Autor Wątek: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?  (Przeczytany 5177 razy)

nikko7

  • Gość
elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« dnia: Lipiec 18, 2009, 19:20:18 pm »
Witam Wszystkich,
pytanie jak w temacie, gdzie jest elektrozawór sterujący EGT w 2,0D.

 Auto zaczęło mi mocno dymić, najpierw okazała się to standardowa rurka przed zaworem EGT, która najwyraźniej oświadczyła że ma dość i nie jest z tych co nie pękają ;) póki co załatana czeka na wymianę, jednak teraz okazało się, że jeszcze jest do wymiany elektrozawór sterujący pracą egt, auto z podłączonym egt dusi się, prędkość 130km/h wydaje się być ograniczona elektronicznie oraz sygnałami dymnymi z wydechu.Po odłączeniu podciśnienia od EGT wszystko wraca do normy.Wiem że można iść po wężyku podciśnienia i zlokalizować ów zawór jednak wchodzi on w peszel i nie chce mi się dłubać pół dnia szukając podejrzanego.Jeżeli ma ktoś wiedzę bardzo proszę o pomoc :)

pozdrawiam.

nikko7

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2009, 20:07:43 pm »
dokładnie, miało być EGR a nie EGT  ;D (egt to do innego auta wskaźnik miał być- trochę pomieszałem)

zygmunt

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2009, 21:14:12 pm »
Ja wymienilem zawor przy takich samych objawach i to nic nie pomoglo mysle ze powinienes poczekac, wymien ta rure gomowa ona wlasniesnie dochodzi dotego zaworu nastepnie przegon troche samochod na wysokich obrotac h i jak to nie pomoze to dopiero wtedy wymien zawor.
                                   Pozdrawiam Zygmunt
I jeszcze jedno, kiedys czytalem na forum ze ktos wymienil ta rore na nieorginalna i wyszlo mu to pare groszy moze uda Ci sie znalesc kto to napisal i skad ja wzial. Ja kupile orginal i kosztowal mnie 110€.Powodzenia. 

nikko7

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2009, 22:12:20 pm »
to jest stała bolączka iksow w dieslu ....
tutaj masz wiecej o tym
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,2524.0.html

dzięki za linka, co prawda już go czytałem ale dziękuję:)


Ja wymienilem zawor przy takich samych objawach i to nic nie pomoglo mysle ze powinienes poczekac, wymien ta rure gomowa ona wlasniesnie dochodzi dotego zaworu nastepnie przegon troche samochod na wysokich obrotac h i jak to nie pomoze to dopiero wtedy wymien zawor.
                                   Pozdrawiam Zygmunt
I jeszcze jedno, kiedys czytalem na forum ze ktos wymienil ta rore na nieorginalna i wyszlo mu to pare groszy moze uda Ci sie znalesc kto to napisal i skad ja wzial. Ja kupile orginal i kosztowal mnie 110€.Powodzenia. 

tylko  że po odłączeniu podciśnienia EGR`u lub po jego zaślepieniu problem ustępuje całkowicie, prócz tego, że wywala po kilku dniach check engine z powodu braku podłączonego EGRu (jest tam czujnik przed tą feralną rurką), mechanik również mi potwierdził że to na 100% jest elektrozawór sterujący EGR`em.

sprawdzając forum Mondeo i kłopoty silników TDCI to jest to jedna z głównych bolączek (prócz wtrysków, głównego koła pasowego, samego zaworu EGR, rur intercoolera, filtrów paliwa....kurde prawie cały silnik ;D )

szpulek

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2009, 11:35:20 am »
To moze wyciac EGR z programu? Probowales? pzdr

patron

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2009, 15:21:47 pm »
Witam! dziś wróciłem od mechanika i po wyświetleniu kontrolki błędu silnika również okazało się że zacina się u mnie ten zawór i podobno to jest dodatkowo powodem drobnego poszarpywania od czasu do czasu przy przyspieszaniu o czym też wspominacie, niby można z tym jeździć ale chciałbym wyminić ten zawór tym bardziej że nie lubie gdy świeci się jakaś kontrolka na tablicy, tylko w ASO cena jak zawsze masakra...1100 zł + uszczelki 56 zł + 190 zł wymiana :-/ no i moje pytanie, szczególnie do Zygmunta! czy wiecie gdzie można zawór EGR kupić i ewentualnie zamontować taniej? w sumie z zamontowaniem nie byłoby problemu, nawet jeśli miałbym to zrobić w ASO ale sam zawór...nawet miły Pan w ASO stwierdził żebym poszukał gdzieś taniej, podobno są też regenerowane, będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i namiary, aha, jeśli znacie dobry warsztat w okolicy Wrocławia, który mógłby się tym zająć, to również proszę o info, pozdrowienia!

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2009, 15:35:18 pm »
dzisiaj jade do Otwocka do kolesia ktory sprzedaje cale X-type'y na części (prawdopodobnie będę odkupował swoje kierunkowskazy :))). zapytam się o ten zawór.

adam74

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2009, 16:40:51 pm »
Przy okazji jak będziesz w otwocku zapytaj się ile chcą za kota na maskę na łezce lub kółku - kręconego

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2009, 17:37:37 pm »
btw: jestem ciekaw skad oni kurde w tych swoich sklepikach biorą np. używane dekielki do alu? przeciez nawet jak jakis Jag zatrzyma sie na drzewie to rzadko kiedy koła są w takim stanie, że nie mozna ich sprzedac...

z drugiej strony zawsze mozna tez zajechac do  mnie pod blok ze srubokretem!

oskioski

  • Gość
Odp: elektrozawór sterujący EGT w 2,0D - gdzie jest?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 29, 2009, 22:11:43 pm »


z drugiej strony zawsze mozna tez zajechac do  mnie pod blok ze srubokretem!
o to to własnie  :-X