Autor Wątek: eksploatacja XK8  (Przeczytany 11778 razy)

big wroblewsky

  • Gość
eksploatacja XK8
« dnia: Marzec 10, 2008, 21:35:49 pm »
Witam Wszystkich!

ojciec mysli nad kupnem XK8 i oczywiscie ja mam sie dowiedziec czy warto.

Wiec mam pytanie do wszystkich użytkowników XK8 jak wygląda kwestia kosztów eksploatacyjnych tego auta, czy sie cos psuje a jesli to jak często i czy naprawy są bardzo drogie.

Nie wiem jakie to ma amortyzatory, czy nie jakies kosmiczne za milion za komplet czy cuś...

Spalanie jest nieistotne jesli nie przekracza 25-30 litrów przy normalnej jezdzie ;)

No i ta sztuka ma tryb awaryjny w skrzyni biegów, ale to akurat idzie kupic w anglii albo sterownik albo skrzynie, w sumie nie wiem co tam jeszcze sie moze zepsuc...kable?

dzieki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

Tomek

Zwierzu

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2008, 20:55:01 pm »
Jestem posiadaczem auta XKR od... kilku dni :) Auto sprowadziłem z USA. Rocznik 2000, przebieg 26.000 mil (czyli żaden). Mogę powiedzieć co zaobserwowałem do tej pory (z usterek i niedogodności):
- zerwana linka hamulca ręcznego (prawdopodobnie wskutek szarpania auta w kontenerze podczas transportu)
- uszkodzone dwa przyciski na konsoli głównej (od świateł awaryjnych i od traction control - nieużywane? - po prostu nie sprężynują z powrotem)
- średnie zużycie paliwa (historyczne) 17,5 litra na 100 km.

Poza tym auto chodzi jak... szwajcarski zegarek. Przyspieszenie niewiarygodne. Dzwięk silnika brzmi jak piękna muzyka. Wycie sprężarek mile głaszcze ucho. Lakierowane drewno na kierownicy... no kurcze, zakochany jestem w tym samochodzie. Nawet dźwięki alarmów i kierunkowskazu są po prostu piękne.

Największym moim problemem jest NAWIGACJA. Z lektury internetu wynika, że auta z USA nigdy nie będą w stanie obsługiwać europejskich map. Ale zadałem pytanie Jaguarowi i firmie produkującej nawigację, zobaczymy co odpowiedzą.

Pozdrawiam wszystkich innych wielbicieli tego wspaniałego modelu auta,

Zwierzu

Offline CAR SERVICE

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
  • mrrrrrrauł z 2 dział
    • strona firmowa
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2008, 20:18:15 pm »
co do cen części np.. amory to zależy od wersji proszę trytni tel.032 42 20 142 to ci wyjaśnię i podam parę cen.
kotolubny; jag xkr-arden 99,mk2 3.8 overdrive 67, oraz kilka innych

norton952

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:02:47 pm »
witam!! :jestem posiadaczem xk8 z 2000 roku kota przywiozlem z niemiec odradzam kupna w polsce ,bo na naszym rynku brak kota z pelnym uzebieniem!!! :-cry co do jego awaryjnosci to na dzien dzisiejszy brak oznak ,ale podstawowe wymiany musialem zrobic typu rolki pasek ,oleje klocki  tak pozatym igla mam o tyle ulatwiona prace ze posiadam serwis  samochodowy  i wszelkie naprawy robie u siebie jak i naprawiam i innne modele jaguara co do napraw to samochod w naprawach jak wszystkie jak jest konkret mechanik to nie robi problemow ,co do awaryjnosci jezdze pare 9 miesiecy i brak oznak a mam dosc ciezka noge  :-cry ale jestem w moim  kocie  :-tylko nie zamienie na inny samochod pozdrawim  wszystkich   wlascicieli

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:05:06 pm »
:-witamy a gdzie jest ten twoj serwis ?

norton952

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:50:31 pm »
jestem z bytomia  :D pozdrawiam i dziekuje za powitanie!!!!! :-yipee

szpulek

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2009, 12:46:33 pm »
Moze wrzucisz namiary na swoj warsztat do sekcji: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/board,21.0.html
Nie ukrywam, ze szukam od jakiegos czasu serwisu w okolicy, wczoraj juz jeden warsztat pobil normalnie rekord mowiac, ze Jaguara beda liczyc niestandardowo, a ja tylko chcialem olej wymienic... Normalnie ludzie slysza Jaguar i od razu wariuja..
pzdr

norton952

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2009, 20:28:49 pm »
zaden problem jestem z bytomia SERWIS OPON I MECHANIKI SAMOCHODOWEJ BYTOM UL WROCLAWSKA 54d robie u siebie pelna mechanike teraz mam u siebie dwa xj z 93 r i97 uszczelki pod glowica,uszczelniacze klocki zawieszenie,oleje wym pompy paliwowej nie robimy eletroniki ale to kwestia 2 miesiecy,a co do specjalnego podrejscia do jagow to standart indywidualne zlecenie   :-wstydpoprostu brak im  umiejetnosci  ,a moj mechanik chwali sobie prace przy jagach ja posiadam xk8 i wszystko robie u siebie zapraszam moze bede mogl pomoc telefon do mechanika i serwisu bezposredni  794301883  :-tylko

qbaty

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2009, 20:35:48 pm »
A czy forumowicze mogą liczyć na jakiś rabacik na tajne hasło "JCP" ;) ??

norton952

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2009, 20:38:50 pm »
 :-za jasne jak tylko bede mogl pomoc  :-yipee zapraszam

qbaty

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2009, 20:51:51 pm »
 :-thank Wpisz się proszę do księgi warsztatów (http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/board,21.0.html), opisz zakres usług i wysokość rabatu dla forumowiczów ;)
 :-za

norton952

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2009, 21:51:43 pm »
masz miec specjal for you hhehheheheehhe qbaty pozdrawiam ;D ;D ;D

norton952

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2009, 21:59:44 pm »
co do rabatow to nie mam pojecia !wszystko mozna uzgodnic i osiagnac jakis konsensus  ;D :-super

qbaty

  • Gość
Odp: eksploatacja XK8
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2009, 22:02:48 pm »
Pamiętaj, że nasi forumowicze są bezlitośni w swoich ocenach :-W Oczekują cudów i chodzenia po wodzie, i to najlepiej za darmo  :-V