Autor Wątek: Jaguar XE 2.0d 2018 - dziwny świst przy przyspieszaniu  (Przeczytany 437 razy)

Offline 4783rt94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Jaguar XE 2.0d 2018 - dziwny świst przy przyspieszaniu
« dnia: Sierpień 29, 2024, 22:22:44 pm »
Cześć,
Niedawno kupiłem Jaguara XE 2.0d z 2018 i ostatnio zaczął mnie irytować pewien dźwięk, który wydobywa się przy przyspieszaniu. Tak jakby świst powietrza (turbosprężarka?). Posłuchajcie proszę nagrania i dajcie znać czy to normalne (pierwszy raz mam Jaguara i pierwszy raz mam disela).

Z góry dziękuję!

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Jaguar XE 2.0d 2018 - dziwny świst przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2024, 05:51:29 am »
Jak dla mnie to sa raczej konczace się lozyska walkow balansujacych. Jezeli potwierdzi sie wstepna diagnoza to od razu robilbym wymiane rozrzadu, silnik i tak musi byc wyciagniety z auta. Oczywiscie na poczatek weryfikacja luzu osiowego turbiny, ale ja tu slyszę balance shaft. Popatrz sobie na YT, jest kilka filmow z wymianą wałkow..
Jaki masz przebieg? Sprawdzales na osh.jaguar.com jaki byl wczesniej interwal wymiany oleju?

Offline 4783rt94

  • Aspirant
  • Wiadomości: 2
  • Kocham to forum
Odp: Jaguar XE 2.0d 2018 - dziwny świst przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2024, 08:37:44 am »
Dziękuję za odpowiedź.
Na osh.jaguar.com jest tylko jeden wpis dotyczący wymiany oleju, w dodatku nieaktualny, bo przy silniku wisiała zawieszka z datą wymiany oleju 07.09.2023 przy 106 000 km.
Po zakupie od razu wymieniłem olej (jakieś 2 tygodnie temu przy 114 000 km).

Czy taka usterka może poczekać na finansowo lepsze czasy, czy pilnie powinna być jak najszybciej wymieniona? Dodatkowo, orientujesz się jaka może być tego cena w ASO? Nie ukrywam, że po zakupie budżet jest juz nadszarpnięty i muszę to wszystko dobrze zaplanować. 😊

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Jaguar XE 2.0d 2018 - dziwny świst przy przyspieszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2024, 08:54:28 am »
Walki balansujace na allegro 1900zl. Niestety robocizna pewnie dwa razy tyle, dlatego warto rozwazyc od razu wymianę kompletnego rozrzadu.
Co do trwalosci tych silnikow nie bede sie wypowiadac, ja wymienialem olej co 10kkm od nowosci i u mnie zadnej katastrofy nie bylo. Niemniej jednak na FB i YT sa setki przykladow naglych powaznych awarii tych jednostek.Widac to rowniez w ogloszeniach na otomoto, chyba zadna marka nie ma w ogleszeniach takiego udzialu ofert z zepsutym silnikiem co jaguar. Najpierw diagnoza u mechanika, najlepiej tego, ktory zna te silniki, potem decyzja.