Autor Wątek: kluczyk w stacyjce  (Przeczytany 1248 razy)

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • O. K.
kluczyk w stacyjce
« dnia: Luty 29, 2024, 13:55:12 pm »
Witam! Proszę o poradę:-)
Czy samochód osobowy (Jaguar S-Type, 2004) parkowany w garażu powinien mieć wyjęty kluczyk ze stacyjki? A może nawet powinien być zamknięty z pilota i uzbrojonym alarmem antywłamaniowym? Zawsze wydawało mi się to kretyńską głupotą żeby w zamkniętym garażu zmykać samochód jak na parkingu niestrzeżonym. :-V
Która z tych opcji jest łagodniejsza dla akumulatora w czasie dłuższego postoju???
✌POWODZENIA😉

Offline Konieczniaq

  • Aspirant
  • Wiadomości: 7
  • Kocham to forum
Odp: kluczyk w stacyjce
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2024, 14:03:27 pm »
Jak można w ogóle zaparkować jakikolwiek pojazd z kluczykami w stacyjce. Nawet w prywatnym, zamkniętym na 5 spustów garażu to jest ogromne ryzyko.

Dla akumulatora nie ma to znaczenia

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2024, 16:09:14 pm wysłana przez MicGin »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: kluczyk w stacyjce
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2024, 21:50:29 pm »
Dla akumulatora nie ma to znaczenia

Chyba Twojego. Po włożeniu kluczyka i zostawieniu go na noc nie uśpią Ci się wszystkie moduły.

Offline Lary

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 286
  • Kocham to forum
Odp: kluczyk w stacyjce
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2024, 23:12:49 pm »
Tadelak też nie do końca rozumiem twwej myśli . Zostawiasz auto w garażu to wyjmij kluczyk i powieś go na gwoździu obok drzwi jeżli czujesz się bezpieczny. Auta nie musisz zamykać z pilota, ale jak ci napisał Jurlich moduły nie uśpią się, po jakimś czasie może się okazać że padnie bateria albo któryś moduł zacznie dziwnie pracować. Kupiłeś Jaguara i już powinieneś wiedzieć że on się potrafi zepsuć bez podania konkretnej przyczyny.

Offline wtom

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • wszystkie kotki są fajne
Odp: kluczyk w stacyjce
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2024, 15:51:29 pm »
Zostawiam od 9 lat kluczyk w stacyjce i nic się nie rozładowuje. Moduły się uśpią.

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • O. K.
Odp: kluczyk w stacyjce
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2024, 16:28:42 pm »
Już rozkminiłem cały problem bez najmniejszych wątpliwości ponieważ miałem stale podłączony amperomierz a on całą prawdę powiedział: czy kluczyk zostaje w stacyjce (nawet na wiele dni), czy zostaje wyjęty ze stacyjki bez zamykania samochodu, czy z zamykaniem samochodu - wszystko jedno, wszystkie moduły i systemy się usypiają prędzej czy później (najwyżej do 30 min.) o czym świadczy dopuszczalny przepływ prądu (0,02 do 0,01A. - brak złodzieja!).
Nie wyjmuję w garażu kluczyka ze stacyjki w zamkniętym na klucz garażu, bo wydaje mi się to po prostu, trochę głupie a poza tym, w moim S-typie automatyczne zaciąga się hamulec postojowy co zimą może okazywać się kłopotliwe.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i zajęcie swojego stanowiska. POZDRAWIAM!!! :-V
✌POWODZENIA😉