Autor Wątek: Czasami nie może się rozpędzić....Pomoże ktoś?  (Przeczytany 262 razy)

Offline tadeuszpergol

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Czasami nie może się rozpędzić....Pomoże ktoś?
« dnia: Wrzesień 05, 2024, 15:06:17 pm »
Silnik 2.0 D biturbo 250 KM, automat. Czasami jest problem na rozpędzeniu się na pierwszym biegu tzn. wciskać gaz a on nie regauje tylko jedzie jak by się toczył i bardzo powoli się rozpędza, potem nagle załapuje i normalnie jedzie. Dzieje się tak co jakiś czas. Zmieniałem sitko i czyściłem EGR bez rezultatów. W tym momencie komputer pokazuje niskie ciśnienie przy doładowaniu. Ale jak jest normalnie wskazuje już normalne ciśnienie. Ktoś miał podobny problem? Dodam, że tylko raz się zdarzyło że wywalił mi błąd "ograniczone osiągi" ale po ponownym odpaleniu silnika było już wszystko OK.

Offline Czester Bednarz

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Czasami nie może się rozpędzić....Pomoże ktoś?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2024, 08:41:03 am »
Dolot od przepływomierza do turbiny/turbin trzeba sprawdzić na szczelność, obwód odmy też. Sterownik kalkuluje powietrze razem z "przedmuchami". U mnie jak odkręcisz wlew oleju to od razu obroty wariują

EDIT
Ewentualnie geometria turbiny się przycina, można psiknąć jakiejś nafty, spray silikonowy (coś co smaruje, a nie niszczy gumy/plastików) na mechanizm ruszający geometrie. Może pomóc
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2024, 10:10:40 am wysłana przez Czester Bednarz »
XF x260 2017 AJ126