Autor Wątek: Renowacja elementów drewnianych seria III  (Przeczytany 9747 razy)

naughtycat23

  • Gość
Renowacja elementów drewnianych seria III
« dnia: Lipiec 07, 2009, 11:06:57 am »
Witam,

zwracam się do wszystkiech którzy przegryzli się przez ten temat i sami wykonali renowację elementów drewnianych. Zestaw krótkich pytań:
- jakiego rodzaju drewno zostało użyte ??
- co do listwy umocowanej w drzwiach nie będę miał problemu z jej odkręceniem wysatrzy zdjąć boczki jestem ciekawy jak się ma sytuacja do deski rozdzielczej ??
- jakiego lakieru używać do takich prac ??? Czy powinnienem o czymś pamiętać - ile warst lakieru kładzie się na powierzchnię ??

Z góry dziękuję za wszelkie dopowiedzi i podpowiedzi pozdrawiam  :-V

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2009, 19:48:43 pm »
witaj, zajmuje sie takimi tematami hobbystycznie z racji tego że jestem właścicielem stolarni. Robiłem drewno do kilku aut, w III serii drewno w boczkach jest na wsuwki także nie musisz odkręcać boczków, co do meblościanki to nie powinna być w agonalnym stanie raczej do renowacji, najgorszy jest element przy zegarze ew. komputerze (w zależności od wersji) trzeba wyczyścić metal do żywca i fornirować na nowo, drewnem użytym wg. mnie jest korzeń orzecha, czeczota ew. orzech amerykański w zależności od wersji. Wszystkie drewna były bejcowane, aby uzyskać efekt lustra musisz przynajmniej 8-10 razy podkładować i wyrównywać między warstwami i na koniec lakier 100% gloss na dwa razy też wyrównując między warstwami, a no i na koniec oczywiście polerka. Ja używam tych lakierów http://www.renner-polska.pl/ współpracuję z nimi już parę lat i jakość jest na najwyższym poziomie. Zrób zdjęcia to dam Ci jeszcze kilka porad konkretnie do twojego przypadku. Obecnie też robię drewno w III serii:))

naughtycat23

  • Gość
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2009, 21:01:45 pm »
Dzięki richie za wszelkie porady  :-R
Ostatnio zdejmowałem boczki w drzwiach i faktycznie masz rację same boczki są w bardzo dobrym stanie chodzi mi głównie o deskę rozdzielczą która de facto jest również w niezłym stanie jednak krawędzie dookoła schowka są wytarte no cóż nie sądzę że któryś z poprzednich właścicieli kiedykolwiek oddał ją do renowacji  :-thumpdown
Strasznie mnie to męczy gdy na to patrzę mierzę również siły na zamiary i nie wiem szczerze czy powinienem zabrać się za to samemu czy też może zlecić to Komuś kto ma doświadczenie w tej kwestii po prostu aby mieć pewność że będzie to zrobione fachowo jak uważasz ??? Druga kwestia jest taka ( spróbuję dodać zdjęcia żeby zobrazować o co mi konkretnie chodzi :) iż problem znajduję się w miejscu dokładnie pod kompem w miejscu zamocowania leapera gdzie prawdopodobnie lakier popękał pytanie czy tylko lakier warstwa zewnętrzna czy być może cały element ????

Dzięki jeszcze raz i mam pytanko możesz mi napisać na privie ile kosztuję u Ciebie tak kompleksowa renowacja ????

Pozdrawiam  :-V

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2009, 23:51:53 pm »
renowację warto robić całościowo nawet na elementach które optycznie tego nie wymagają, tylko wtedy będzie gwarancja idealnie tego samego odcienia drewna. Koniecznie wyślij zdjęcia dopiero wtedy będę mógł coś wiecej napisać o cenie, na tym elemencie przy jaguarze na bank pęknięte jest wszystko włącznie z fornirem. Strzela tak paskudnie, bo podstawą jest metal. Ja robiąc sobie renowację w XJS najpierw na metalowe elementy kleiłem bawełnianę cieniutką tkaninę i dopiero na to kleiłem fornir, jest to stary sposób ale na pewno dający gwarancję dłuższego życia takiego elementu.

fjacolo

  • Gość
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2012, 15:06:13 pm »
witam
Posiadam serie III i równiez jestem zainteresowany renowacją elementów drewnianych. Poprosze Richie o kontakt (adres mailowy) w tej sprawie to przesle zdjecia do wyceny.

Offline Asaf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Działdowo
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2013, 19:35:13 pm »
Czy temat można obudzić ? Czy ktoś z użytkowników ma doświadczenia z profesjonalną naprawą elementów drewnianych ? Czy ktoś może sprzedać element jakikolwiek do próby renowacji ? Czy ktoś ma wiedzę na temat forniru jaki należy wybrać ?
Pozdrawiam
Asaf
Daimler Double Six 1993  6,o l  V12  XJ81
Daimler Double Six Seria III 1989 V12 5.3l
Był Daimler   X308       1999  4,0 l   V8

FRESH

  • Gość
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2013, 16:24:51 pm »
witam
popieram pobudzenie tematu odbudowy deski rozdzielczej, jestem również zainteresowany odbudową
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 16:31:26 pm wysłana przez FRESH »

Tyskiejag

  • Gość
Odp: Renowacja elementów drewnianych seria III
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:32:40 pm »
jeżeli fornir nie jest uszkodzony wystarczy szlifowanie oraz kilka warstw lakieru bezbarwnego.