Autor Wątek: Problem z silnikiem xe 2.0d 163km  (Przeczytany 775 razy)

Offline wilczeg

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • ...
Odp: Problem z silnikiem xe 2.0d 163km
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2024, 15:41:23 pm »
Zbyszek z calym szacunkiem ale przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi. Mialem XE kilka dobrych lat, dbalem, dmuchalem na zimne jednak lista wystepujacych problemow i doswiadczenia innych uzytkownikow daly mi do zrozumienia ze dalsza eksploatacja to zbyt duze ryzyko. Bylem aktywnym uzytkownikiem m.in. tego forum, wiele osob zwracalo sie o wsparcie stad moja szeroka wiedza poparta doswiadczeniem. Przypadki o ktorych wspominam mialem szanse poznac na tyle szczegolowo ze zdecydowalem sie na sprzedaz auta. Szanuje decyzje innych zycze wszystkim unikniecia kosztownych napraw oraz pelnego zadowolenia z auta do samego konca eksploatacji.

Hej, a powiedz te problemy dotyczą tylko diesla ingenium
? Czy benzyny też ?
I prosze napisz czy powyższe problemy poprzedzają jakieś objawy.
Podpowiesz czym i w jaki sposób to mierzysz? Tak z ciekawosci. Postów od "Robika" proponuję za dużo nie czytać bo według niego 99% tych silników sie "wywali" w ciągu 100.000 to skąd na olx samochody z przebiegami 250k? Oczywiście należy brać to pod uwagę, ale nie popadajmy w paranoje. Chyba po prostu ma złe doswiadczenia... :) nie mówię, że nie ma racji, ale nie wszystkie auta są dojechane...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2024, 17:59:11 pm wysłana przez wilczeg »
Jaguar Prestige 2016 (model 2017) 2.0d 180km.

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 418
Odp: Problem z silnikiem xe 2.0d 163km
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2024, 16:43:03 pm »
Ja tak nie uważam, kupiłem drugiego Jaga diesla chociaż byłem oczytany w takich przypadkach.


Wysłane z iPhone
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: Problem z silnikiem xe 2.0d 163km
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2024, 21:15:31 pm »
Jak widac kazdy z nas ma inne doswiadczenia. Tak jak wspiminalem wczesniej, przygladalem sie brytyjskiemu forum XE gdzie popularnosc Jaguara jest wieksza niz w PL i przerazila mnie liczba osob poszukujacych odpowiedzi na rozne lzejsze i powazniejsze przypadlosci. Nawet lojalni klienci JLR zaczeli zwyczajnie uciekac od aut z silnikiem diesla serii ingenium. Nie mam zamiaru sie licytowac na przebiegi i indywidualne doswiadczenia bo jie o to chodzi, po prostu ewentualny zakup musi byc mocno przemyslany bo w przeciwnym razie koszt naprawy wyniesie polowe wartosci auta. Zobaczcie jaki % XE oferowanych na otomoto ma informacje o awarii silnika i nikt ich nie naprawia ... przypadek? Zastanawiajacym sie nad kupnem JLR polecam dogłebna analize materialu na you tube, mozna zapoznac sie z liczną serią filmów, ktore traktuja o ingenium i niszowym aucie:

https://youtu.be/RsenEjJ-ux4?si=Cl7zJNQJ3qNLvcTs