Autor Wątek: kolor drewna  (Przeczytany 4803 razy)

Pavel

  • Gość
kolor drewna
« dnia: Sierpień 16, 2009, 12:47:24 pm »
Jakiego koloru są drewniane elementy w XJ? w moim drażni mnie gałka dźwigni zmiany biegów która jest jaśniejsza od reszty.

 W wolnej chwili zmieniłbym jej kolor tylko nie wiem jaki :-wstyd

maxdzax

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:09:11 pm »
Przepiękne drewno, problem w tym ze to drewno jest prawdziwe hehe oczywiscie nie jest to problem:-) różne gatunki ciemnieja w ruznym tempie w moim kocie jest podobny problem ale polega on na tym ze wypłowiał mi lekko lakier i sa duze ruznice w odcieniach, to samo widze u ciebie gałka ma grubiej nałożony lakie jest przez to lepiej zabezpieczona i stad inny odcien po czasie jest to jeszcze wiekszy "problem" w necie pociesze cie ze sa przeruzne gałeczki mozesz dobrac nieco cimniejszą np z amarantu. lub hebanu ale heban może byc nieco za ciemny ,choć z drugiej strony przepiekne czarne wnętrze i heban bedzie pasował.

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2009, 08:05:53 am »
Chciałbym kolor jak najbardziej zbliżony do elementów deski rozdzielczej, ew pod kolor kierownicy ta jest znowu trochę ciemniejsza. Gałki nie będę kupował nowej, przeszlifuję ja potem zabejcuję i polakieruje bezbarwnym i miodzio :-yipee

barbie

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:23:32 am »
Chciałbym kolor jak najbardziej zbliżony do elementów deski rozdzielczej, ew pod kolor kierownicy ta jest znowu trochę ciemniejsza. Gałki nie będę kupował nowej, przeszlifuję ja potem zabejcuję i polakieruje bezbarwnym i miodzio :-yipee
Ja tak zrobiłem - efekt CUDO!

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:29:03 pm »
Chciałbym kolor jak najbardziej zbliżony do elementów deski rozdzielczej, ew pod kolor kierownicy ta jest znowu trochę ciemniejsza. Gałki nie będę kupował nowej, przeszlifuję ja potem zabejcuję i polakieruje bezbarwnym i miodzio :-yipee
Ja tak zrobiłem - efekt CUDO!

jakiego koloru użyłeś?

barbie

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:25:06 pm »
Ja mam Daimlera Century - drewno to orzech (ze wstawkami różanymi).
Najpierw umieściłem wiertarkę w imadle, wkręciłem śrubę w gałkę i zdarłem papierem ściernym "do gołego". Na końcu użyłem waty żelaznej (Castorama).
Na bejcę nie żałuj! "Skeret stolarza artystycznego" to jest to! Znów polecę Castoramę, Myślę, że tobie przypasuje orzech ale trzeba nakładać powoli warstwami, bo zrobi się za ciemne! Jak tak się stanie - wata stalowa "00" pomoże. Tak w ogóle NIE SPIESZ SIĘ przy tej robocie.
Jak już kolor będzie OK, gałka będzie chropawa (z drewna wilgoć podnosi "włoski"). Nie przejmuj się, daj pierwszą warstwę lakieru (ja użyłem bezbarwnego do parkietów - bo twardy!). Malowanie przez zanurzenie. Niech całkiem wyschnie. I znów - załóż do wiertarki i wata stalowa do roboty. Uważaj, aby nie zedrzeć całej warstwy lakieru, bo kolor się zmieni i robota od nowa! Jak będzie gładko - zanurz w lakierze jeszcze raz i po wyschnięciu (całkowitym!) sprawdź efekt. Jeśli dalej jest chropawa - znów szlifuj watą... Aż do skutku - ma być gładka jak...
Na koniec weź irchę i znów przepoleruj w wiertarce - ale uważaj, żeby nie przegrzać!
Ja dałem lakier "półmat" - ale można i błyszczący.
Powodzenia!!!

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:39:24 pm »
barbie :-thank
to teraz tylko muszę trochę wolnego czasu znaleźć. Efektem końcowym napewno się pochwalę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2009, 15:46:30 pm wysłana przez Pavel »

barbie

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2009, 19:50:35 pm »
barbie :-thank
to teraz tylko muszę trochę wolnego czasu znaleźć. Efektem końcowym napewno się pochwalę.
Ja mam kota przykrytego pokrowcem w garażu Auto weekendowe...
Jak zdejmę pokrowiec to zrobię zdjęcia swojej gałki. Była na początku identyczna jak Twoja.

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2009, 19:55:51 pm »
Tak przy okazji, jaki masz pokrowiec?mógłbyś też fotkę przykrytego autka wkleić? też myślę o tym, bo strasznie kurzy się autko :(

barbie

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2009, 22:05:58 pm »
Taki:
http://moto.allegro.pl/item713519978_pokrowiec_plandeka_na_samochod_xxl_naj_jakosc.html

Mój kot jest przedłużony (LWB) - ma długość 5,15 m
Na SWB może wystarczy wersja XL
Zakłada się szybko i prosto - ale aby przeciągnąć sznurek pod autem używam miotły. W garażu sznurka nie potrzeba (nie wieje)  :-V

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2009, 20:46:20 pm »
Wpadłem jeszcze na taki pomysł żeby na gałce umieścić logo Jaguara :)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 20:49:27 pm wysłana przez Pavel »

Whisnia

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2009, 22:44:32 pm »
Nie widać obrazka :(

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2009, 10:23:31 am »


 
wzory wycinane laserem

na gałce fajnie powinien wyglądać:)
w kolorach jak na drugim zdjęciu:)
jutro zaraz dzwonię i spytam się o koszty

barbie

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:14:09 pm »
Wreszcie wyciągnąłem kota spod kołderki i zrobiłem zdjęcia gałki
po moim "face liftingu".
Jak się podoba???

Pavel

  • Gość
Odp: kolor drewna
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2009, 16:23:25 pm »
o taki właśnie efekt mi chodzi  :-super

pomysł z wycinanym laserowo logiem nie wypali, za mały element i nie robi pojedynczych zamowień