Autor Wątek: Panel dotykowy LCD  (Przeczytany 3875 razy)

Godan

  • Gość
Panel dotykowy LCD
« dnia: Październik 19, 2009, 21:57:40 pm »
Mam problem! Wczoraj coś zaśmierdziało ( jakby spalił się przekaźnik, bezpiecznik ???)Włącza się zapłon wszystko gra. Włączam ekran działa - mam duży dotykowy.Działają włączniki klimy, nawigacji, audio. Nie zmieniają się oznaczenia poprzez dotyk!!! Ręcznie klawiszami mogę włączyć klimatyzację , ustawić wentylator, nie mogę ustawić kierunków nadmuchów przez dotyk panela, nie mogę dotykowo zmienić stacji radiowej, tylko przy kierownicy. :-help.Gdy wyłączam zapłon na białym ekranie pojawia się napis: IGNITION OFF, NO A/C AVAILABLE.
Podejrzewam , że teraz gdybym odłączył akumulator nie mógłbym ustawić nawet kodu radia i panela. Co mogło walnąć ??? pomóżcie!
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 22:01:29 pm wysłana przez Godan »

adam74

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2009, 23:47:49 pm »
pojawia się napis - wyłączony zapłon i nie dostępna klima......

ale co może to znaczyć  ??????

najlepiej podjedź na komputer. możesz sprawdzić bezpieczniki - ale raczej nic to nie da


Godan

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2009, 10:55:43 am »
Załogo 13 bardzo dziękuję ,że chciałeś odpowiedzieć na mój post. Dziś rano się wyjaśniło. Sytuacja była jak w filmie o ,,Jasiu Fasoli" ze mną w roli głównej. Otóż czekałem w kolejce na myjce , w tym czasie czyściłem ściereczkami tapicerkę. Niechcąco - przez to w drzwiach przycisnąłem włącznik tylnej szyby...no i sobie wjechałem :-hehe W tym momencie zaczęły działać szczotki ;Dszybko zamknąłem szybę , ale szpryca z wody dostała się do środka  ;DCzujnik zwariował........Rano wyzerowałem klimatronik i ....wszystko zaskoczyło dobrze od nowa !!! :-wstyd Pozostaje mi przeprosić wszystkie blondynki świata !!!!!!!!!!! Ciebie przepraszam , że zabrałem bez sensu Twój cenny czas, ale warto wiedzieć, że ma się kumpli  :-thank Pozdrawiam!

adam74

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2009, 11:24:44 am »
Najważniejsze że działa  :-za

jednak zastanawia mnie gdzie ta "szpryca" wodna wpadła.... ze wywołała takie spustoszenie...

Godan

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2009, 17:08:12 pm »
i masz znów rację ta szpryca nigdzie nie wpadła, ZNÓW JEST TO CO BYŁO- kurcze ,dotykam ekran i nic, nie wiem co się dzieje, znów ekran nie reaguje na dotyk.... :-cry
Może błąd komputera ?????? Może na chwilę akumulator poprostu odłączyć ? Narazie załamka ??????

adam74

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2009, 19:27:48 pm »
zanim odłączysz akumulator - jedź na OBD...

Godan

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2009, 21:59:23 pm »
Odłączyłem akumulator. Przejechałam się i dał się ustawić. Zobaczymy jutro. Stawiam na wilgoć - w czasie mycia na myjce miałem włączone radio....może to było ważne.Pozdrawiam

Godan

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2009, 16:47:11 pm »
pomogło, jeżeli przez parę dni nic się z zmieni to znaczy że zaoszczędziłem trochę kasy  :-10points

blackyR

  • Gość
Odp: Panel dotykowy LCD
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2009, 19:47:25 pm »
taka informacja wyświetla mis ie na lcd-eku gdy mam włączony (przekręcony kluczyk) ale gdy silnik nie chodzi  wiec coś ci nie styka jednym słowem:)