Autor Wątek: Wtyczka, kostka do zegarów licznika problem  (Przeczytany 374 razy)

Offline Kubasx308

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Wtyczka, kostka do zegarów licznika problem
« dnia: Sierpień 02, 2024, 13:02:18 pm »
Witam, poszukuje wtyczki która jest umieszczona w zestawie liczników, zegarów po lewej stronie. Jest uszkodzona i powoduje błędy i tryb awaryjny, jest 26 pionowa. Jest zakłócony przesył informacji bo styki w kostce są już wyrobione. Jak ręką trzymam ja wciśnięta to jest ok a jak jakiś dołek to odłącza jakieś piny i uruchamia tryb awaryjny i błędy  ??????.  Nie wiem jak i gdzie mogę tego w ogóle szukać.
Xj x 308 4.0 2002
Pozdrawiam 

Offline piorek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 277
  • Kocham to forum
Odp: Wtyczka, kostka do zegarów licznika problem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2024, 19:09:15 pm »
Najlepiej kup wiązkę lub jej fragment z jakiegoś auta i przełóż wtyczkę - nie pamiętam dokładnie jakie piny są zastosowane akurat w tej wtyczce, ale generalnie bardzo prosto można dorobić narzędzie do ich rozpinania.

Offline Kubasx308

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wtyczka, kostka do zegarów licznika problem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2024, 17:21:13 pm »
Dzięki za pomoc, jedną zamówiłem w Chinach za 8,50 zł a drugą poszukam tak jak pisałeś i będę próbował. Generalnie ciężko znaleźć takie wtyczki w Polsce na aukcjach.
Pozdrawiam Paweł

Offline Kubasx308

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: Wtyczka, kostka do zegarów licznika problem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2024, 20:13:31 pm »
Witam, problem zrobił się większy ponieważ podczas demontażu wadliwej kostki i usunięciu przewodów nie zostały zrobione zdjęcia, który kolor do którego gniazda  ??????. Nową wtyczkę już mam ale i prośbę o schemat lub zdjęcia podłączenia przewodów do tej wtyczki.