Autor Wątek: ZAMIAR ZAKUPU X-a  (Przeczytany 4079 razy)

hons

  • Gość
ZAMIAR ZAKUPU X-a
« dnia: Wrzesień 28, 2009, 08:35:50 am »
WITAM WSZYSTKICHI POZDRAWIAM!! OBECNIE POSIADAM S-TYPE 4.0 V8 I ZAMIERZAM ZAMIENIĆ NA X-TYPE 2.O DIESEL.CZY MÓGŁBY KTOŚ PODAĆ INFO NA TEMAT TEGO MODELU JEGO AWARYJNOŚCI  SPALANIA ,NA CO ZWRÓCIĆ NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE I CO  NAJCZĘSCIEJ  ULEGA AWARII (O AWARIACH S-TYPE MOŻNA DŁUGO PISAĆ :-[ .ALE CÓŻ MIŁOŚĆ DO JAGUARA PRZEZWYCIĘŻY WSZYSTKO!!!!

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2009, 11:31:13 am »
no i ja się podłącze, mam możliwość nabycia dla zony x-typa (mondeo kombi;) z dieslem 2,2 i też się zastanawiam czy jest to dobry pomysł, jakoś nie mam przekonania do tego modelu a sama miłość do kota mi nie wystarczy bo mechanik w warsztacie milości odemnie nie przyjmie;) Czekam na konkretne opinie

adam74

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:45:38 pm »
Ja z IKSA przesiadłem się do ESKI
X był krótko - bo raptem pól roku, ale - autko sprawowało się super, jednak przy moim wzroście i masie miałem niewiele miejsca, a pasażer za mną raczej miał go bardzo symbolicznie.
Mogę polecić jako auto bezpieczne mój przeszedł uderzenie z przodu i z tyłu - 3 osoby wyszły bez draśnięcia, zaś kolegi OSKIEGO po dachu przy nadmiernej prędkości ocaliło mu głowę - skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Przyspieszenie i trzymanie się drogi - super. Dodam, ze jeździłem 2,5l z automatem i napędem na wszystkie koła.

rufus1977

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2009, 12:57:02 pm »
Pomykam 2.0D i bardzo sobie chwale.W ubiegłym tygodniu troche zaspałem do pracy i musiałem pędzić jak Stig i piekielnie dobrze trzyma sie drogi.Przez ciasne angielskie ronda przelatywałem jak strzała.Średnie spalanie w mieście z klimatyzajca włączoną cały czas wychodzi 6.6 - 6.8.
Komputer pokazuje że na zbiorniku można pokonac 930km.
Co do awaryjnosci sie nie wypowiem bo mam go niedługo ,na szczęście nic się nie dzieje.
Silnik zapożyczony z forda troche dymi ,ale jest dynamiczny 330 Nm swoje robi.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2009, 14:14:32 pm »
jeździ ktoś motorem 2,2 155KM?

Whisnia

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2009, 21:54:04 pm »
a ja mam s-type 4.0 i jest  :-10points

Huckleberry

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2009, 22:19:27 pm »
X-Type 2.0D:

- turbosprężarka - nie ciśnij kota na zimno i po jeździe odczekaj na wolnych kilkanaście sekund zanim wyłączysz silnik. Jak turbo ci gwiżdże to znak, że strzeli ci za pół roku.
- zawór EGR - nie tankuj taniej ropy bo zapchasz go w rok. Zawsze V-Power Diesel z Shella albo BP Premium.
- cam sensor - wymień jeśli zauważasz nierówną pracę silnika, nagłe gaśnięcie w trasie.
- zawsze noś przy sobie numer telefonu pomocy drogowej. Haha  ;D

No i ciesz się kotem.
Ja już zbieram na nowego XJ...

rufus1977

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2009, 00:05:06 am »
Ja już zbieram na nowego XJ...
Załatwiasz finance i łykasz takiego 04 za 10 patyków.
Tylko że to wygląda jak napompowany x-type.

Huckleberry

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2009, 18:50:48 pm »
Ja mówię o tej nowej tegorocznej serii XJ. :)

hons

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2009, 19:16:00 pm »
dziękuję wszystkim za rady przy zakupie !!!!!

blackyR

  • Gość
Odp: ZAMIAR ZAKUPU X-a
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2009, 21:48:19 pm »
X-Type 2.0D:

- turbosprężarka - nie ciśnij kota na zimno i po jeździe odczekaj na wolnych kilkanaście sekund zanim wyłączysz silnik. Jak turbo ci gwiżdże to znak, że strzeli ci za pół roku.
- zawór EGR - nie tankuj taniej ropy bo zapchasz go w rok. Zawsze V-Power Diesel z Shella albo BP Premium.
- cam sensor - wymień jeśli zauważasz nierówną pracę silnika, nagłe gaśnięcie w trasie.
- zawsze noś przy sobie numer telefonu pomocy drogowej. Haha  ;D

No i ciesz się kotem.
Ja już zbieram na nowego XJ...

Będziemy mocno dopingować i polecam relacje  z zbiórki bo jednak ja wole za te pieniądze postawić dom gdzie będę go spłacał ok 20 lat 8)
Czekamy z nie cierpliwością na twojego Xj..ta.....