Autor Wątek: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok  (Przeczytany 5219 razy)

Offline MP_JIMMY

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« dnia: Lipiec 30, 2009, 15:55:32 pm »
Witam,

Czy ktoś z Was ma pomysł gdzie powinienem szukać przyczyny awarii nawiewu w III serii Daimlera Double Six z 91 roku?
Objawy są takie, że nie działa ustawianie temperatury i jednocześnie po włączeniu nawiewu chodzi on tylko na jednym biegu (nie wiem którym, ale na pewno nie na najniższym) bez względu na ustawienie przełącznika, dmuchając zawsze tylko na szybę i słabo z kratek na desce rozdzielczej.

Pozdrawiam,
Maciek
Daimler Double Six 5.3 '91
Jaguar xj40 3.2 '93
Jaguar xj81 6.0 '93

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2009, 10:47:11 am »
brzmi jak panel...

Offline MP_JIMMY

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:35:22 pm »
Czy mogę prosić jaśniej? :)
Daimler Double Six 5.3 '91
Jaguar xj40 3.2 '93
Jaguar xj81 6.0 '93

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2009, 14:58:54 pm »
zacząłbym od sprawdzenia potencjometrów w panelu - bo masz je na wierzchu. z dmuchaniem tylko na szybę... masz tam gdzieś przycisk demist? jakiś? albo co? Dawno temu już ostatni raz widziałem taki panel i nie wiem czy jest taki sam jak w XJS... czy inny...
Zacznij od sterowania czyli od panelu, czyli od przełączników i posuwaj się coraz dalej.
Inaczej - ja bym tak zaczął.

Offline MP_JIMMY

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2009, 15:46:39 pm »
Przycisku takowego nie posiadam, chociaż też mi to przyszło do głowy. Nie pamiętam czy w XJSie jest taki sam panel. Myślę niestety, że to nie jest kwestia potencjometrów - dziwne, żeby oba padły w tym samym czasie i od temperatury i od nawiewu. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak to wszystko krok po kroku sprawdzić z miernikiem.
Dzięki.
Daimler Double Six 5.3 '91
Jaguar xj40 3.2 '93
Jaguar xj81 6.0 '93

xjs

  • Gość
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2009, 21:57:11 pm »
Silniki nawiewu są sterowane modułem elektrycznym,natomiast klapy pod ciśnieniowo i elektrycznie.Gdy podciśnienie nie jest doprowadzone do ustrojstwa,to dmucha na szybę.Nie rozkręcaj panela bo to Ci nic nie da.Wymacaj po przewodzie zaworu ogrzewania na grodzi w którym miejscu przechodzą przewody z komory do kabiny ten drugi powinien mieć podciśnienie połączone z akumulatorem podciśnienia w dole słupka A lewego i poprzez zawór jednokierunkowy z kolektorem ssącym.Jeśli to jest O.K.to przechodzisz do kabiny.Elektrycznie sprawdzaj kontakt bezpieczników jeden jest pod lewą osłonką tunelu środkowego na przewodzie.Pamiętaj że sprawny bezpiecznik może nie przewodzić.Raczej trudno to naprawić ,a w ten sposób to już..ale próbujemy.

autoklima

  • Gość
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:00:30 pm »
nie w tym roczniku tu mamy połączenie 3 seri z xj40   niestety i aby to uruchomić i zeby dobrze działało trzeba temu dużo czasu poświęcić

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2009, 16:45:40 pm »
jak napisał xjs jest to połaczenie sterowania cisnieniowego(otwieranie klap i sterowanie nawiewem środkowym i bocznymi) z elktrycznym. W twoim aucie masz po prawej stronie regulację nawiewu a po prawej temperatury, jest to taki archaiczny climatronic;) jak dasz na auto i konkretną temperaturę to czujnik z deski rozdzielczej daje znak do termostatu (czujnika parowego) który jest z prawej strony (jak odkręcisz dwie śróbki od plastikowego nawiewu i odejmiesz cały i wykładzinę) to go zobaczysz, sam włącznik zazwyczaj jest dobry ale ma bezpiecznik przeciążeniowy obok w plastikowej obudowie i to on może być padnięty. Generalnie jest to loteria co może być padnięte, ja z naprawde konkretnym macherem walczyłem około tygodnia zeby uruchomić cały system w III serii z 1984r. Rozbebeszyłem pół samochodu ale sie udało;) Jeżeli kolega autoklima ma rację to może być tak że w twoim modelu jest juz inna instalacja, ale po nitce do kłębka;)

autoklima

  • Gość
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2009, 01:47:39 am »
w tym roczniku jest delikatnie mowiąc sajgon bagdad z klimą i nawiewami hybryda pan heniu w stodole by to lepiej sklecił

adams

  • Gość
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2009, 14:58:06 pm »
Witam!
A co powiecie o takich obiawach, klima swiezo zaladowana , chlodzi pare minut  i za chwile przestaje. bezpiecznik sprawdzony, podcisnienia Ok. Po otwarciu maski zawor w komoze silnika oszroniony przez chwile(ten cienki przewod). i fundamentalne pytanie do fachowcow. Czy nagzewnica ustawione pokretlo na zimne powietrz bez klimy powina nagzewac sie czy nie!!!!
przeciez jest zawor w komoze silnika ktory powinnien odcinac doplyw cieplego plynu? Prosze o mozliwe proste wyjasnienie tej kwesti, za co bede bardzo wdzieczny!
poz adams

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Klimatyzacja Daimler Double Six 91 rok
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:18:22 pm »
elektromagnes na sprężarce? sprawdź też ten bezpiecznik o którym pisałem wcześniej.