Autor Wątek: kolor lakieru  (Przeczytany 5185 razy)

max1381

  • Gość
kolor lakieru
« dnia: Wrzesień 05, 2009, 12:08:57 pm »
Siemano.

Jestem w trakcie blacharki w xj 12 i zastanawiam sie nad zmiana koloru. Obecnie jest granatowy. Zastanawiam sie czy nie zrobic czarnego matu. Myslalem tez o zmianie wszystkich elementów chromowanych na czarny polysk. Co tym myslicie? Moze ktos ma juz w ten sposob pomalowane auto? prosze o fotki :)

pozdrawiam max

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2009, 12:59:47 pm »
odważnie :)

naughtycat23

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:42:25 pm »
Przydałby się ktoś od virtualnego tuningu który mógłby przed rozpoczęciem Twoich prac przedstawić jakby to wyglądało ale na pewno byłaby to nowość - ja myśle o pomalowaniu dachu na czarny mat i się waham to co Ty chcesz zrobić to już poważna sprawa  :-V na bank będzie orginalnie i na bank wycelowane zostaną w Ciebie słowa krytyki good luck  :-V

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2009, 13:54:32 pm »
ja mam kolege ktory ma xjs czarny mat. jednak zdecydowal sie na folie, nie na lakier.










tomz

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2009, 14:04:55 pm »
bombowy efekt  :-super

naughtycat23

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2009, 14:21:47 pm »
Wygląda zajekwieciście  :-super

naughtycat23

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2009, 14:31:22 pm »
Może pytanie jest głupie ale jak wygląda położenie takiej foli na samochód ??
Bezpośrednio na lakier ??? Jest to jakaś specjalna folia która nie uszkadza lakieru ???? Jak jest z trwałościa i demonatarzem ??? Gdzie taką folię można dostać i czy to droga zabawa ??? Thanks

qbaty

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2009, 14:48:41 pm »
Kiedyś był o tym felieton w Galileo na TV4.
Folia jest zupełnie "nieinwazyjna". Kładzie się ją na lakier. W Niemczech okleja się nią np. taksówki, mające charakterystyczny beżowy kolor. Położenie wymaga nie lada wprawy, ze względu na pęcherze. Zajmują się tym wyspecjalizowane warsztaty (np. agencje reklamowe). W przypadku "obcierki" wycina się uszkodzony kawałek i w 5 minut przykleja się "łatkę" ;D. Podejrzewam, że trwałość to kilka lat. Raczej nie więcej...
O ile pamiętam to w tym programie mówili, że w Niemczech oklejenie całego samochodu kosztuje około 3000-4000 euro  :-gwizd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2009, 15:16:49 pm »
cena oklejanie jest podobny do lakierowaniu. w niemczech kompletny lakier do samochodu kosztuje
wlasnie 3 do 4 tys euro. cena w polsce taka sama, jednak w pln.

folia jest trwala, producenci daja gwarancje chyba do 10 lat. jezeli chodzi o czarny mat, to lakier
ze wzgledu na nierownosc strukture lakier matowy po jakims czasu raczej wyglada niejednolity. tutaj
folia napewno ma swoje zalety.

koziol

  • Gość

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2009, 17:37:14 pm »
zajefajny efekt :-za

Whisnia

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:18:25 pm »
Super opcja, a z błyszczącą czernią zamiast chromów będzie zaszługiwał tylko na słowa podziwu!!! :-za :-R

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2009, 12:21:22 pm »
Fajnie - tak po gankstersku, tylko chyba w klasycznym XJ'ci nie będzie robił takiego wrażenia, choć jestem ciekaw efektów  :-super :-yipee
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

cobi

  • Gość
Odp: kolor lakieru
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2012, 12:49:48 pm »
Co do folii trwałość niewiem bo mam na aucie od 3 tyg. Auto musi byc proste bez burchli i rudego- w zasadzie jak pod lakier, wnęki zostaja w starym kolorze, i o myjsce, karszerze itp zapomnij- tylko mycie ręczne.