Autor Wątek: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu  (Przeczytany 8342 razy)

maxdzax

  • Gość
Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« dnia: Sierpień 16, 2009, 01:26:11 am »
Jak w temacie. zapalam silnik po chwili wciskam pedał hamulca chce wrzucic na drive i niemoge skrzynia blokuje lewarek. wyłaczam silkik robie taki restart i nic nie pomaga, raz juz zrobił takiego psikusa ale to bylo dawno temu myslalem ze to jakis chwilowy błąd, w dodatku urochamia sie alarm jagby był włączony drive po wyłączeniu silnika taki krutki sygnał dy dy dy dy dy dy dopuki delikatnie nie poruszam lewarkiem znika zecz dzieje sie juz po wyciagnieciu kluczyków. kumpel z servisu chryslera podłaczył kompa odb i pokazały sie 2 błędy P0705 Transmission Range Sensor Circuit malfunction (PRNDL Input)
P0706 Transmission Range Sensor Circuit Range/Performance szto eta panowie?

Auto oczywiscie stoi i ani rusz....

qbaty

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 11:05:39 am »
Masz prawdopodobnie problem z czujnikiem położenia lewarka skrzyni - odpowiada on za blokowanie zapłonu w pozycji innej niż P lub N oraz blokuje lewarek w pozycji P przy wyłączonym zapłonie, zabezpieczając przed przypadkowym zwolnieniem blokady kół. To tyle co mi przychodzi do głowy. Napisz jeszcze jakiego modelu, pojemności dotyczy problem - może ktoś napisze gdzie ten czujnik jest, bo ja nie wiem  :-wstyd. Tzn. wiem, ale tylko jeśli chodzi o serię III ;)

maxdzax

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 13:57:05 pm »
model z roku 1999 xj 8 4.o litra hmmm co jeszcze skrzynia jest produkcji niemieckiej firmy zf faktycznie chodzi o czujnik tylko który to czujnik ten w kosoli poswietlanej czy głębiej? słychac takie cykanie ale czujnik niedzała i oczywiscie twoja diagnoza jest poprawna, pytanie gdzie jest ten czujnik?

maxdzax

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:02:58 pm »
Moze ktos dysponuje jakimś manualem w stylu how to repeace transmission sensor on brand new :-) sam to zrobię  to przecież pierdoła ale uwięziła mojego kota!!!
wo gule :-za mógłbym się odwdzięczyć za jakas płyte z takim manualem wiem ze sa moge potłumaczyć nawet takie dokumenty i udostepnic wszystkim forumowiczom tylko nich ktoś to dostarczy....(boże ale się łasze jak muj kocór:-)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:07:13 pm »
sprawdz, czy dzialaja swiatla hamowania. wlacznik do swiatel takze odblokuje skrzynia . . .

maxdzax

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:12:09 pm »
nie, nie działają. swiatła. ciekawa zecz po dłuzszym staniu auta od wczoraj przed chwila odpaliłem autko skzynia załączyła minute pochodził przełączyłem z neutralnego na parking wyłączyłem simnik, wyciagnołem kluczyk ,wkładam spowrotem i znów to samo ??????

maxdzax

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:16:50 pm »
siedze z lapem w kabinie nie chce inny błąd wyjść jak błąd czujnika położenia skrzyni biegów ..... :-help :-zly

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:22:33 pm »
no skoro nie dzialaja swiatla to masz juz rozwiazanie problemu.

najprawdopodobnie wpadl wlacznik od swiatel hamulcow przy pedalu.
na konsoli masz taka dziwna srube, odkrec ja i wloz tam klucz od auto.
teraz blokada powinno byc wylaczony, mozesz rzucic biegu i jechac
po wlacznika  :) ale moze najpierw sprawdz bezpieczniki ...

maxdzax

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:27:44 pm »
Kurcze:-) trudno to sie czyta :-)  wiem ze weekend i sie wszyscy relaksuja, ale kogutki prosze po polsku, no chyba ze juz ci płynie bezyna we krwii. hehe wiec co mam odkręcić? ;-)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:32:46 pm »
przepraszam ...  :-wstyd

to odkrec:


adam74

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:37:17 pm »
Kogutki jak na człowieka który mówi po polsku zaledwie od kilku lat i tak o niebo wyprzedził niektórych forumowiczów...

śrubę na konsoli (środkowej), inną od reszty, w to miejsce włóż klucz (??? - prawdopodobnie kluczyk od autka??? za cholerę nie wiem) aby odblokować mechanicznie skrzynię.

jedziesz po włącznik świateł stopu - wymieniasz i gra gitara.
Ale zanim zaczniesz grzebać sprawdź po prostu bezpieczniki

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:44:32 pm »
o o o  :-thank a jednak  :-wstyd

zulujag

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:15:47 pm »
Mikrowłącznik Brake Light Switch


maxdzax

  • Gość
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2009, 16:19:00 pm »
 :-super tylko czy jest to jakiś standardowy włącznik? czy trzeba koniecznie z serwisu? i gdzie ten zbój się zadekował? czyli co muszę drodzy forumowicze jeszcze odkręcić :-thank za zaangażowanie :-)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem ze skarzynią nie chce wrzucic biegu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2009, 16:22:42 pm »
nie koniecznie z serwisu, moze byc OE ale jednak nie jest to standardowy wlacznik. znajduje sie przy
pedalu hamulcowym.