Autor Wątek: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h  (Przeczytany 6635 razy)

tyglys

  • Gość
włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« dnia: Listopad 06, 2009, 21:29:15 pm »
 :-help
X-Type 2,5 automat 4x4 benzyna zapaliła sie konkrolka (pomarańczowa) silnika i czerwony wykrzyknik w kułeczku. Silnik zaczął chodzić jak traktor auto jechało 20 km/h... po wyłączniu go i odczekaniu chwili jechał normalnie ale pomaranczowa kontrolka dalej śweici...
Może mnie ktos oswieci co sie dzieje? i gdzie ewentualnie w Warszawie podłącze kota pod komputer w normalnej cenie... nie tak jak w serwisie kota :)

Huckleberry

  • Gość
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2009, 03:17:14 am »
Nie rozumiem jeżdżenia po jakichś pseudo mechanikach, bo zrobią taniej... Ja jestem jednak zwolennikiem korzystania z autoryzowanych serwisów jaguara. Dużo więcej cię nie skasują a sprawdzą dokładnie co i jak. W tym tkwi cały klimat tej marki. Ale to tylko moja opinia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 03:28:51 am wysłana przez Huckleberry »

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2009, 10:55:53 am »
być moze i tak jest w UK. tam jest zupełnie inne podejście do klienta. U nas też jest niby wszystko tip top ale jak przychodzi do płacenia to ludzie w serwisach chyba myśla że mają do czynienia z kosmitami. 1500% różnicy w cenie za tą samą usługe to chyba jednak lekka przesada, nie sądzisz?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2009, 13:08:51 pm »
muttley nie ładnie kłamać. Nie porównuj zakupu webasto z montażem przez ASO do naprawy urzadzenia przez jakiegoś prywaciarza. O różnicy możemu mówić gdybyś kupił oryginalną część w ASO i po za ASO. Wtedy możesz powiedzieć, że ASO jest drogie, bo faktycznie różnica będzie, ale nie 1500% tylko 20-25%. Dodam jeszcze, że ASO oferuje rabaty. I wcale nie trzeba pojechac do nich najnowszym XK. Mnie zaproponowano stały rabat na części, a pojechałem 10-letnij XJ.
Diagnostyka kosztuje coś koło 200zł. Minus jest taki, że nie można stać przy aucie, czy rozmawiać z mechanikiem.

Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

tyglys

  • Gość
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2009, 14:42:00 pm »
wszytko dobrze Panowie, ale mam konkretny problem wiec?

a co do autoryzowanego serwisu, to czym sie rózni ustawienie zbieżności w serwsie kota a w zakładzie np Feu Vert Car Service?

a PRAWIE niczym :) w pierwszym chca 680 zł w drugim 120 zł... i niech mi ktoś wytłumaczy racjonalnie czym jedna usługa rózni sie od drugiej? no chyba ze jade z kumplem do salonu Jaguara i chce mu zaimponowac.... bo chyba niczym innym.
I dla jasnosci, usterkę naprawili za, przypomnę 120 zł... za reszte czyli 560 zatankuje 2 razy do pełna :) i na gumy mi jeszcze zostanie...

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2009, 17:56:37 pm »
a jaki to był problem? co naprawiłeś?

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2009, 18:35:34 pm »
Choina Fajnie, że czytasz moje posty, ale nie chodzisz za mną 24/7 więc nie wiesz o czym mówię. Super, że od razu oskarżasz kogoś o kłamstwa - brawo tu akurat pokazujesz klasę. Akurat te 1500 % nie dotyczyło webasto. Potrafię odróżnić kupno i wymianę od naprawy, więc nie podawał bym tego za przykład (jak z resztą widać).

Przykładów części zamiennych i usług, które mają ceny prosto z kosmosu jest na prawdę wiele.

tyglys

  • Gość
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2009, 10:32:44 am »
a jaki to był problem? co naprawiłeś?

włączyła sie kontrolka i auto nie reagowało na przyspieszenie, jechało swoja prędkoscią 20 km/h silnik zaczął chodzis jak traktor - czerwona kontrolka z wykrzyknikiem oraz zapaliła sie zółta kontrolka silnika... Po wyłączeniu samochodu i wyciągnięciu kluczuka auto zaczęło chodzic normalnie została tylko zółta kontrolka... Nastepnego dnia rano wszytko ustało (narazie) kontrolki zgasły auto jeździ... ale jak znam życie do czasu...
Ktoś mi więc powie gdzie moge naleźć magika (w okolicy Warszawy), który podłączy go pod kompa i zdiagnozuje problem... jednym słowem pasjonata, nie serwisanta :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2009, 12:44:05 pm »
A są tacy? :) :)
Każdy ma swojego, ja polecam Ryśka Bagłaja.

tyglys

  • Gość
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2009, 12:58:23 pm »
a Rysiu Bagłaj to kto i gdzie?

qbaty

  • Gość
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2009, 13:03:02 pm »

tyglys

  • Gość
Odp: włacza sie w tryb awaryjny i jedzie 20 km/h
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2009, 13:16:31 pm »
 :-thank