Autor Wątek: kupione auto- wyciek?para?kamera?  (Przeczytany 1573 razy)

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 07, 2024, 15:19:54 pm »
A więc tak:)  >:D
Byliśmy na przeglądzie u Mechanika, u którego był serwisowany przez 3 ostatnie lata przez ostatniego właściciela.
Wszystko super Extra!!!!!!!!!!!!!! ulga, olej leci z wahacza, silnik , czyściutki , wszystko gitara,  mało nie umarałma ze szczęścia, taki sters.  ;D
Faktury mamy na rozrząd, turbo itp
Właściciel warsztatu zajmuje się tylko Autami Brytyjskimi , powiedział , że to co piszą  w necie to w zasadzie prawda, padają silniki , ale jak DBASZ TAK MASZ :)
JESTEŚMY TAK Z NIEGO ZADOWOLENI , TO JEST MOJA PERŁA   :logojcpf:
PS: wymiana wahacza będzie w piątek 1100 wahacz + wymiana :)( kamera też do wymiany- będzie robiona 2300 nowa nie ma zamienników, para leci taki ich urok/wada podobno))
pozdrawiam, was i szerokiej drogi NAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ  :-V :-V

No i super gratuluje. Ja swojego XE odebrałem 4 tygodnie temu i też jestem bardzo zadowolony. Pięknie wygląda świetnie się prowadzi i w porównaniu do poprzedniego bmw 3 nie jest nudny. Na stronie https://osh.jaguar.com możesz sprawdzić jak był zmieniany olej w aso.
Pozdrawiam  :-A

Offline piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 334
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 07, 2024, 17:12:44 pm »
To teraz czekamy na Wasze fotki w galerii  :-bry
Pochwalcie sie Jaguarami. Zdjęcia powinny być w pieknym słońcu robione. Koty lubią się grzać 😃
Oczywiście nie mam na myśli temperatury cieczy chłodzącej🤣
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2024, 18:30:19 pm wysłana przez piotrrf »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline weronikaXE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Dziwnie odpala ??
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 11, 2024, 18:29:46 pm »
Heja
W poprzednim poście wspomniałam o dziwnym odpalaniu auta , mechanik powiedział że taka ich kultura , ale jeszcze inaczej od wczoraj odpala . Nawet nie wiem jak to opisać , może ktoś miał już coś podobnego …. Tylko rano , tak jak by klekot , niby pali a jak by nie mógł , do 5 sek to trw może mniej ,a potem dobrze czysto chodzi , w ciągu dnia już się to nie powtarza …. ??????
Macie jaka speców Warszawa okolice ?

Pozdr
Jag 2.0d , 2015,140tys, w tamtym roku rozrząd i turbo.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Dziwnie odpala ??
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 12, 2024, 00:14:34 am »
Najlepiej nagraj. W tym silniku wiele może niedomagać. Może napinacz/rozrząd rzęzi, może świece żarowe słabo grzeją, itd...Z opisu nic się nie wywróży.

Offline weronikaXE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: Dziwnie odpala ??
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 12, 2024, 09:29:20 am »
nagrałam ,ale plik się nie mieści :( spróbuje w inny sposob i wrzucę

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: Dziwnie odpala ??
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 13, 2024, 07:01:26 am »
linka z netu wklej
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2024, 16:23:08 pm wysłana przez MicGin »

Offline weronikaXE

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
jednak Generalny remont po kupnie?! :( czy jednak zwrot?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2024, 12:53:51 pm »
Witajcie,  ze dwa posty temu pisałam, że wszystko super, jednak nie  :o
Silnik wymaga remontu , dzwoniliśmy do sprzedającego, że chcemy najlepiej oddać samochód,  powiedział że jest w szoku? że sprawdzał go przez sprzedażną , nie wiem mam mętlik w głowie. Dziwnie odpalał na dwa dni od naszego zakupu, i się okazało że nie ma kompresji i chyba coś z olejem.. Na naszym warsztacie 28.000 u innego 20.000 tys. na razie , czekamy na odpowiedz Pana. Macie takie historie ? Jak to widzicie?
 :-boks

