Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

sterwnik klimatyzacjiXJ40

(1/2) > >>

adamdid:
Szanowni

nie zawsze załącza mi się klimatyzacja elektryk twierdzi że wina sterownika  Dostał się do niego ale potrzebuje jakiś schemat żeby posprawdzać co sie dzieje ...
Mała żółta kosteczka ....
może ktoś pomoże i doradzi jak to zdiagnozować?
pozdrawiam

Helebyn:
Jeśli elektryk potrzebuje schematu sterownika klimatyzacji, to może być to nieco skomplikowane, ponieważ schematy te są zazwyczaj dostępne tylko dla autoryzowanych serwisów samochodowych. Niemniej jednak, znalazłem kilka ogólnych informacji, które mogą pomóc:

Sprawdź połączenia: Upewnij się, że wszystkie przewody są prawidłowo podłączone i nie są uszkodzone.
Sprawdź sterownik: W niektórych modelach samochodów, sterownik klimatyzacji może być sterowany przez komputer pokładowy, komputer komfortu, albo osobny sterownik.
Sprawdź kod błędu: Jeśli kontrolka klimatyzacji miga lub świeci, może to oznaczać, że jest jakiś problem. Kod błędu może pomóc w diagnozie.
Sprawdź czujniki: W nowszych modelach samochodów, układ klimatyzacji może zawierać wiele czujników, które monitorują różne aspekty systemu.

wtom:
Czy Kolego wiesz co piszesz? Kody błędów klimy w xj40?  ;D epoki Ci się pomyliły.

wtom:
Zanim rozgrzebiesz sterownik...chociaż już to zrobiłeś  :), to sprawdź złącze sprzęgła sprężarki. Później obejrzyj styki i kostkę przekaźnika oraz styki czujnika ciśnienia na sprężarce. Jeśli działa czasami to jak już rozbebeszyłeś sterownik to popraw luty. Schematu nie znajdziesz, więc ew. naprawa w ciemno. Raczej rzadko te sterowniki padają. Ale tak naprawdę co znaczy że czasami Ci nie działa? Nie chłodzi? Coś ten elektryk mi nie pasuje  ;)

adamdid:
dzis odbieram auto to napiszę wnioski po oględzinach ... może ułatwię sprawę .... i fakt kodów błędu się nie znajdzie i wszystkie kontrolki są ok  :-V

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej