsce aby działał element blokujący zamek wraz z klamką. Wcisnałem rękę , ciągnąc za wodzidełko (?) i drzwi się otworzyły  ;D. Nie reagują na ruch klamki zewnętrznej- czyli wyhaczyło się jakieś wodzidełko , albo coś się urwalo ??? Gdyby ktoś mi opisał teoretycznie budowę zamka wewnętrznego -czyli na jakiej zasadzie w Jagu - pociągnięcie klamki otwiera drzwi, o przesłanym zdjęciu zamka nawet nie marzę ale gdyby ktoś miał byłoby super. Pytanie : co powoduje otwarcie, odblokowanie zamka drzwi po pociągnięciu klami zewnętrznej ? Wiem że to jest standard , ale gdyby ktoś to opisal byłoby super i czegoś bym się nauczył zanim rozkręce zamek główny drzwi.  Drugie pytanie: czy gdyby był popsuty , to pasuje tam zamek od Mondeo ? Poydrawiam.

Godan

  • Gość
Odp: Zablokowane tylne drzwi za kierowcą
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2009, 17:17:32 pm »
Naprawione, wyhaczyło się wodzidełko. Czy ktoś wie gdzie można na zdjęciu zobaczyć cały ten mechanizm  lub schematyczny rysunek - jak to jest połączone, jak wygląda. Może w przybliżeniu coś podobnego. Dotąd wiem, że klamka ma u góry taką zapadkę ze sprężynką i interesuje mnie jak łączy się z zaczepem zamka i zamkiem centralnym ?