Autor Wątek: kupione auto- wyciek?para?kamera?  (Przeczytany 1460 razy)

Online weronikaXE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
kupione auto- wyciek?para?kamera?
« dnia: Maj 06, 2024, 06:29:14 am »
Witajcie
Kupiliśmy Jag XE 2015, 2,0d, 140000 przebieg, Salon PL wczoraj (59000tyś zł, )
Do domu mieliśmy około 130 km, wszystko fajnie , pięknie, nie było się do czego przyczepić.
Pierwsze tankowanie, para z baku się wydobyła? Pierwszy raz w życiu coś takiego widzieliśmy  :-\ dziś raz jeszcze spróbujmy.
Kolejna sprawa , gdy sie go odpala , trzęsie silnikiem - 3 sekundy a potem pracuje równo....
i najważniejsze - wyjeżdżając z garażu była plama 0,5cm oleista  ? wszystko jest zabudowane nic nie widać, postaram się mechanika poprosić o oględziny,
Mamy faktury na rozrząd z tamtego roku i turbo ,
Kamera cofania chyba szwankuje, myga razem z czujnikami ...
Coś pomożecie , stres nie zjada co dalej  ?????? ?????? ??????
jakieś wady, usterki....


Offline Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2024, 09:17:15 am »
Opary przy tankowaniu to tylko jedna z wielu typowych usterek występujących w pierwszych modelach XE. Na angielskich forach piszą, że niektórym udało się to naprawić na gwarancji. Ja po prostu tankowałem bez trzymania pistoletu.
U mnie skrzynia ZF 8HP miała ślady (jeszcze) niegroźnego pocenia się przy przebiegu 90tys, następnym razem możesz ocenić czy plama jest pod silnikiem czy skrzynią. Ale to nie o skrzynie bym się martwił czy tam pewnie luźnym kablem zasilającym kamerę i czujniki,
Mam nadzieję, że świadomie kupiliście samochód z tym silnikiem, w przeciwnym wypadku polecam wystawić go na sprzedaż i zminimalizować straty. Bo skoro już teraz się stresujecie to na waszym miejscu wolałbym stracić 20% niż nie spać po nocach.

Online weronikaXE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2024, 09:41:38 am »
zgadza się , najbardziej nas zmartwiła plama , już jesteśmy umówieni na przegląd do warsztatu w którym był wcześniej serwisowany, zobaczymy co tam wyjdzie. Jest chyba jeszcze cos takiego jak Rękojmia, sprzedawca nie mówił o żadnych wyciekach i usterkach, jak wyjdzie coś powazngo to chyba będzie trzeba samochód "oddać' i odzyskać pieniądze  :-\. W życiu się  z czymś takim nie spotkaliśmy, samochody były różne w domu, zobaczymy, ja sie za wczasu zawsze stresuje  :'(
dzięki za info , dobre i tyle :)

Offline Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2024, 10:21:05 am »
Silnik sam w sobie, jak bardzo nie byłby awaryjny, dopóki nie będzie faktycznie zepsuty. to nie jest wada ukryta. Z tymi wadami które faktycznie wyszły nikt nie zmusi sprzedającego do przyjęcia zwrotu.
Chciałbym podkreślić, jak dla mnie każdy używany samochód z tym wynalazkiem dieslem Ingenium 2.0 pod maską, nie mający aktualnie żadnej usterki, to dla mnie tykająca bomba której sprzedaż oznacza przeniesienie na kogoś innego problemu za który jeszcze ten ktoś Ci płaci. Nowy samochód z tym silnikiem to tylko na wynajem długoterminowy/leasing z obowiązkiem przyjęcia go przez dealera na koniec z powrotem.
- Znajdzie mi drugi silnik który ma na Facebook grupę zrzeszającą ludzi których dotknęła całkowita awaria tego silniki, 5000 członków w 2 lata, podczas gdy samochodów z tym silnikiem jest na świecie relatywnie mało.
- Przeglądasz otomoto -  co chwile widzisz w opisie, że ktoś "chwali" motorem z mniejszym przebiegiem niż samochód.
- Przeglądasz autocentrum -  zdarza się, że na 10 zgłoszonych usterek 2 to kompletne awarie silnika.
- Cena gołego silnika na allegro - kilkukrotnie wyższa niż innych 2 litrowych diesel'ów, czyli jest na nie popyt.
Szczerze wam radzę wystawcie ten wynalazek za tyle za ile go kupiliście a gdy raz na 2 miesiące ktoś przyjdzie go obejrzeć to na pytanie o silnik mówcie, że to pewnie jakaś jednostka z Forda.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2024, 10:31:52 am wysłana przez Krzych1991 »

