Autor Wątek: roleta przeciwsłoneczna  (Przeczytany 9258 razy)

Pavel

  • Gość
roleta przeciwsłoneczna
« dnia: Sierpień 10, 2009, 22:52:57 pm »
Macie w swoich autach roletę przeciwsłoneczna tylnej szyby? z swoim (x308) widzę, że była taka opcja bo są zaczepy nad szybą. Jakie wersje powinny mieć? i czy są manualne, elektryczne? cży da się doposażyć w nią kotka?

Whisnia

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2009, 23:36:51 pm »
u mnie jest miejsce z boków szyby i zaślepka do guzika na podsufitce, ale rolety nie mam i nie odczuwam potrzeby jej posiadania :)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2009, 23:49:02 pm »
nie ma reguły. W większości przypadków ręczne, ale widziałem też kiedyś takiego daimlera z x300 który miał elektryka...
Generalnie należy przyjąć, że Jaguar w dobie Forda był coraz bardziej i coraz mocniej zarządzany systemem fordowskim. Im młodsze roczniki, tym mniej ciekawostek (kto niewierzy niech wgryzie się porządnie w xj40) a więcej opcji które można było dostawiać sobie w dowolnych konfiguracjach. Apogeum to x350 w PL, które mimo, że było executive jechało standardem Sovereign jeżeli tylko klient miał na to ochotę.
zasada taka.
Premium sound system - 2 roletki
standard sound system - pojedyńcza z tyłu
... ale też już widziałem odstępstwa od tego :)

Pavel

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:05:24 pm »
Odświeżę temat, macie może w swoich autkach roletę tylnej szyby? albo przynajmniej fotki jak to wygląda? złożona i rozłożona?

ryszard

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2010, 22:31:11 pm »
Witaj !
W tygodniu zrobię fotki w swoim Daimlerku 1988 rozłożonych ręcznie
rolet i je wrzucę.
Nie ten model ale system taki sam
pozdro

Offline ar3k30

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2013, 23:43:25 pm »
Co z tymi fotkami ??
XJ8 X308 4.0

daniel 68

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2013, 12:36:46 pm »
Witam  mam taką roletę ale nie zamierzam jej montować wystarczy że mam lusterka automatycznie ściemniające się więc mogę się jej pozbyć.
   Gdyby komuś na niej bardzo zależało to proszę o kontakt

Offline ar3k30

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2013, 20:27:17 pm »
Moja czeka już na chwile wolnego i bedzie ładnie przymocowana na tylnej półce :-)
XJ8 X308 4.0

BOGDA

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2013, 21:00:06 pm »
Dysponuje co prawda s-type ale ma taka rolete dziala automatycznie przycisk w podfufitce obok przycisku swiateł polecam ja ..lusterka monohromatyczne podobnie jak daniel 68  tez mam ,
ale roleta ma u mnie inne zastosowanie przedewszystki nie nagrzewa latem tak auta ...,jadace z tylu dziecko oglda dvd bez problemu a policjant jadacy za toba nie wlepi ci mantatu za gadanie przez tel ...bo nie jest pewien tego co widzi przed soba ... Nie wspomne o innych dogodnasciach jakie sie dzieja na tylnym siedzeniu a nie chcemy by ktos stojacy czy jadacy za nami to ogladał :) ...

 

piotr170169

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2013, 22:14:18 pm »
Oj Bogda, ty to jesteś  :-wings

BOGDA

  • Gość
Odp: roleta przeciwsłoneczna
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2013, 22:47:15 pm »
 paktyczna ....wiem ...:-) ..jak większość kobiet  :-super