Autor Wątek: Regulacja reflektorów X300  (Przeczytany 484 razy)

Offline chrystian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Regulacja reflektorów X300
« dnia: Maj 17, 2024, 14:30:57 pm »
Cześć.
Mam problem z regulacja reflektorów tzn. podczas ustawienia działało tylko jedno światło a drugie tylko delikatnie się ruszało. Zdemontowałem silnik i sprawdziłem na krótko, okazało się, że działa ale bardzo słabo. Na szczęście miałem drugi i zamontowałem i zadziałało. Myślałem, że będzie ok ale teraz nie działa ten który działał. Zastanawiał się czy powinno się je skalibrować. Może jeden podłączyłem jak był inaczej ustawiony niż ten drugi. W tym rozebranym jest jakis potencjometr, który ustala położenie. Drugie pytanie czy można gdzieś dostać taki silnik, który jest w środku. Znalazłem w Internecie zdjęcie podobnego urządzenia, które jest montowane w Sabie 9-3 lub Audi ale nie wiem czy maja takie same silniczki? Pozdrowienia
"W życiu warto się rozpraszać"

Offline chrystian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Regulacja reflektorów X300
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2024, 14:46:58 pm »
Rozebrałem jeszcze raz oba i ustawiłem tak samo w środku. Sprawdziłem też silnik i jest ok. Niestety po zamontowaniu od strony pasażera działa od kierowcy nie. Zamieniłem miejscami i jest tak samo. Urządzenia są sprawne ale jedna strona nie działa. Sprawdziłem multimetrem napięcia na przewodach i jest dokładnie tak samo. Podejrzewam, że to może być sprawa jakiegoś sterowania z zegarka w którym jest regulacja wysokości. Czy one są sterowane oddzielnie?
"W życiu warto się rozpraszać"

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 689
  • XJ x300 sovereign
Odp: Regulacja reflektorów X300
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2024, 09:10:32 am »
Przyjrzyj się kostkom wiązki w pobliżu prawej lampy.
To było dawno, ale wydaje mi się, że ktoś kiedyś pisał że  miał problemy z regulacją i w tych kostkach był problem ze stykiem.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline chrystian

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Regulacja reflektorów X300
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2024, 10:09:26 am »
Dzięki będę sprawdzał. Zauważyłem, że jak kręcę potencjometrem to też jest delikatny ruch dlatego pomyślałem o zegarku. Dam znać jaki efekt. Pozdrawiam
"W życiu warto się rozpraszać"

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 689
  • XJ x300 sovereign
Odp: Regulacja reflektorów X300
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2024, 10:54:05 am »
Znaczy chodzi o potencjometr w silniczku? On służy za informację zwrotną do kontrolera w silniczku, czy osiągnął zadaną pozycję.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<