Online Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2024, 10:53:58 am »
Te silniki to najwieksza porazka w historii motoryzacji. Tylko niewielka liczba pojazdow powoduje ze te "tragedie" przezywaja uzytkownicy w zaciszu czterech scian :)

Kolego, zrob wszystko zeby zwrocic pojazd, chyba ze masz odlozone 30 tys zl na remont/wymiane silnika.
1. Czy masz faktury za wymiane rozrzadu, jakies dokumenty ze ktos cos z tym zrobil wczesniej? Trzesienie na zimnym silniku to wlasnie objaw zuzycia rozrzadu.
2. Wyciek to najczesciej spotykany objaw tego  w jaki sposob koncza silniki ingenium! Mianowicie pjawia sie owalizacja tulei cylindrow, wymiana rozrzadu tylko uwidacznia ten problem, bo dobrze ustawiony rozrzad implikuje zqiekszone cisnienie w skrzyni korbowo-tlokowej i sa przedmuchy. Wlacz silnik i wyciagnij bagnet - jezeli dymi sie jak przy wyborze papieża to dla mnie sygnal zuzycia tulei. Cisnienie jest zbyt duze i wypycha olej najslabszym ogniwem tj. oringiem uszczelnienia walu napedowego i leci dolem na laczeniu ze skrzynią.
3. Trzecia mozliwosc to rpzrzad byl robiony najmniejszym kosztem i cieknie przez slabo uszczelniona oslone rozarzadu ale to opcja najmniej prawdopodobna.
4. Dymek z wlewu paliwa to prawdopodobnie efekt tankowania pod korek przez poprzedniego wlasciciela. Znaczna czesc pistoletu wystaje poza wlew i stad efekt porannej zorzy - to niewielki mankament z perspektywy wlascicieli JLR :)

Rekomendacja - uciekac z tym autem jak najszybciej.

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2024, 13:03:48 pm »
Wejdzcie na fora BMW i Audi.  Tam dopiero jest porazka.A auta drozsze niz Jaguar.
Silniki biorace olej tyle co paliwa. Zacierajace sie itd.Szkoda slow.
Nie ma reguly.
Jak ktos zle serwisowal to nastepny nabywca ma problemy.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2024, 14:06:14 pm »
My tutaj mówimy o jednym konkretnym silniku w dwóch mniej popularnych marekach samochodów. Podaj jakiś konkretny silnik z którym są większe problemy a nie "Audi i BMW" które na papier toaletowy wydają więcej niż roczne obroty Jaguara i Land Rovera.
Spróbuj znaleźć w internecie kilka konkretnych przykładów całkowej awarii silnika. Ja bez problemu znajdę 50 może nawet 100. Powodzenia w szukaniu. Na koniec trzeba będzie też porównać wolumen sprzedaży bo takich 3.0TDI na pewno sprzedano o rząd wielkości więcej więc liczba awarii powinna być odpowiednio większa. Oczywiście muszą to też stosunkowo nowe przypadki a nie po 300tys przebiegu w 15 letnim aucie.

