Autor Wątek: xj8 4.0 v8 1998 prosze o pomoc przy naprawie  (Przeczytany 3181 razy)

camaro

  • Gość
xj8 4.0 v8 1998 prosze o pomoc przy naprawie
« dnia: Luty 26, 2008, 20:14:44 pm »
Witam i pozdrawiam i zgory dziekuje za jakakolwiek pomoc
ale od poczatku posiadam jaga z 1998 xj8 v8 4.0 po males stluczce w ktorej wystrzelila poduszka kierowcy uszkodzeniu ulegla maska zdezak prawe lampy gril i chlodnica wymienilem wszytko na nowo lecz pojawilo sie kilka bledow a mianowicie
na zegarach nie dziala zaden ze wskaznikow( obrotomierz ,predkosciomiez,wskaznik paliwa i temperatory) lecz wszytkie kontrolki swieca i jest podswietlany)
po odpaleniu silnika ktory niema problemow ze startem nadal swieca sie kontrolki od abs, poduszki, chek engine od recznego reszta gasnie
na wyswietlaczu caly czas wyswietla mi ze mam uszkodzona skrzynie ,ze mam zamontowane zle czesci ,ze silnik pracuje w jakims dziwnym systemie,
nie da sie wyzerowac odleglosciomierza nie podawane jest spalanie ani odleglosc jedynie na wszytkim pisze error
przestaly dzialac swiatla cofania a przednie lewe tylko sie zaza(postojowe sa ok ale przelacze na dlugie to lewe sie tylko zaza jak przelacze na dlugie lewe gasna calkowicie)
sprawdzilem wszytkie bezpieczniki i przekazniki
licznik zmienilem na nowy i nadal to samo
poszly tez chyba napinacze przednich pasow bo pasy sa zablokowane
acha przestalo tez dzialac ogzewanie tylniej szyby i chyba tempomat bo niewiem jak go sprawdzic (czy na postoju wyswietla cos ze chodzi tempomat obrucz swiatelka na przycisku niewiem jak on wogule dziala)
czapka byl i sprawdzil bledy lecz znalaz tylko blad o niedzialajacym obrotomierzu i wskazniku temperatury
pomuzcie niewiem co juz robic i co wymyslec moze wy mi dopomozecie i podsuniecie jakies pomysly nieznam sie na wszytkim ale staram sie poznac autko z gory dziekuje za jaka kolwiek pomoc jesli bedzie trezba jakis dodatkowych danych to udziele bo niewiem co jeszcze napisac niech moc zostanie z wami :-cry


 :-cry nawet drobne pomysly mile widziane plisss
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2008, 22:08:38 pm wysłana przez Robson »

czapka

  • Gość
Odp: xj8 4.0 v8 1998 prosze o pomoc przy naprawie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2008, 00:19:01 am »
Czyli z nowymi zegarami jest to samo?
Od przyszłego tygodnia w końcu będę miał więcej czasu to może zaglądnę i coś podłubiemy (możemy podmienić komputery).  Ale zresztą się zdzwonimy.

camaro

  • Gość
Odp: xj8 4.0 v8 1998 prosze o pomoc przy naprawie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2008, 00:26:54 am »
tak dokladnie jest bez zmian te same komunikaty i nic nie dziala tak jak opisywalem ale z przebiegiem samochodu mialem racje wyswietla kazdy licznik inne kilometry czyli nie jest to zapisane w pamieci komputera tylko sprawdzajac vin jest inny na liczniku a inny na podszybiu doszlem jak zmienia sie jezyk i ustawienia  i sprawdza elektroniczny vin :)
pewnie ze sie zdzwonimy

camaro

  • Gość
Odp: xj8 4.0 v8 1998 prosze o pomoc przy naprawie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2008, 13:58:30 pm »
no nic chyba nik ni e zaradzi na moje problemy
czy po zamontowaniu nowych pasow  i poduszki tezba robic restart compa czy cos w tym rodzaju
pozdrawiam