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
  • Zauroczony Kotem
Odp: jednak Generalny remont po kupnie?! :( czy jednak zwrot?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 15, 2024, 22:26:47 pm »
Tak z ciekawości, po co zakładać kolejny temat dotyczący tego samego samochodu, skoro już są dwa inne, Admin, co Ty na to ??
Nie lepiej podpiąć wszystko do jednego i tego samego wątku o nieudanym zakupie Pani Weroniki ?
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: jednak Generalny remont po kupnie?! :( czy jednak zwrot?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 16, 2024, 06:35:05 am »
Tak konczy wielu wlascicieli silnikow ingenium 2.0D. Wymiana rozrzadu to czesto poczatek wydatkow, poniewaz pierwszy cylinder od rozrzadu owalizuje, poczatkowo jest problem ze znikaniem oleju finalnie brak kompresji. Rekomenduje oddanie auta sprzedawcy z tyt. rękojmi - wada ukryta i poszukac czegos bardziej trwałego. Te auta rzadko kiedy dojezdzaja do 200Kkm, zwroc uwage jakie ceny osiagaja egzemplarze z uszkodzonym silnikiem na otomoto.

Online Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: jednak Generalny remont po kupnie?! :( czy jednak zwrot?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 16, 2024, 09:28:52 am »
Zwrot auta to idealne rozwiązanie gdyby nie mały problem, sprzedawca musi go przyjąć lub sąd musi go do tego zmusić. Pewnie wciąż przepełnia go radość po sprzedaży problemu samochodu więc wątpię by się na to zgodził. Ewentualną wieloletnia batalia sądową może się wiązać z koniecznością udowodnienia, że problem istniał w momencie zakupu a sprzedawca o nim wiedział, w międzyczasie Jaguar będzie musiał poczekać. Na koniec w najlepszym wypadku da wam pieniądze na remont, bo po co miałby przyjmować tego złoma z powrotem. Kwestę prawne to jest temat dla prawnika a nie internetowych eksperów jak ja.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: jednak Generalny remont po kupnie?! :( czy jednak zwrot?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 16, 2024, 14:35:21 pm »
W tym przypadku to wada ukryta. Nie ma opcji na nagłe zepsucie. Wystarczy niestety za kasę zrobić opinię rzeczoznawcy najlepiej biegłego sądowego i przez jakąkolwiek kancelarię wyspać pismo z opinią i żądaniem rozwiązania umowy, powinno wystarczyć.

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 16, 2024, 16:54:12 pm »
Znam bieglego sadowego o specjalizacji "silniki spalinowe"
, na ktorego opiniach opieraja sie sady w calym kraju. Gdyby byly potrzebne namiary prosze info priv z adresem email.

Online Krzych1991

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2024, 19:37:27 pm »
Taki biegły opiszę stan faktyczny a nie to co chcemy. A fakt jest taki, że silnik się po prostu zużył. Jeśli to był zakup od osoby prywatnej to trzeba będzie też udowodnić, że sprzedawca wiedział o wadzie. Silnik przez pół sekundy po zimnym starcie inaczej pyrkał? Ludzie są ignorantami mógł tego nie zauważyć. W moim XE pierwszy właściciel przez prawie 2 lata nie zauważył, że mu się woda dostaje pod dywanik z tyłu podczas deszczu.
Zaledwie tydzień temu nawet jakiś mechanik powiedział, że z silnikiem jest wszystko w porządku. Raczej to był pech, że akurat teraz zużycie silnika stało się odczuwalne i to tylko po zimnym starcie. Ewentualnie sprzedający zrobił test kompresji ale jak to udowodnić?
Mimo wszystko będę obserwował wątek i liczę na to, że nie będzie to kolejna historia bez zakończenia.
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2024, 19:47:51 pm wysłana przez Krzych1991 »

Offline Robik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • XE R-Sport 2.0D
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 16, 2024, 20:31:53 pm »
Zuzyl sie po przejechaniu 130 km od miejsca zakupu ? Auto kupione 5 maja a 6 juz kolezanka napisala post. Nie wiem ale dla mnie to wada ukryta, nie bede zdziwiony gdy sie okaze ze rozrzad nie byl wymieniany pomimo zapewnien sprzedajacego.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kupione auto- wyciek?para?kamera?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 17, 2024, 09:20:17 am »
Większość sprzedających z ingenium dobrze wie czemu sprzedaje  ;D. Powszechne jest udawanie przy sprzedaży kompletnego laika w stylu  " panie ja się nie znam"