Masz tutaj na początek kilka przykładów tylko z jednego polskiego portalu:
https://www.autocentrum.pl/usterki/jaguar/xf/ii/sedan/uszkodzony-silnik-20949/
https://www.autocentrum.pl/usterki/land-rover/discovery-sport/suv/silnik-diesla-2.0-td4-180km-2015-2019/awaria-silnika-204dtd-ingenium-22114/
https://www.autocentrum.pl/usterki/land-rover/range-rover-velar/suv/silnik-diesla-3.0-sd6-300km-2017-2020/zatarcie-silnika-21938/
https://www.autocentrum.pl/usterki/jaguar/xe/sedan/awarie-rozrzadu-21067/
https://www.autocentrum.pl/usterki/land-rover/discovery/v/terenowy/silnik-diesla-2.0-sd4-240km-2016-2020/awaria-i-wymiana-2-silnikow-19474/

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2024, 14:06:31 pm »
A co takiego się dzieje w tych silnikach? Bo mam już 100k i nic się mi nie stało. Właśnie kupiłem nowego z tym silnikiem tyle że benzynowym.

Offline Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2024, 14:09:44 pm »
Z benzynowymi nie ma takich problemów. Z 3.0 litrowymi dieslami raczej też.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2024, 14:13:09 pm »
Jak kupowałem w 2017 roku bmw n47 to też się naczytałem, że to najgorszy silnik w historii. A zrobiłem 250 000 km. I nawet rozrządu nie zmieniałem.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2024, 15:46:50 pm »
I o czym to świadczy? ...o niczym. Teściu też kiedyś polonezem zrobił 290tys bez dotykania, i co ...wszystkie inne się rozlatywały. Jak są stwierdzone wady to są i to kwestia czasu którego właściciela i kiedy dopadną. Ingenium to szrot i tyle. Na youtube macie mnóstwo filmów z profesjonalnych warsztatów co z tymi silnikami nie tak.

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2024, 15:52:02 pm »
Rozumiem, ale zadaje pytanie co jest nie tak w tych silnikach a nikt mi nie odpowiada. Tylko odpowiadacie wszystko. Hej czyli co ? Bo może nie tak są wymiany oleju co 30 k. Zobaczymy. Może mój też się zepsuje.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2024, 18:22:29 pm wysłana przez MicGin »

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2024, 16:01:24 pm »
Wada polega na temperaturze pracy dochodzącej do 130*C. Wyrzyna tuleję pierwszego cylindra i rozwala panewki, tyle w skrócie. Ekosreko to zawdzięczamy  ;D. W normalnym silniku temp. pracy to ok. 90 tu normalna to 125 dochodzi do 130 przy np. ostrym przyśpieszaniu, do tego materiały itd....

Online Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2024, 18:54:26 pm »
Ja wyczytałem że problemem są dysze które spryskują tłok od spodu w celu chłodzenia. Częstsza wymiana oleju pomaga ale nie całkowicie. Drugi problem to zbyt cienkie pierścienie zgarniające które się deformują jak tłok się za bardzo rozgrzeje.
W nowszych modelach czyli końcówka 2019 (MY20) już niby to poprawiali ale nikt nie jest pewny.
Miałem MY2017 i zrobiłem nim jakieś 70 Tkm (do 115 Tkm) i zmieniłem na MY2020 i wszystko to wiedziałem i dalej o tym czytałem a jednak kupiłem diesla.
Wszystko się sprowadza jak silnik był katowany (wymiany oleju) w pierwszych swoich kilometrach. Zmieniając olej tak jak serwis chce to robisz 100 Tkm i masz tylko 3 wymiany, jak ktoś jeszcze ma ciężką nogę to już silnik może być wymieniany.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2024, 22:14:13 pm »
Już czytałem
Jak to e pace nie potrafi wypalać dpf zatyka rozrzedza olej itp. I w ogóle nadaje się na śmietnik.
Heh. Żałosne to jest bo jakoś mam od nowości mam 101 tys chyba i ciągle normalnie wypala dpf. Nigdy się nie zatkał a autem jeździ żona głównie po mieście.