Autor Wątek: sprzęgło w X-type  (Przeczytany 22256 razy)

sebus34

  • Gość
sprzęgło w X-type
« dnia: Sierpień 04, 2009, 18:25:52 pm »
 ile wytrzymuje sprzegło w x-type 2,5 V6 benzyna biorąc pod uwage że wcześniej jezdziła kobieta.
Jakoś tak dziwnie zachowuje sie samochód trudno jest np: zmienić bieg z 4 na 5 bez szarpnięcia, trzeba pamiętac o tym by przy każdej zmianie biegu  starannie zmieniać bieg na wyższy lub niższy.

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:35:24 am »
Co ma do tego, że jeździła nim wcześniej kobieta??????????

qbaty

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:47:45 am »
Co ma do tego, że jeździła nim wcześniej kobieta??????????
To jest seksistowska uwaga, sugerująca, że kobiety nie potrafią jeździć samochodami i, że notorycznie przypalają sprzęgło, jeżdżąc na półsprzęgle. Co oczywiście mężczyznom się nie zdarza  :-gwizd 
:-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe :-hehe

adam74

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:56:15 am »
Zazwyczaj przy kupnie samochodu poprzedni użytkownik (nie właściciel) to kobieta lub osiemdziesięciolatek..... Ma to sugerować małe przebiegi i brak katowania......

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:41:40 am »
ta... stare historyjki cwaniaczków sprzedających samochody...

Ksiadz, dziadek i mama która woziła samochodem dzieci do szkoły i na zakupy i to wlasnie dlatego 10 letni samochod ma tylko 120 tys. przebiegu.

sebus34

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:08:33 pm »
nie twierdze ze kobiety nie potrafią jezdzić lecz zdarzają sie takie które nie potrafią i jezdzą na chybił-trafił.
kilka odpowiedzi padło lecz żadna nie na temat.

blackyR

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:28:59 pm »
A poważnie kto z was wymieniał sprzęgło w xsie i jaki to jest koszt

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2009, 00:12:24 am »
Koszta są gigantyczne bo trzeba wyciągnąć cały sinik. Nie jest to takie proste bo należy go wyciągnąć od dołu z zawieszeniem i kolumną...  :-cry
Nie każdy mechanik będzie chciał się za to wziąć, dla przeciętniaka to totalna egzotyka.

qbaty

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2009, 07:57:26 am »
strawinski - pewnie mówisz o 3.0 V6, a blackyR pewnie bardziej jest zainteresowany 2.0D, czyli tak naprawdę 2.0TDCI by Ford, czyli nie taka egzotyka

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2009, 08:40:23 am »
no właśnie zapomniałem dodać, że mówiłem o 3.0

wiadereczko

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:17:04 pm »
Nie wiem jak w 3.0 ale w 2.2D za wymianę sprzęgła i koła zamachowego wyszło koło 1000 funtów za części + dużo za robociznę - dzięki bogu na gwarancji

Godan

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2010, 13:10:53 pm »
Czy macie nowe doświadczenia ze sprzęgłem Jaguar X-Type 2,5 2001 manualna skrzynia biegów. W zeszłym roku wymieniałem jak go kupiłem- zastrzegam że nie robiłem sobie żadnych startów jak w F-1, w trasie owszem, obecnie zima , podjazdy pod zaśnieżone krawężniki , zaspy no i pewnie poprzedni mechanik coś spieprzył... itp. Prawdopodobnie mam spalone sprzęgło. Wyłączyło mi napęd i holowali mnie do warsztatu. Znów koszty. Jak to wyglądało u was? Czy sprzęgło w tym typie Jaga jest takie samo jak w Fordzie Mondeo ???

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2010, 13:24:38 pm »
sprzeglo jest taki sam w mondeo 2,5 / 3,0 nr 3S71 7540 WA albo 3S71 7540 VA

Godan

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2010, 21:41:28 pm »
No super dzięki za pomoc fajnie , że można na Ciebie liczyć !!! Pozdrawiam !!!!!!!!

Innowierca

  • Gość
Odp: sprzęgło w X-type
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2010, 13:09:14 pm »
Godan Ty to jesteś cierpliwy człowiek. Jak nie panel, to woda, teraz sprzęgło a Ty cały czas ze spokojem podchodzisz do zaistniałej sytuacji. Jestem pełen podziwu. Mam teraz problem z moim innym autem (V70tdi), konkretnie przy niższych temperaturach auto nie chce odpalać i nikt nie wie czemu tak się dzieje i powiem Ci że po miesiącu zmagań mam ochotę zepchnąć ten samochód do Wisły... :-zly