Autor Wątek: wymiana skrzyni  (Przeczytany 4529 razy)

macho

  • Gość
wymiana skrzyni
« dnia: Marzec 12, 2008, 17:55:56 pm »
jestem w trakcie wymiany. dlaczego dopiero teraz: bez komentarza. jakieś sugestie które mi to ułatwią?

Robson

  • Gość
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2008, 12:19:41 pm »
Odkręć układ wydechowy, wał i podwieś silnik. Na początku podeprzyj też skrzynie i spokojnie ją odkręcaj. Wg moje specjalisty od skrzyń, ważne jest żeby skrzynie wyjąć razem z konwerterem.
Chcesz ją remontować czy chcesz kupić nową?

Jakbyś był zainteresowany to mam na zbyciu skrzynie z x 300 z 1995 roku
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 12:22:39 pm wysłana przez Robson »

macho

  • Gość
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2008, 16:47:08 pm »
kupiłem nową tzn. używaną ale wczoraj mechanikom brakło czasu,dzisiaj też nie,więc dopiero jutro będzie zamontowana.tą którą wyjme będę  chciał wyremontować tak jak z Tobą się umawiałem Robson, ale na pewno nie w tym miesiącu (kwestia kasy)

macho

  • Gość
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2008, 16:51:45 pm »
czy jest jakaś różnica w skrzyniach z x300 w zależności od wieku? bo kupiłem a nie pasują przewody zasilania układu chłodzenia. mają inną średnice

Robson

  • Gość
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2008, 19:01:01 pm »
z którego roku masz auto i z którego roku kupiłeś skrzynie i czy napewno to była skrzynia od 300

macho

  • Gość
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2008, 06:21:35 am »
auto z 1994 r. skrzynia podobno 4HP22 nie wiem z którego roku chyba 95 ale nie mogę teraz znależć tego posta

Online XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2008, 14:44:39 pm »
W X300 i Xj40 masz 4HP22 z silnikiem 3,2( 3,6 Xj40 z jednym wyjątkiem) , 4HP24  z silnikiem 4,0.
XJ40, XJSC , XJR

macho

  • Gość
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2008, 06:44:58 am »
no i problem. Niby wchodzą cztery litry oleju do skrzyni. Wlałem już 5,5 l a na wskaźniku wciąż minimum. sprawdzam oczywiście przy uruchomionym silniku. Do tego nie ma wstecznego czwórka też nie chce wchodzić. biegi zmieniają się przy 4,5 tys. obrotów, a lekkie naciśnięcie gazu powoduje redukcje na niższy bieg. jest gdzieś jakaś regulacja? no i co ze wstecznym? i czy dolewać oleju? wycieku nigdzie nie ma

Online XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: wymiana skrzyni
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:15:30 am »
Zmieniając skrzynię zapewne założyłeś konwerter bez oleju.
Dolej co najmniej jeszcze 3 l oleju( nie wiadomo ile oleju zostało w konwerterze), ale nie odpalaj!!!
Zakręć kilka razy rozrusznikiem, bez odpalania i sprawdź po 5 min. stan oleju. Jeśli na zimnym jest ponad 1 cm powyżej plastiku na bagnecie, odpal.
Na postoju zmień wszystkie pozycje skrzynii, a następnie zgaś silnik i jeszcze raz sprawdź olej. Jeśli poziom jest taki jak poprzednio , możesz delikatnie zrobić jazdę, ale bez 4,5 tys. obrotów!!!
Masz zapewne zapowietrzoną skrzynię. Jeśli skrzynia była sprawna i nie przytarła się z niskim poziomem oleju, powinno być ok.
Jeśli będzie zbyt dużo oleju to wypłynie on odpowietrznikiem, upuść odrobinę nakrętką mocującą bagnet do miski.
Zobacz na starym forum, gdzie opisałem jak zmieniać olej, aby dłuugo jeździć na skrzynii.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 09:18:05 am wysłana przez xjsiedlce »
XJ40, XJSC , XJR