Autor Wątek: X308 zgasł nie odpala wymiana pompy paliwa  (Przeczytany 472 razy)

Offline sonix001

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
X308 zgasł nie odpala wymiana pompy paliwa
« dnia: Lipiec 07, 2024, 21:14:53 pm »
Witam,

Czy orientuję się ktoś jak dostać się do pompy paliwa w x308?

Samochód podczas jazdy zgasł nie odpala po sprawdzeniu bezpieczników spalony jest od pomy paliwa po wymianie bezpiecznika na nowy cały czas go pali

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.013
Odp: X308 zgasł nie odpala wymiana pompy paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2024, 18:17:44 pm »
Pompa siedzi w zbiorniku, zeby ja wymienic musisz wyciagnac zbiornik. Do przewodow pod autem potrzebujesz specjalnego narzedzia do sciagania linii i szesc paciorkow przed spaniem zeby nic sie przy okazji nie polamalo.

Offline sonix001

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: X308 zgasł nie odpala wymiana pompy paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2024, 21:38:34 pm »
Dzięki właśnie dzisiaj się dowiedziałem ze ktoś już coś robił coś przy pompie paliwa i znalazł dziwny sposób jak wycięcie górnej części karoserii wiec chyba się obejdzie bez wyciągania zbiornika :)
 
Raczej to nie jest oryginalny otwór :) znalazłem dwa przewody bez izolacji które robiły zwarcie po zaizolowaniu pompa odpaliła na 20 minut i dalej nie działa :( na krótko działa bez problemu bezpiecznik dobry przekaźnik przełożyłem z innego miejsca i dalej nic czasami się włączy na chwilkę i silnik gaśnie

Co ją załącza jak wygląda temat z masą ?

« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2024, 21:46:22 pm wysłana przez sonix001 »

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.013
Odp: X308 zgasł nie odpala wymiana pompy paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2024, 00:22:47 am »
No mogli chociaz wyciac to lepiej, nie mowilem wczesniej bo to jednak rzezba, chociaz bardzo popularna w tych rocznikach. Zgaduje ze czarny to masa a bialy zasilanie, niestety nie znam schematu do niego, moze ktos ma i sie pochwali.

Offline sonix001

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: X308 zgasł nie odpala wymiana pompy paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2024, 13:05:39 pm »
dokładnie mogli lepiej to zrobić ale pomysł nie taki zły pompka wymieniona na nową działa :)