Autor Wątek: dziwny olej w silniku  (Przeczytany 2849 razy)

preluda4

  • Gość
dziwny olej w silniku
« dnia: Wrzesień 04, 2009, 17:04:29 pm »
odkręciłem korek od oleju po jeżdzie i okazało się że ma biało brązowy kolor (dziwna mazia) co to może być

lysyyy

  • Gość
Odp: dziwny olej w silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2009, 17:26:05 pm »
Albo efekt wilgotnej pogody... (temat był opisywany już gdzieś) albo wydmuchana uszczelka pod głowicą... A jak układ chłodzenia? Nie ma zbyt dużego ciśnienia po jeździe na wyższych obrotach?

preluda4

  • Gość
Odp: dziwny olej w silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2009, 17:44:48 pm »
przewody są twarde czyli chyba ciśnienie jest duże a na postoju jak silnik pracuje i troszkie się rozgrzeje z odkrytym korkiem wywala wodę

preluda4

  • Gość
Odp: dziwny olej w silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2009, 18:04:52 pm »
a jak uszczelka to ile może to kosztowć?

lysyyy

  • Gość
Odp: dziwny olej w silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2009, 21:14:32 pm »
Sama uszczelka pod głowicę 102zł za sztukę (na 1 stronę, bo masz V8), czyli łącznie 204zł. Ale to sama głowica... Jak chcesz wymienić komplet uszczelek (co oczywiście należałoby zrobić po otwarciu silnika) to cena już większa: 1013zł za cały komplet. Do tego robocizna, a tu już nie mam pojęcia ile weźmie Twój mechanik...
Pisałeś w innym wątku, że kupiłeś Jaga z ułamanym przewodem od chłodnicy! Stąd niestety moje przypuszczenie, że masz przegrzany silnik... Miałem ostatnio podobną awarię, pękł mi wąż, silnik się przegrzał i też wywaliło mi komunikat kontrolkę"traction fail". U mnie na szczęście uszczelka jest chyba w porządku, ale już w swoich 2 poprzednich samochodach przerabiałem temat przegrzania silnika i wydmuchania (przepalenia) jak mieszkałem na upalnym Cyprze.Znam więc temat niestety... Sama wymiana uszczelki wiąże się oczywiście z planowaniem głowic, wymianą oleju i filtra i oczywiście płynu chłodniczego. No i tylko mieć nadzieję, że "tylko tyle" trzeba zrobić... Niestety mocno przegrzany silnik może dopiero pokazać humory i naprawdę wiele problemów (jak np. Twoje komunikaty - błędy). W każdym razie - sprawdzić czy to na pewno uszczelka pod głowicą i zabierać się za naprawę!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 17:31:56 pm wysłana przez micky »

preluda4

  • Gość
Odp: dziwny olej w silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2009, 20:37:43 pm »
olej na bagnecię jest ok tylko na korku jest sporo tego szlamu

wiatraczek

  • Gość
Odp: dziwny olej w silniku
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2009, 14:55:21 pm »
wyczyść ten szlam i zobacz co będzie dalej. A co do wody to odkręć korek od płynu chłodzącego na zimnym silniku i odpal go zobaczysz jeśli uszczelka poszła to od razu zacznie wywalać płyn chłodzący lub przynajmniej będzie wzrost ciśnienia odczujesz przykładając rękę do zbiorniczka. Jeśli nie będzie ciśnienia pod ręką raczej nic nie jest ale sprawdzaj olej czy jest prawidłowego koloru.