Autor Wątek: Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?  (Przeczytany 176 razy)

Offline LUGAN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?
« dnia: Wrzesień 16, 2024, 18:24:49 pm »
Dzień dobry wszystkim, z tej strony Łukasz. Od kilku dni posiadam pierwszego w swoim życiu Jaguara, dlatego proszę mi wybaczyć, jeśli pytania, które zadam, będą naiwne lub po prostu głupie. Po mału odkrywam funkcjonalność swojego egzemplarza, ale niestety nie mogę znaleźć kilku opcji, pomimo przeczytania instrukcji. Generalnie to, to co dla mnie jest sufitem, dla Was jest podłogą, dlatego mam śmiałość zapytać.
Otóż posiadam Jaguara XE z 2017 r. Ostatnie 8 cyfr VIN to: HCP12938
Nie mogę odnaleźć slotu kart SD. Być może nie ma to w mojej wersji wyposażenia w żadnym miejscu? W takim razie jak mogę zaktualizować mapy w swojej nawigacji? Aktualnie wgrane datowane są na 2017 r., więc są lekko nieaktualne.
Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość aktualizacji softu radia, czy też po prostu panelu obsługi (dotykowy, bez dodatkowych guzików, z czytnikiem płyt CD). Czy w ogóle jest sens takiej aktualizacji? Czy zwiększy ona funkcjonalność tego urządzenia?
Gdybym podał za mało informacji, jestem do Waszej dyspozycji. Bardzo proszę o łagodne potraktowanie mojej niewiedzy. Jestem tutaj i mam śmiałość zapytać, żeby nauczyć się nowej rzeczy, a przy okazji przywitać się z Wami.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Offline Czester Bednarz

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2024, 19:22:25 pm »
Szczęśliwcze, masz nawigację InControl Touch Pro. Swego czasu JLR bezpłatnie robił na nich aktualizację i uruchamiał funkcjonalność Android Auto i Car Play (dla wersji 10,2 cala). Co do aktualizacji map offline (nie wiem czy jest darmowa) znalazłem takie coś:

https://www.jaguarforum.com/threads/how-to-update-maps-incontrol-pro.114279/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2024, 19:35:41 pm wysłana przez Czester Bednarz »
XF x260 2017 AJ126

Offline LUGAN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Odp: Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2024, 20:04:24 pm »
Jeszcze chyba nie wiem co kryje się za tym moim szczęściem. ? Rozumiem, że sugerujesz udanie się do dealera i poproszenie o wgranie funkcjonalności CarPlay? Teraz, podłączywszy kabel w schowku do portu USB, nic się nie dzieje poza ładowaniem telefonu i aktywacją funkcji bluetooth.

Offline deCastelano

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jaguar XE 35t
Odp: Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2024, 08:29:59 am »
Co do map to aktualizuje się je przez port USB w podłokietniku, nie czytnik kart pamięci. Możesz zrobić zdjęcie złącz, które tam masz i wstawić? ew. opisać. Od tego zależy czy będziesz miał możliwość aktualizacji systemu, żeby obsługiwał Carplay i Android Auto - jeśli nie będziesz miał tej możliwości to nie warto aktualizować, bo innych bajerów nie będzie. W moim przypadku miałem tam HDMI MHL, 2x SS USB oraz gniazdo na kartę SIM. Zaktualizowałem system w Jaguar MM Cars Warszawa, ale tam jest to usługa odpłatna - nie wiem jak w innych miejscach.
Mapę natomiast zaktualizowałem sam poniższym linkiem. Kupiłem mapę ze strony i postępowałem zgodnie z instrukcją (mapa pobrała się na dysk USB (potrzebny z tego co pamiętam co najmniej 32 GB lub 64 GB) a potem wpiąłem do auta, kilkanaście minut instalacji, et voila!

Link do zaktualizowanych map:
https://here.navigation.com/brands/Catalog/Catalog_Jaguar/en_GB/HEREEMEA/EUR
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM

Offline LUGAN

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
Odp: Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2024, 11:02:00 am »
W podłokietniku mam 2x port usb (chyba SS) i port 12v do ładowania. Brak HDMI, brak slotu SD, brak slotu SIM. Z tego co czytałem, aktualizacja nie ma sensu, bo do CarPlay jest potrzebny przynajmniej HDMI?
Czy wymiana panelu ze slotami na zwiększającą funkcjonalność ma jakikolwiek sens, czy raczej nic nie da, bo nie jest doprowadzone przyłącze?

Czyżby pozostawała mi sama aktualizacja map? Zawsze coś, ale pytanie czy przy moim zestawieniu złączy również uda się przez USB?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Offline deCastelano

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jaguar XE 35t
Odp: Funkcjonalność systemu, jak zaktualizować mapy?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2024, 13:06:15 pm »
1. Zgadza się, w tym zestawieniu Carplay nie będzie, szkoda kasy na aktualizację.
2. Kiedyś trafiłem na zagranicznym forum na wątek z wymianą, ale nie pamiętam czy to miało sens.
3. Mapy powinieneś z tym zestawem bez problemu zaktualizować
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2024, 20:09:19 pm wysłana przez MicGin »
Jaguar XF '12 3,0 275KM -> Jaguar XE '17 3,0 380KM -> Tesla Y '23 506KM