Autor Wątek: Jak rozebrać tapicerkę w tylnych drzwiach z lewej strony ?  (Przeczytany 2919 razy)

Godan

  • Gość
Jak rozebrać tapicerkę w tylnych drzwiach z lewej strony ?
« dnia: Październik 26, 2009, 23:19:54 pm »
Mam problem z zamkiem - chciałbym się do niego dostać. Działa na pilota , otwierają i zamykają się rygle, ale nie mogę otworzyć ciągnąc za klamkę. Coś tam pewnie się zabrudziło, kurz i wilgoś zablokowały jakiś element mechanizmu
( mam nadzieję...) Pewnie trzeba to przeczyścić W-40. Nie wiem od czego zacząć i proszę o pomoc.

Offline wf77

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Jak rozebrać tapicerkę w tylnych drzwiach z lewej strony ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2009, 20:50:26 pm »
Kilka dni temu rozbierałem tapicerkę drzwi lewych przednich.
Cóż się okazało...  tapicerka drzwi jest przykręcona kilkoma wkrętami metalowymi (widoczne od dołu lub pod zaślepkami) oraz osadzona jest na kołkach plastykowych wpinanych.
I nie da się ich inaczej wyjąć, jak delikatnie (powtarzam DELIKATNIE) podważać kołki i ciągnąć do siebie. Ja podważałem najpierw tępym narzędziem twardym, ale zaraz wsadzałem palce (żeby nie uszkodzić tapicerki) i ciągnąłem palcami, aż wyskakiwały kolejne "klipsy".
Pod tapicerką będziesz miał do pokonania pięknie zalepioną folię ochronną na takich samolepnych gąbkach. To też się da odlepić, tylko trzeba być cierpliwym i delikatnie odklejać. Pamiętaj o odłączeniu (po zdjęciu tapicerki) kabelków od głośnika i oświetlenia drzwi.
Powodzenia!

Godan

  • Gość
Odp: Jak rozebrać tapicerkę w tylnych drzwiach z lewej strony ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2009, 10:53:55 am »
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.