Autor Wątek: Optymalna temperatura silnika 5.3v12 - przegrzewanie się  (Przeczytany 2587 razy)

naughtycat23

  • Gość
Optymalna temperatura silnika 5.3v12 - przegrzewanie się
« dnia: Sierpień 05, 2009, 10:02:55 am »
Witam,

z moich informacji wynika iż temaperatura powinna oscylować w okolicach 90 stopni i tak było do tej pory wczorajsza przejżdzka jednak zaniepokoiła mnie ponieważ temperatura wzrosła do poziomu mniej więcej 100 stopni( delikatny koreczek jazda od świateł do świateł ) poruszając się w ukochanej stolicy drugi wiatraczek często się załączał. Wiem że silniki te popularnie mówiąc grzeją sie i nie jest to dla mnie wielkie zaskoczenie jednak mam pytanie co może być przyczyną proszę o podpowiedzi ponieważ czeka mnie dłuższa trasa i chciałbym móc jakoś zaradzić tej sytuacji  :-V

qbaty

  • Gość
Odp: Optymalna temperatura silnika 5.3v12 - przegrzewanie się
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:24:15 am »
Ja bym zaczął od oględzin chłodnicy z zewnątrz. Może nazbierało się trochę jakiegoś syfu (np. liście), który utrudnia oddawanie ciepła. Myślę, że nie zaszkodziłoby delikatne potraktowanie chłodnicy z obu stron myjką ciśnieniową.
Kolejny krok to przepłukanie układu chłodzenia (wewnątrz) bieżącą wodą, może z dodatkiem jakiejś chemii (tu niech może wypowiedzą się ci, którzy mają większe doświadczenie).
Dalej - może termostat za późno lub zbyt "ospale" się otwiera. Tak samo czujnik od dodatkowego wentylatora elektrycznego może być "zamulony" i za późno załącza.

Wszystko oczywiście przy założeniu, że poziom płynu chłodniczego jest w normie ;)

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Optymalna temperatura silnika 5.3v12 - przegrzewanie się
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2009, 16:33:20 pm »
zrób jak napisał qbaty, termostaty są na 82 stopnie więc temperatura powinna oscylować w granicach 90 stopni.